- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Mobil flották
- Apple AirPods Pro (2. generáció) - csiszolt almaságok
- Telekom mobilszolgáltatások
- Milyen okostelefont vegyek?
- iPhone topik
- Sony Xperia 1 V - kizárólag igényeseknek
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Fotók, videók mobillal
-
Mobilarena
Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.
Új hozzászólás Aktív témák
-
laychi
veterán
válasz
pacni120 #37389 üzenetére
Rossz topik
[Ide gyere vele] -
ericdrawen74
senior tag
válasz
pacni120 #37330 üzenetére
Igyekszem mindenkinek vàlaszt adni.
Az MSI még a legelején ehhez a kàrtyàhoz kiadott egy tuning biost, nekem az van fent, lehet azért + 4,7ghz-en megy a proci.
Hűtés: igen, meg van az àra, viszont, ha kàrtyàt cserélek max a blokkot kell cserélni a többi marad. Volt AIO-m is, de 2dl víz vs közel 1l qrvàra nem mindegy. Kb. : 10 éve terveztem, most belevàgtam és nem bàntam meg. A procin közel 1 éve van víz, deliddel.
-
Baryka007
addikt
válasz
pacni120 #37302 üzenetére
Szóval, valójában csak nikkel, vagy króm miatt ezüstös a hűtőfelülete a vga-mnak jól értem? Mert van itthon pont folyékony fémem, CPU skalpoláshoz használtam a 4770K, relidnél a DIE meg az IHS közé nyomtam a folyékony fémet. Szóval gondolkoztam rajta, hogy lehűtöm jobban a vga-t egy kis + boostért cserébe.
-
pacni120
tag
válasz
pacni120 #37274 üzenetére
Sziasztok!
Megcsináltam az említett modolást is. Arctic accelero IV + sünik mindenhol a PCB mindkét oldalán - a sünik ragasztásához kétoldalú thermal ragasztószalagot használtam. 3 lépésben políroztam a hűtőfelületeket és folyékony fémet (thermal grizzly) raktam rá (előtte lekentem körömlakkal az érzékeny részeket). Nem volt egy nagy kaland, inkább időigényes volt a dolog. Ami számomra nagyon értékes tapasztalat az az, hogy NAGYON-NAGYON le kell tisztítani a folyékony fémmel érintkező felületeket, mert így kb semmivel nem volt macerásabb eloszlatni a "pasztát", mint amit egy átlag hűtőpaszta esetében megszoktam. Korábban is használtam folyékony fémet, de akkor a tisztítás rész elnagyoltam és nagyon meg is szenvedtem vele.
Egyelőre kifogytam a tuning ötletekből, ha esetleg valakinek vannak további ötletei azt nagyon szivesen fogadnám
Csatolok pár fotót:
-
NightGT
senior tag
válasz
pacni120 #37232 üzenetére
A backplate-ből, vagy a bordákból kell annyit ki-, vagy levágni, hogy odaférjen...lényeg, hogy a hűteni szándékozott alkatrészek túloldalára maradjon belőle
Nélküle semmiképp se használd, megsül az.
Én először a hűtőt magát nem tudtam rendesen felrakni, mert a felfogató keret beleért a vramokba, amikre süniket (is) ragasztottam, de épphogy ilyen 0.5 milimétert...kis csiszolás megoldotta. Tűreszelő, dremel, végszükség esetén vasfűrész hozzátartozik ehhez a mókához, nem kell tőle félni (csak ahogy mondták, ne a ramból vegyél le) -
Baryka007
addikt
válasz
pacni120 #37232 üzenetére
Szerintem ott a lap méretezésével van az igazi probléma... Alapból a jobb gyártók első slotba X1 pcie-t raknak pontosan a vastag backplates vga-k miatt.
Bár nem tudom, van- e szabvány arra, hogy a CPU tól milyen messze kell lennie a ramnak, vagy az első pci-e slotnak... De szerintem ott valamihez közelebb van az a cpu socket.
De nem akarok hülyeséget mondani, nem is néztem utána. Ne vedd készpénznek. -
pacni120
tag
válasz
pacni120 #37211 üzenetére
Sziasztok!
Sikerült, kaptam felfogató alkatrészeket (örök hála @Speed(R) kollégának), elforgattam a CPU hűtőbordát, vettem rá slim ventit simán van hely. Viszont most a RAM-ok vannak útban. Beleütköznek a backplate bordáiba. Feladom. Próbáltam backplate nélkül de úgy lötyög az egész, nem az igazi (mondjuk úgy legalább befér). Több pénzt nem áldozok erre. Egy ötletem van, flex
-
NightGT
senior tag
válasz
pacni120 #37211 üzenetére
El kell fordítani a hűtőt 90 fokban, ventillátor pedig felül legyen szívón rajta. Nekem is így van megoldva, mivel mATX lapon vagyok, és azon csak legfelül van megfelelő slot. Proci talán kicsit melegebb lesz...elférni el kéne keni, bár ez a CPU cooler az én 212 Evomnál ducibb.
Esetleg visszateheted a gyári southbridge hűtőt, 70 fok nem vészes. Az utólagos VGA hűtővel a légmozgás jobb lesz ott, és ez így is eléggé útba lesz neki...
-
Pakmara
őstag
válasz
pacni120 #37218 üzenetére
A 3600 elég nehezen hűthető, lehet rá rakni akár épített vizet is... Túl pici a die. Amit linkeltem az LP, tuti vannak izmosabbak is. Azért tettem be mert elég jó kialakítású a te szempontodból, el van tolva a pci-e portok felöl, nagy helyed marad. Az ajánlott topikban majd biztos mondanak okosabbat is.
-
Pakmara
őstag
válasz
pacni120 #37211 üzenetére
Maga a 120-as venti sem fér el ha jól látom, uh vagy olyan jöhet szóba amin ennél kisebb van, vagy talán még opció lehet 90 fokban elforgatva feltenni egy CPU hűtőt (1 ventit tuti le kel szedni), feltéve h elvér és h függőlegesen meg tudod-e oldani a légáramlást a házban. A cpu hűtős topic-ban biztos tudnak szakszerűbbet javasolni
-
pacni120
tag
válasz
pacni120 #37166 üzenetére
Sziasztok!
Megint én... Szóval a gigabyte gtx 1080 ti turbo kártyám hangja egy sugárhajtómű hangjával vetekszik (pasztázás tisztítás már megvolt). Nagyon szépen átpakoltunk mindent egy új házba, megvettem hozzá az itt javasolt arctic accelero xtrem IV vga hűtőt de - magam sem tudom, hogyan tudtam ekkora bakot lőni - a probléma az, hogy nem fér el a cpu hűtőtől az arctic backplate-je, ami ennél a modellnél egy csomó alkatrészt hivatott hűteni, melyeknek nincs direkt kontaktja a hűtőbordával.
Gondolkoztam azon, hogy pici hűtőbordákat pakolgatok a kényes területekre, de ha már megvettem ezt a fárnya hűtőt, jó lenne rendeltetésszerűen használni. Szóval szerintem marad a CPU hűtő cseréje, de nem akarok megint lyukra futni.
És a kérdés: milyen cpu hűtőt tudnátok ajánlani, hogy elférjen tőle az arctic hátlapja?
(extra infó, hogy a 2. pci slotba nem tudom tenni a vga-t a képen látszik, hogy egy passzív hűtborda is van a vga alatt, a gyári alaplapi hűtő 70 fokon tartotta a southbridget, ezzel a megoldással max 40 fokos (egy mindennel együtt 3000 forintos tétel aliexpressről)
A jelenlegi config:
AsRock x570 phantom gaming 4 alaplap
Alpenföhn matterhorn pure cpu hűtő 2 db 120-as ventivel (ryzen 5 3600-at hűt)
crucial ballistix sport ramok
Előre is köszönöm a tippeket! -
Pakmara
őstag
válasz
pacni120 #37172 üzenetére
Ugyan nincsenek számaim róla de szvsz a backplate sokat nem hoz a konyhára hőfok szempontjából (bár én is használok). Alu. bp.-t vízhűtés kieg. kategóriában érdemes keresni (én legalábbis ott találkoztam vele) Legolcsóbban úgy tudnál kijönni, ha találsz használt FC-blokkot amihez adják a bp. és ajánlatot teszel csak a bp.-re. Mivel azt önmagában úgyse tudják eladni, így sokat nem ér másodpiacon. Ha a Giga Turbo kártyáról van szó akkor viszont az a probléma, hogy bár blower, ennek ellenére nem ref. pcb-s. [link] Így nem is biztos, h létezik olyan bp. amivel kompatibilis a csavar kiosztása.
Új hozzászólás Aktív témák
- Hobby elektronika
- BestBuy ruhás topik
- GoodSpeed: Segway-Ninebot F3 E elektromos roller.
- NVIDIA GeForce RTX 4060 / 4070 S/Ti/TiS (AD104/103)
- Autós topik
- Xbox tulajok OFF topicja
- Milyen egeret válasszak?
- BestBuy topik
- Friss előzetest és fejlesztői videót kapott a Mafia: The Old Country
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- További aktív témák...
- Garanciális GIGABYTE GeForce RTX 4060 AERO OC 8G Videokártya
- 27% Számla! Sapphire RX 7900 XTX Vapor-X 24GB GDDR6 Nitro+ Videokártya! BeszámítOK
- XFX AMD Radeon RX6700XT 12GB / Újszerű állapotban / 6 hónap jótállással
- ASRock Radeon RX 6900 XT Formula OC 16GB GDDR6 256bit
- MSI GeForce RTX 5080 16G GAMING TRIO OC majdnem új 2028.04.22-ig magyar garis
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 32/64GB RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Honor 90 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Intel Core 2 Quad Q9550 2.83GHz LGA775 Processzor
- AKCIÓ! ASUS ROG Strix G513IE 15 Gamer notebook - R7 4800H 16GB RAM 512GB SSD RTX 3050Ti 4GB WIN
- Azonnali készpénzes AMD Ryzen 1xxx 2xxx 3xxx 5xxx processzor felvásárlás személyesen / csomagküldés
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest