Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • asdf_

    veterán

    válasz leo81 #80793 üzenetére

    Igen és az a baj, hogy ez tök standard. Ismerősöm nem kapta meg a védettségi kártyáját (míg a teljes család igen, egyszerre oltották őket). Nyomozás, nyomozás, erre kiderül, hogy rossz címre küldték. Valamikor (10+ éve!!!) átnevezték az utcát, ahol lakik, és újragházszámozták is, tehát mindkettő megváltozott, és ahelyett, hogy újutcanév újházszám címre ment volna ki a kártya, ez a bámualtosan csodás államigazgatás kiküldte az újutcanév régiházszám címre, ahol a szintén ügyes postás fogta és bedobta, lényegtelen, hogy más van a névtáblán. Emberünk ír az illetékesnek, hogy átnevezték és átsorszámozták alattam, ahol lakom, rossz címre küldtétek, ez a helyes cím, küldjétek újra. Erre visszajött a válasz, hogy fizessen be 3e Ft-ot (elveszett, elhagyott kártya pótlási díja) és küldik újra (szinte tutira ismét a rossz címre, hiszen nem sikerült értelmezni az írtakat, hogy a user nem elhagyta, hanem rosszak az adatai valamelyik nyilvántartásban és emiatt rossz címre ment). Végül az lett, hogy bekopogott az újutca régiházszámba, hogy bocs, nincs itt egy ilyen és de volt, és odaadták neki.

    Vagy nem régi történet. ELMŰ karbantartás miatt egy adott címen nem lesz áram 7 órányit. Felhívom a netszolgáltatót, hogy mire számíthatok, hiszen ha nekem nincs áram, esetleg nekik sem lesz, erre azt sikerült mondania az ügyfélszolgálatnak (és nem is annak, aki felvette a telefont, mert félrerakott és megkérdezte mástól), hogy ha az ONT/kábelmodem nem kap áramot, akkor nem lesz netem. Én meg kb. sikítottam, hogy ugyan mi a bánatos úristenért nem egyértelmű, hogy annak (és minden másnak) az áramellátását természetesen megoldom, az érdekel, hogy fog-e jönni belőle a bit, vagy nem, mert mittomén 5 utcával arrébb van egy szolgáltatói utcai doboz és az sem fog áramot kapni (amiről ők nyilván ugyanúgy értesítést kaptak, mint én) és ott megakad a bit, és hiába pedálozom, nem lesz netem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák