- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
- Yettel topik
- Google Pixel topik
- One mobilszolgáltatások
- India felől közelít egy 7550 mAh-s Redmi
- Fotók, videók mobillal
- További kavarás a Pixel 10-ek körül
- Ford SYNC 3 infotainment rendszer teszt
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
Új hozzászólás Aktív témák
-
Upo
addikt
válasz
Thunderzolee #15857 üzenetére
Ebbe a gépbe tényleg szép kaland a 2x4 giga ram, mivel a 965GM csak maximum 4 gigát támogat hivatalosan. Az meg hogy nem hivatalosan működik vagy nem, nagy lutri.
[link] -
Upo
addikt
válasz
Csaby2021 #15691 üzenetére
Akkor elvileg ilyen kellene bele.
https://www.ebay.com/itm/264256735026
Amiket linkeltél, azon két hőátadó felület van. Az szerintem olyan gépekhez való, amiben a geforce 940MX vga chip is benne van. Nem tudom mennyire érdemes próbálkozni vele, meg hogy egyáltalán benne van-e az ötödik csavarnak a rögzítés. A chip nélkül lehet hogy akár félre tudja úgy húzni a hőcsövet, hogy megint nem fog rendesen felfeküdni, lehet hogy rosszabb lesz, mint a bele valóval, ami pont azokkal a feszítő erőkkel lett tervezve, ami ahhoz az összeállításhoz lett tervezve.
Én azért letesztelném azt a benne levő csövet, hogy rendesen vezeti-e a hőt, valahogy így:
https://youtu.be/_MRmGHVn8u8?t=384
De az is lehet hogy deformálódott a hűtés.
Ha tiszta a hűtőborda, jó a cső, jó a hőátadás, akkor annak jónak kellene lennie. -
Upo
addikt
-
Upo
addikt
válasz
Romeo619 #15555 üzenetére
Lenovo az whitelist-es. Csak a listában levő komponensek mennek benne, csak a listán a listán levő FRU számúak (másik, tök ugyanolyan kártya sem!).
Hol lehet megnézni a listát?
Pl. letöltöd ezt: [link] , a 72. oldalon vannak a wifik, onnan kell válogatni és FRU alapján megvenni.
Onnan a legjobb képességű a 8260 vagy valamelyik BCM4350 (Liteon vagy Foxconn, mindegy). Utána kell nézni hogy melyik a jobb.De a support oldalon is kiadja a Parts menü alatt a gyári számra. [link]
-
Upo
addikt
válasz
Rigormortiis #15493 üzenetére
Én sejtem mi baja volt. A microsoft.
Annyira utálom ezt az átkozott gyors rendszerindítást, amit erőltetnek, de nem működik rendesen. Meg értelme sincs. És ha ki van kapcsolva, akkor időnként titokban értesítés nélkül vissza szokta kapcsolni magát.
Biztios hogy be volt kapcsolva a gyors rendszerindítás, ezért a gép leállítás helyett hibrid alvásban vagy hibernálásban volt. És a hibernált gépben lett gyakorlatilag "menet közben" kicserélve a ram, persze hogy nem tudott mit kezdeni vele. -
Upo
addikt
Igen, rengeteg problémát okoz ez a "gyors rendszerindítás", pedig a mai ssd világban már semmi sebességelőnyt nem ad. Nem is értem, hogy miért erőlteti a microsoft annyira agresszíven. Annál is inkább, mivel a windowsokon még soha nem tudták rendesen megcsinálni az alvást/hibernálást, többször hibás mint mikor nem. És mégis, amikor én direkt kikapcsolom, akkor is időnként minden értesítés nélkül visszakapcsolja.
Olyankor pedig hibernálja a gépet leállítás helyett, plusz még alacsony energia állapotban tartja. Tehát gyorsabban merül, mint kikapcsolva. És persze ott a jelzés is, hogy hibernálva is van, tehát hiába merül le, vagy áramtalanít az ember, akkor se normális indítás lesz, hanem visszatér a hibernálásból.
Több gépen ilyenkor pl. nincs boot menü, sőt olyan is van, ahol a biosba se lehet belépni miatta. Olyannal is találkoztam, hogy a Wake On Lan nem megy emiatt. Meg számolatlan egyéb rejtélyes, fantom hibákat tud csinálni. Te is adtál példát. Mondok egy frisset, ez a legutolsó tapasztalat: Lenovo Thinkpad laptop, viszonylag friss hardver (i7-11xxx széria), gyors rendszerindítással nincs vezetékes lan, de úgy nincs, hogy 20 esetből 1x azért van, meg még 1-2x van pár másodpercig, aztán ledobja. Persze újraindítással azonnal jó, és a gyors rendszerindítás kikapcsolásával is.
Az önkényes visszakapcsolásra pedig találtam módot ami eddig még működik (kopogjam le gyorsan). Tehát a vezérlőpult energiagazdálkodás alatt a főkapcsoló funkcióknál kiszedem a pipát a gyors rendszerindításból. Azután rendszergazdai parancssor, és ott kell kiadni egy
powercfg /h off
parancsot. Nem ír ki semmit, de újraindítás után eltűnik a hibernálás és a gyors rendszerindítás beállítás a vezérlőpultból, és eddig még nem is jött vissza.
Csak a parancs már nem elég, mind a kettőt meg kell csinálni. Régebbi win8/win10-ek alatt elég volt a parancs is, de az újabbakon már nem, a pipa kiszedés nélkül már vissza szokott jönni. Pipa+parancs egyelőre még stabil. -
Upo
addikt
válasz
tobias40 #15428 üzenetére
Azért az akkut kivenném és úgy tenném mellé. Ha benne van akkor kikapcsolva is van készenléti fogyasztása. Még ha minimális, akkor is van valamennyi, pl. figyelni kell hogy mikor nyomod meg a bekapcsoló gombot. Ez azért le tudja meríteni hónapok alatt az akkut, lemerülve meg gyorsabban tönkremegy.
A másik meg, ha a gyors rendszerindítás be van kapcsolva (mert alapból be van, és hiába kapcsolod ki, nagyobb frissítéseknél titokban visszakapcsolja), akkor meg nem kapcsol ki leállításnál, csak hibernál. Úgy meg pár nap vagy 1-2 hét alatt csutkára merül, és ugyanúgy kivégzi az akkut.
A hűtős dolgot én se preferálnám, egyrészt az elég párás környezet, másrészt hidegben nem gyorsabban merül pl. a telefon is? -
Upo
addikt
válasz
Thunderzolee #15306 üzenetére
A Lenovo az egyik legnagyobb whitelist banda. Nem fog menni értelmes wifi kártya benne.
Whitelist mentes kiütött biost fel lehet tenni, ha nem lesz tőle tégla akkor lehet bele újabb wifi kártyát venni.
Ezt itt érdemes végignyálazni: [link] -
Upo
addikt
válasz
pvt.peter #15112 üzenetére
Mondjuk meg lehet nézni, hogy a csatlakozóba bemegy-e mind a két csatorna.
Ezen pl. nincs: [link]
Rá kell keresni a neten:
<géptípus> upgrade full hdEzt pl. nem lehet: [link]
De itt van amit lehet másik kábellel: [link]
De mondom, pontos keresés minél pontosabb típusszámra, és megnézni az alaplapot és a kábelt is. -
Upo
addikt
válasz
ahenobarbus #15107 üzenetére
A növelt felbontású kijelző az dual lvds, a sima az meg single lvds.
Már csak az a kérdés, hogy maga az alaplap tud-e dual lvds-t, mert akkor kábel cserével megoldható a dolog. Ha nem tud, akkor ennyi, a single LVDS az maximum 85MHz pixel clockot, 595MHz serializer clockot tud (85MHz * 7 Bit = 595 MHz).
Ez WXGA felbontásra elég csak (1366x768 @ 60HZ).
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Gaming notebook topik
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Autós topik
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Eredeti játékok OFF topik
- Digitális Állampolgárság Program DÁP
- Három éven belül megelőzheti a szerverprocesszorok piacán az Intelt az AMD
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Óvodások homokozója
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- További aktív témák...
- Eladó gyári Dell laptop töltők és töltőfej átalakítók
- Notebook bontás (Asus, Acer, HP, Dell, Lenovo)
- Lenovo 100, 300, B50 egyes típusaihoz való utángyártott szűz akku eladó, csere!
- ÚJ Lenovo ThinkPad világítós MAGYAR billentyűzet X280 A285 X390 X395 L13 Yoga S2 5th S2 Yoga 5th X13
- GYÁRI TÖLTŐK DELL LENOVO HP FUJITSU TOSHIBA Macbook---------- Budapest,/MPL/Foxpost
- Csere-Beszámítás! RGB Számítógép PC játékra! R5 5600X / RTX 3060Ti 8GB / 32GB DDR4 / 500GB SSD
- Samsung Galaxy Xcover 5 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Intel X540-T2 dual-port 10GbE RJ45 hálózati vezérlő (10Gbit, 2 port, áfás számla, garancia)
- Samsung Galaxy Xcover 5 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Azonnal elérhető, raktáron lévő HPE Aruba switch-ek
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest