Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ALI_G

    veterán

    Én kb. 4 éve voltam utoljára rokonlátogatáson németben, de azok a körülmények kicsit magasabbak mint az itteniek :) Ha értitek mire gondolok. A rokonaim alapból romániai magyarok, de kiköltöztek a feleségével. Mármint a csávó. Lett 2 gyerek. Voltunk még az euró bevezetése előtt is. Már akkor is állatorvos volt a rokonom és egy bazi nagy albiban éltek egy faluban. Ilyen külvárosi falu szerű lakóövezet. Nem mondom meg mennyibe került a bérleti díj (mert nem emléxem), de magyarországon egy faxa fizetésnek felelt meg. Csinált saját praxist ez € bevezetése előtt és így képesek voltak uyganazt a körülményeket nyújtani mindkét gyereknek. Most kapta a lány a 2. kocsiját (a lány az idősebb). Ez is használt mint az előző, de akkor is csak 2 éves kocsit kapott. 3 autó van a családban, plusz 1 munkára.
    Ott a házakat 3 hónap alatt húzzák fel emelettel mindennel. A kertek aprók, focizni sem lehet rajta, de olyan ültetett pázsit jár mellé, mint itt a focipályánkon. A házon a szigetelés (pont láttam olyat ami félkész volt) jó 30 centis volt legalább, és ez csak a külseje. Belül is még asszem 10 centit rápakolnak. Ami igazán meghökkentett, az az, hogy láttam ''farmot''. Sertés tenyésztés volt többnyire. (kisvárosi vagyok, és régebben mi is tartottunk sertést, mamám még mindig foglalkozik csirkékkel...a házi csirke és a tojása 100x jobb mint a bolti!!! Csak ezért.) A disznó ólon olyan üveg volt basszus, mint nekünk a lakáson. Magyar gyártmányú duplafalú üveg (!). Az a lakás ahol laktam akkor, épült asszem '92-ben. '96-ban voltam kint akkor. A másik meghökkentő az volt, hogy a farm tulajának volt vagy 3-4 olyan háza, mint amiben a rokonok laktak. Amiben laktak, pont a csávóé volt és ő volt az állatorvosa. A csávesz először azt hitte szerb menekültek vagyunk. LOL mondom. Csak röhögni tudtunk rajta. Ez van. Kb. hasonló az, hogy amikor kiköltöztek rokonomék, akkor csak beosztott volt egy kelet német vidéken. A főnöke még a kutyáját is vele akarta sétáltatni (persze tudta, h romániai, de lehet csak azt tudta keleti), közben porsheval járkált a városban. Akkor mondott fel.

    A németeket nem szeretem. És ha ez az ára, hogy mi is olyan körülmények között éljünk, akkor köszönöm nem kell. Olyan érzésem lenne, hogy elkorcsosultunk.

  • ALI_G

    veterán

    válasz emitter #21 üzenetére

    Először kelet németben, aztán nyugatnémetben laknak most. Tudom, hogy nagy a különbség, ezzel tisztában vagyok. Azért így is jó nekik. Elfogadnám én ott azért a ''keleti'' életformát is.

    [Szerkesztve]

  • ALI_G

    veterán

    válasz Kalandor #22 üzenetére

    Lehet. De én nem magát az életüket kritizálom, hanem amilyenek az emberek. USA-ról nem is beszélve. Őket szinte gyűlölöm. És őket sem a sok pénzükért. Hanem mert lassan azt hiszik magukról, hogy ők a világ közepe.

    többször is meg akartam mondani már, de most akkor itt az alkalom: respect a honlapodért!

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák