Hirdetés
- Google Pixel topik
- Méretes kamerasziget a Motorola Edge 70 Ultrán
- iPhone topik
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Samsung Galaxy Watch5 Pro - kerek, de nem tekerek
- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- Karácsonyi telefonajánló 2025
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
szacsee
#11039
üzenetére
T×k jó, h a CPU-Z nem írja a chipsetet. :/
Így csak Google alapján lehet sejteni, h mi van a gépben.
Remélhetőleg 945GME.
Socket M foglalat.
Ezek azok: http://hu.wikipedia.org/wiki/Socket_MHa 945 a chipset, akkor visz 667FSB-t is, remélhetőleg a HP nem korlátozta le a BIOS-ban a cpu-mikrokódokat.
Másrészt viszont van ez a doksi a HP oldaláról.
Ebben az szerepel, h a gépet többféle konfiggal adták, és többféle chipsettel is, attól függően, h milyen processzor volt a gépben.
Viszont rengeteg olyan esettel találkoztunk (ha visszaolvasol párszáz oldalt), h a leírásban 940-es chipset-alvariáns szerepelt, de a valóságban 945-ös volt.
Ez azért fontos, mert a chipkészlet variánsai kisebb FSB-s processzorokat visznek csak, és csak a teljes értékű 945-ös vitte a 667-et.Szóval azt kéne csinálnod, h szerzel bele 667-es FSB-s processzort a már linkelt Socket M-esek közül, és beszerelés, win által felismerés, majd újraindítás után ellenőrzöd a CPU-Z-vel, h mekkora FSB-vel megy a processzor. Ha 667-en, akkor öröm és boldogság, ha viszont csak 533-on, akkor a chipset csak 533-as FSB-n hajtja, ez esetben inkább 533-as FSB-st szerezz bele. (Mivel a szorzó áttételeknek köszönhetően a 667-esek 533-on hajtva alacsonyabb órajelen járnak csak.)
Új hozzászólás Aktív témák
- Házimozi belépő szinten
- Apple asztali gépek
- Telekom TV SmartBox: szolgáltatói set-top box alacsony korlátokkal
- Vezetékes FEJhallgatók
- Milyen notebookot vegyek?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Hálózati / IP kamera
- Melyik tápegységet vegyem?
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A70/Samsung Galaxy A71/Samsung Galaxy A72
- Macbook Pro M1 Pro 32/512GB // Számla // Garancia //
- LG 32GS95UX - 32" OLED / UHD 4K / 240Hz - 480Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- Samsung Galaxy Z Flip 5 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- WYBOT C2 Vision AI vezérelt medenceporszívó
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Pyttawrx

