Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Power

    senior tag

    válasz Bagoly #176 üzenetére

    ''Ahogy a középkori angolok is a hagyományos, konzervatív módon használták a gyerekeket a bányában. Biztos stram kis kölykök voltak, nem olyan puhányak, mint a mai gyerekek, mert szenet azt nyelhettek rendesen.''

    Csakhogy ott nem ők döntöttek.
    Mintahogy általában a macska sem dönthet, de ha dönthetne szerinted, hogy döntene?

    Power

  • Power

    senior tag

    válasz Bagoly #186 üzenetére

    ''Biztosan jobban kedvelné a szabadabb életet,''

    Ide pont kellet volna.

    ''csak a baj az, hogy kb. annyira képes felmérni a bonyolultabb veszélyforrásokat (mérgezés, autósok), mint egy gyerek(na jó picit jobban).''

    Ha megnézzük, hogy a házimacska milyen pályát futott be, akkor látjuk, hogy az egyik legsikeresebb élőlény a földön.

    ''Én úgy gondolom, hogy azzal a döntésemmel, hogy befogadtam a családomba, felelősséget is vállaltam érte és ezt a felelősséget dobnám sutba, ha hagynám, hogy olyan veszélyekne tegye ki magát, amikről nincs is tudomása.''

    Te mit szolnál, ha a szüleid ilyen hivatkozási alappal nem engededtek volna ki?

    Power

  • Power

    senior tag

    válasz kisfurko #202 üzenetére

    Itt nem arról van szó, akinek még nincs kialakult egyénisége, hanem arról akinek már van. Nem kölykökről volt szó.

    ''Az emberiség is elég sikeres pályát fut be, de pont azért, mert vannak, akik gondolkoznak, megpróbálnak mérlegelni.''

    Nem, nem ezért. :)
    Hanem mert mindent kiírtott ami veszélyeztette volna.

    ''Nem csak azt teszik, amihez kedvük van..''

    Kicsoda?

    Még egy ne gondoljátok azt, hogy amit TI legjobbnak gondoltok az neki is a legjobb.

    Power

  • Power

    senior tag

    válasz kisfurko #202 üzenetére

    Itt nem arról van szó, akinek még nincs kialakult egyénisége, hanem arról akinek már van. Nem kölykökről volt szó.

    ''Az emberiség is elég sikeres pályát fut be, de pont azért, mert vannak, akik gondolkoznak, megpróbálnak mérlegelni.''

    Nem, nem ezért. :)
    Hanem mert mindent kiírtott ami veszélyeztette volna.

    ''Nem csak azt teszik, amihez kedvük van..''

    Kicsoda?

    Még egy ne gondoljátok azt, hogy amit TI legjobbnak gondoltok az neki is a legjobb.

    Power

  • Power

    senior tag

    válasz Bagoly #205 üzenetére

    ''Te mit szóltál volna, ha nyolc évesen egy nyílt lábszártörésre a szüleid azzal reagálnak, hogy majd beforr, addig is kenegesd egy kis körömvirág kenőccsel, hogy a legyek ne petézzenek bele. Jelentem engem az édesanyám nem nagyon engedett felügyelet nélkül ki addig, amíg nem voltam tisztában a külvilágban fellelhető vesszélyek elég nagy hányadával.''

    Ezt már a 203-ban megválaszoltam, de az utolsó mondatodban te is leírtad: ''addig''.

    ''A mi macskáink otthon tanulnak. Mi nem szoktuk dobálni kővel. Mi nem szoktuk megmérgezni. Mi odafigyelünk és nem lépünk rájuk. Ezért a mi macskáink, ezeket a viselkedési szabályokat feltételezik másokról is. De valamiért nem hiszem, hogy az utcánkban elhúzó autósnak, az éppen valamiért felmérgesedett szomszédomnak ugyanolyan fontos lenne figyelni a macskáinkra és figyelmetlenségből, vagy ártó szándékkal nem okoznának károkat nekik.''

    Egy rendes családban nem dobálják kővel a gyerekeket, nem verik át, nem ütik el. A világban mégis megtörténhet, hogy megdobnak kővel, átvernek vagy elütnek, de ettől még nem zárkózol el a világtól. Az életben kellenek rossz tapasztalatok is, csalódások is még egy macskának is.

    ''De valamiért nem hiszem, hogy az utcánkban elhúzó autósnak, az éppen valamiért felmérgesedett szomszédomnak ugyanolyan fontos lenne figyelni a macskáinkra és figyelmetlenségből, vagy ártó szándékkal nem okoznának károkat nekik. Ezekre márpedig a macska nem számíthat, maximum megtanulhatja egy két szerencsésen átvészelt példán, hogy nem mindenki rajong ám értük. Ugye nem haragszol, ha ennek nem teszem ki őket?''

    Én nem haragszom, de ne gondold hogy a macskád, ha tudná, hogy miről mond le, akkor úgy gondolná hogy ahogy te. Én elhiszem, hogy te a legjobbat akarod neki, de neki korántsem biztos, hogy az a legjobb amit te annak hiszel.

    Power

  • Power

    senior tag

    válasz kisfurko #208 üzenetére

    ''Ez nem mérlegelés? Vagy te, vagy én. De ezen már túlléptek sokan (igaz nem mindenki).''

    fekete-fehér?
    a világ nem ennyire egyszerű.

    ''S látod, amíg úgy gondolkoznak, mint ti, addig nem lesz továbblépés.
    Vegyük például a zsíros kajákat. Mindenki tudja, hogy egészségtelen a túlzott zsírfogyasztás. Mégis manapság is iszonyat probléma ez nálunk (Magyarország), mert nem hajlandók leszokni a kajákról. Baromi jó, amikor emiatt veszti el valaki a szüleit. De nehogy máshogy kelljen élnie. Inkább halál 50-60 körül..''

    Mindenki tudja, hogy az aktív szexuális élet csökkenti az élettartamot mégis sokan sokszor...Na most?
    Mások helyett nem lehet dönteni, mert azzal az ő személyiségét tiprod át.
    Segíteni lehet, sőt kell, de helyette dönteni nem. Vagy te elfogadnád, ha azt mondanám, hogy nagyon jó lesz neked hidd el, hadd döntsek mindenbe helyetted.

    ''Senki nem gondolta, de különbséget kell tenni a pillanatnyi jó és a hosszútávú jó között!''

    Nem biztos, hogy a hosszabb jobb is.

    Power

  • Power

    senior tag

    válasz kisfurko #211 üzenetére

    ''Ezzel sajnos az a baj, hogy nincs a kettő között határ.''

    De van. Ez benne a ''művészet''.

    ''Mit gondolsz, miért nem teljes jogú állampolgárok a szellemi fogyatékosok? A gyámjuk dönt helyettük bizonyos kérdésekben.''

    A macskád szellemi fogyatékos?

    ''Sajnos sok egészséges ember sem tudja felfogni, mi a jó neki. Például anyám asztmás, mégis dohányzik. Ez a jó neki?''

    Ha neki annyira fontos ez a szenvedély akkor biztos.

    ''Hosszú távon csak szív vele, egyre komolyabbak az időnkénti rosszullétek. Pedig csak fél-egy évig kéne helyette dönteni minden szálnál. Utána nem kéne neki.''

    Akkor rá fog jönni, hogy rossz döntést hozott vagy lehet hogy akkor is úgy fogja itélni, hogy így a jobb. A probléma alapvetően ott van, hogy 1 élet van és nem dönthetsz kétféleképpen, hogy kipróbáld mindakettőt.
    Figyelj akkor sem dönthetsz mások helyett, akármennyire is úgy érzed te tudod a tutit, te sem hagynád, hogy rólad/helyetted döntsenek.

    ''És ne mondd, hogy nem akar több levegőt kapni, csak nem bírja felfogni, hogy a helyzetén csak ront. Amikor nagyon rosszul van, akkor leszokna...''

    A szenvedélybetegség az betegség. A macskád szenvedélybeteg?
    Milyen káros szokásai vannak? :)

    Power

  • Power

    senior tag

    válasz kisfurko #212 üzenetére

    ''És ha tudná, mennyi veszély fenyegeti...''

    Akkor sem biztos, hogy a nyugis jólétet választaná, mint az izgalmas, de veszélyes életetet. Ahogy az emberek úgy a macskák is sokfélék.

    Ha a macskád tudná mi folyi itt! :DD :DD :DD

    Power

  • Power

    senior tag

    válasz kisfurko #215 üzenetére

    ''Nem zavarna, ha nálam értelmesebb (akiben megbízom) döntene helyettem.''

    Hány éves vagy királylány?

    Power

Új hozzászólás Aktív témák