Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bagoly

    senior tag

    válasz Power #199 üzenetére

    Had kérdezzek vissza:
    Te mit szóltál volna, ha nyolc évesen egy nyílt lábszártörésre a szüleid azzal reagálnak, hogy majd beforr, addig is kenegesd egy kis körömvirág kenőccsel, hogy a legyek ne petézzenek bele. Jelentem engem az édesanyám nem nagyon engedett felügyelet nélkül ki addig, amíg nem voltam tisztában a külvilágban fellelhető vesszélyek elég nagy hányadával. A mi macskáink otthon tanulnak. Mi nem szoktuk dobálni kővel. Mi nem szoktuk megmérgezni. Mi odafigyelünk és nem lépünk rájuk. Ezért a mi macskáink, ezeket a viselkedési szabályokat feltételezik másokról is. De valamiért nem hiszem, hogy az utcánkban elhúzó autósnak, az éppen valamiért felmérgesedett szomszédomnak ugyanolyan fontos lenne figyelni a macskáinkra és figyelmetlenségből, vagy ártó szándékkal nem okoznának károkat nekik. Ezekre márpedig a macska nem számíthat, maximum megtanulhatja egy két szerencsésen átvészelt példán, hogy nem mindenki rajong ám értük. Ugye nem haragszol, ha ennek nem teszem ki őket?

    ''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

Új hozzászólás Aktív témák