- Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro - és a vas?
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Fotók, videók mobillal
- iPhone topik
- One mobilszolgáltatások
- Mobil flották
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Redmi Note 10S - egy a sok közül
- Huawei Watch Ultimate - dizájnultimátum
- Milyen okostelefont vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
bteebi
veterán
válasz
GhanBuri Ghan #183 üzenetére
Viktor már jó ideje a status quo-t képviseli. Mondjuk annak idején Kádárral is úgy volt.
-
miqlas
őstag
válasz
GhanBuri Ghan #180 üzenetére
„... a jobboldal pedig mindig a status quo-t képviselte ...”
Ne haragudj, DE:
-
stellaz
veterán
Akkor jövőre már lecserélik Muskot?
-
GhanBuri Ghan
őstag
Mindez csak a baloldal definícióján múlik
A klasszikus bal gondolom a szocializmus, ami már tényleg kimúlt, viszont a baloldal, mint fogalom a francia forradalomból ered, még jóval azelőttről. Ha a közös pontokat nézzük, akkor akár azt is lehet mondani, hogy a baloldal mindig a forradalmi változásokat képviselte ("lenyakazni a királyt, elvenni a papoktól a földeket", "felakasztani a tőkéseket, szétosztani a pénzüket"), a jobboldal pedig mindig a status quo-t képviselte, akkor ma is ugyanennyire jogos a bal- és jobboldali felosztás.
Szerintem az se rossz, ha az embernek koherens világképe van, és túllép a politikusok megélhetését jelentő izmusokon, csak annyiban veszi figyelembe, hogy vajon egy-egy döntés afelé vagy attól elfelé visz.
-
ha3flt
tag
válasz
GhanBuri Ghan #175 üzenetére
Na igen. : -) És persze a klasszikus bal hangja már ugyanúgy elhalt, mint a többieké.
Amúgy csak annyit akarok hozzátenni, hogy mostanában különösen annyi rétege van egy-egy jelenségnek (akár az o-u. háborúnak), hogy nem egy-két szóval, de néhány mondattal is reménytelen azokat felsorolni. Másfelől ha a hamis állításokat kiszedjük, akkor ezek lehetnek külön-külön igazak, de a teljes kép megértésére és vélemény kialakítására, hogy mi ellen vagy mi mellett akarunk kiállni, csak akkor van esély, ha ezek többségét jól ismerjük, egy-egy "igazságból" jóformán semmi sem derül ki - nem csoda, hogy a tudás megint ellenség.
-
Tasunkó
őstag
válasz
GhanBuri Ghan #175 üzenetére
Ebben van valami, ugyanis a céges érdeknek alapvetően értelmetlen lenne politizálásba kezdenie, ugyanis olyan csekély létszámú embert képisel, amivel nem nagyon tudna labdába rúgni. Kivéve ha átverésbe kezd, és megalkotja a jobb oldalt. Egy társadalom van, aminek kordában kéne tartani a haszonérdeket, ilyen értelemben ha két oldal van akkor sok variáció felmerül, onnan kezdve hogy egy akit átvertek és egy akit nem, odáig, hogy mindkettőt átverték.
-
ha3flt
tag
"a kijelzők piacán is hamarosan megjelenhetnek az üvegszerűen átlátszó eszközök"
Hogy micsoda? A folyadékkristály pont úgy működik, hogy ahol szeretnénk, ott átlátszóvá vagy nem átlátszóvá tudjuk tenni és a vezetékezés sem feltűnő, így már régóta léteznek átlátszó panelek a gyakorlatban, akár hajlékonyak is, legfeljebb nem praktikusak... Kihúzható TV meg minden. Vagy az "üvegszerűség" a lényeg, különbség valami fontos paraméterben az eddigiekhez képest? Mert amúgy a vezetékezést tenni kell valahová. És ha teljes készülékről beszélünk, pl. egy átlátszó tabletről, az marha jól nézne ki, az alkatrészeket is még kisebbé tudjuk tenni, valamennyire az akkumulátort is áttetszővé lehet tenni, de azért sok olyasmi van benne, ami miatt nem fog menni.
-
miqlas
őstag
válasz
GhanBuri Ghan #168 üzenetére
Ismerem a definíciót, de a jobboldaliság manapság (sajnos) egyet jelent a konzervativizmus mai értelmezésével, ami pontosan az ellenpólusa a szélsõ balos nézeteknek, és pontosan ugyanolyan káros / veszélyes. A kiemelt részek pontosan jellemzik mai magyar politikai elitet és a kiszolgálóikat is.
„Az okos nekem egyre inkább egybemosódik ezzel a mármár gépszerűen magas kombinatorikai és emlékező képességgel, ami nem párosul megfelelő bölcsességgel és csak látszólagos (ha egyáltalán) nyitottsággal. Mint ez a szélső balos látszólagosan óriási nyitottság a világra. Mindent elfogadnak, amivel egytértenek. Nagyon nehéz az ilyen intellektuálisan kiemelkedő, de zárt világképpel rendelkező emberekkel együttműködni, akinek mindenre van már válasza, cimkéje és valódi kérdései nincsenek, de ha mégis kérdez, akkor valójában nem érdekli a válasz.
És ez az iskolában és otthon kezdődik, amikor pl.: a tanárt pontosan ugyanígy nem érdekli a kérdésre adott válaszod, mert tudja, hogy mit akar hallani. Megmondja, hogy jó, vagy rossz. Tisztelet a kivételnek.” -
GhanBuri Ghan
őstag
-
Tasunkó
őstag
válasz
GhanBuri Ghan #163 üzenetére
Nem tudni a működésük milyen társadalmi elrendeződés eredménye, és ez az elrendeződés fennmarad-e, vagy már el is múlt.
Ha csupa alkalmazkodó dolgozik egy cégben, el sem mondja amit tud, mert ha alkalmazkodott a kapitalizmushoz, azért fizetik, hogy megcsinálja amit elvárnak tőle, azaz csak azt mondhatja el, amit egyébként is tudnak. -
miqlas
őstag
válasz
Hunguardian #162 üzenetére
„Eseted a kognitív disszonancia eklatáns példája. Ami hűen tükrözi azt a vehemens csőlátást, amivel minden áron csak egy gondolati mederben vagy képes látni a dolgokat. Mert ezt nevelték beléd, így vagy szocializálódva. Ami neked felsőtagozatos blabla, az lehet, hogy másoknak csak egyszerű érvelés, rávezetés, amit egy gyerek is könnyen megérthet, beláthat. Ezért igyekeztem egyszerűen, felsőtagozatosoknak megfelelő értelmi szinten prezentálni annak az egy mondatnak a kibontását, amit A. C. Clarke-tól idéztem, mert látom, hogy több esetben milyen itt a gondolkodási és érvelési "szint", tisztelet a kivételnek.”
... és még te panaszkodsz, hogy verbális lincselés elszenvedõje vagy?
-
worxland
addikt
válasz
Hunguardian #162 üzenetére
Nagyon fájdalmas olvasni a sok maszlagot, de hol az emlegetett 30-50 évvel előremutató technológiai vívmány, mert azt nem mutattál. Egy drón nem az, már ne is haragudj. A denveri reptér megépítése hol 30-50 évvel előremutató vívmány? A viktátori banda ellenségkép-gyártó propagandáját felhozni érvként nevetséges.
Áltudomány vs tudomány: ölég eccerű. Az egyiknél vannak eredmények, függetlenül leellenőrizhető mérések, egyértelmű egyenletek, specifikációk, leírások, magyarázatok. A másikban alusityak marcik pofáznak a semmiről a légvár-alapanyagú magas lóról nulla konkrétummal, vaskalapossággal vádolva a tényeket számonkérő embereket.
"Ezt is okosan meg lehet oldani"+"folyamatosan cserélgették az alvállalkozókat"- ez beválik egy építkezésnél, de nem egy tudományos kutatásnál/fejlesztésnél, pláne egy 30-50 évvel a jelenleg elérhetőnél fejlettebb esetén.
Szóval még1x, hol is vannak és mik is azok a technológiai szintünknél 30-50 évvel előrébb járó cuccok? Teleport? Gondolatolvasó kütyük? Fénysebességre képes Ferrari? Perpetuum mobile? Vibrátorszopó automata? Hol használják, hogy a köznép soha nem látja? Pincében, lekapcsolt világításnál? A szupertitkos hadikütyükkel miért nem sikerült helyrerakni a tálibokat, hagyva beégni az amcsi kormányt? Mesélj , mester, még a mainstream idomítóim is érdeklődve figyelnek...
-
GhanBuri Ghan
őstag
-
Hunguardian
csendes tag
válasz
worxland #151 üzenetére
Kinek van itt joga és tudása eldönteni azt, mi az áltudományos és mi a valóban tudományos? Egy földreszállt, mindentudó istenség vagy netalán? Esetleg az MTA rendes tagja, netán főállású kutató, akinek megmondták előre: mit kutathat és milyen tudományos eredményt várnak el tőle, és attól semmilyen irányba nem térhet el, mert akkor nem kap pénzt?
Eseted a kognitív disszonancia eklatáns példája. Ami hűen tükrözi azt a vehemens csőlátást, amivel minden áron csak egy gondolati mederben vagy képes látni a dolgokat. Mert ezt nevelték beléd, így vagy szocializálódva. Ami neked felsőtagozatos blabla, az lehet, hogy másoknak csak egyszerű érvelés, rávezetés, amit egy gyerek is könnyen megérthet, beláthat. Ezért igyekeztem egyszerűen, felsőtagozatosoknak megfelelő értelmi szinten prezentálni annak az egy mondatnak a kibontását, amit A. C. Clarke-tól idéztem, mert látom, hogy több esetben milyen itt a gondolkodási és érvelési "szint", tisztelet a kivételnek.
"Ez már nem is alusityak, hanem teljes alakos testpáncél... "
Nyilvánvalóan összekevered és szándékosan összemosod a modandómat azokkal, akik a kormányzati ideológia propagandistái és tanácsadói, amiből az következik, hogy O. Viktor miniszterelnök és tanácsadói (Dr. Bogár László, Boros Imre, Dr. prof. Drábik János és még sokan mások) is ezek szerint meggyőződéses alufóliasisakos-laposföld hívők, mivel nyilvánosan ők is azt állítják, hogy létezik egy technikailag is magasan fejlett világelit, egy háttérhatalom, ami irányítja, leuralja ezt a világot, és akiknek a tervei között szerepel a drasztikus népességcsökkentés is. Híveik az alábbi videóban pro és kontra elmondják a véleményüket az összeesküvés-elméletekről (vagy inkább összefüggés-elméletekről), és arról a jelenségről és hozzáállásról, ahogyan a hozzád hasonló gondolkodású és véleményű emberek ezekben a kérdésekben megnyilatkoznak. Lehet nevetgélni Jeszensznky Zsolton (az egykori Antall kormány külügyminiszterének fiacskáján) és Szűcs Róberten (a Hihetetlen magazin főszerkesztőjén), de a lényeget azért jól érzékeltetik, vannak tények, amiket már nem lehet letagadni, annyira nyilvánvalóak.
A háttérhatalom tervei: Népességcsökkentés? - Hobbista Hardcore Szűcs RóberttelDehogy legyenek konkrét példák is arra, hogyan "működik" az elit, és milyen módon igyekszik leplezni a tevékenységét, erre jó példa a Denveri Reptér esete. Amilyen célból és ahogyan épült, már az is sok kérdést és gyanút kell, hogy ébresszen a gondolkodó emberekben, és az ott látható szabadkőművességre utaló szimbólum rendszer, a disztópikus képek a falakon, a reptér alatti bázis és alagútrendszer. Na ez sem a mai kor szintje, hanem egy sokkal fejlettebb rendszer része. Régi mondás: ha valamit el akarsz rejteni, akkor tedd az emberek orra elé!
"Kik csinálták (mert manapság több száz vagy ezer ember is kell egy új cucc kifejlesztéséhez)? Hogy tartották titokban?"
Ezt is okosan meg lehet oldani, lásd ahogyan a Denveri Reptér és az alatta lévő objektumok épültek: folyamatosan cserélgették az alvállalkozókat, mindegyikükre csak részfeladatokat bíztak, majd elküldték őket, és jött az újabb váltás, így egyik ott dolgozónak sem volt rálátása a teljes projektre. Ez csak szimpla szervezési kérdés.
A Denveri Reptér Titkai: rejtett bázis rejtőzik a mélyben?Már a fősodratú médiában is egyre gyakrabban ez a téma:
Europeo – Csúcstechnológia a harctéren: ami eddig sci-fi volt, az ma már valóságEz is csak egy konteó, nyilván: Toby Walsh, az MI professzora (Új-dél-walesi Egyetem) is finoman jelezve kitér arra, hogy milyen körben lehet csak ezen fejlett eszközök használatát engedélyezni: LINK.
Tehát, amiről nem tudsz, az nincs is. Igaz? -
Tasunkó
őstag
válasz
arnyekxxx #160 üzenetére
Mondjuk ez saját észrevétel, de egyszersmint köztudott is, például visszaközönt a Drót című sorozat [chicken mcnuggets] jelentében.
-
Tasunkó
őstag
válasz
GhanBuri Ghan #154 üzenetére
Az alkalmazkodóképesség segíti a túlélést, ennélfogva rövidtávú, és ellenemegy hogy az okosaink fennmaradjanak, mivel ők hosszútávú akár az életcikluson átívelő tervekben gondolkodnak. Mindig felveti a kérdést hogy Tim Apple, vagy Elon Musk okosak-e, de bizonyosan nem, mert látszanak. Ha okosak lennének, akkor egy laborban dolgoztatnák őket, de semmiképpen nem az alkalmazkodóképességükben ennyire magas szintet elért egyedek lennének. Persze ettől szükségképpen nem ostobák, csak pocsékolás lenne számukra a laborban lenni, mivel élni és gyarapodni akarnak.
Itt aztán jelentkezik az, amivel feltételezésed szerint lehetnének magas alkalmazkodóképességgel és kellő értelemmel egyaránt felvértezve, de ha mégis a laborban lennének ott csak középszerűek lehetnének, mivel nincsenek ott, ennél fogva csökkenne a civilizációs csúcsteljesítményünk. -
arnyekxxx
veterán
válasz
GhanBuri Ghan #154 üzenetére
csúcstechnikáról csak az adott időpillanatban lehet beszélni
-
GhanBuri Ghan
őstag
válasz
arnyekxxx #143 üzenetére
De még nem is értünk a fejlődés csúcsára
#153 peppa
Egyetértek.
A körülmények folyamatosan változnak, tehát az alkalmazkodási képesség alapvető kell, hogy legyen, amúgy jön a természetes szelekció, és aki most a sors szerencséjéből pont azt képviseli, amit a körülmények megkövetelnek, az a következő változásnál vesztes lesz. Aki ésszel képes felmérni ezeket a ciklikus változásokat, az nyitott a körülmények állandó újraértékelésére, és ezzel együtt az állandó önreflexióra is.
A okosság első definíciója (magas tényismeret plusz ezek szabad kombinálása) ezt kell, hogy szolgálja. -
peppa
tag
válasz
Fritz Teufel #84 üzenetére
Az okos nekem egyre inkább egybemosódik ezzel a mármár gépszerűen magas kombinatorikai és emlékező képességgel, ami nem párosul megfelelő bölcsességgel és csak látszólagos (ha egyáltalán) nyitottsággal. Mint ez a szélső balos látszólagosan óriási nyitottság a világra. Mindent elfogadnak, amivel egytértenek. Nagyon nehéz az ilyen intellektuálisan kiemelkedő, de zárt világképpel rendelkező emberekkel együttműködni, akinek mindenre van már válasza, cimkéje és valódi kérdései nincsenek, de ha mégis kérdez, akkor valójában nem érdekli a válasz.
És ez az iskolában és otthon kezdődik, amikor pl.: a tanárt pontosan ugyanígy nem érdekli a kérdésre adott válaszod, mert tudja, hogy mit akar hallani. Megmondja, hogy jó, vagy rossz. Tisztelet a kivételnek.
-
Darmol
senior tag
válasz
arnyekxxx #138 üzenetére
Nem érvelés, hanem szemléltetés. Mivel a filmek képi világa jól megjeleníti a különbséget. Igaz nem írtam, hogy a filmekre gondolok.
De, értem én. Nálad nincs különbség érvelés és szemléltetés között."Erőforrások intenzív használata nélkül egy alacsony lélekszámú középkort tudsz létrehozni az annak megfelelő életszínvonallal."
Ha kevesebb erőforrást használsz, az nem szükségszerű fejlődési plafont eredményez, hanem maximum lassabb a fejlődés sebessége.
De értem én. Más léptékben gondolkozunk. Csak ettől még nem igaz amit mondasz. -
worxland
addikt
válasz
Hunguardian #149 üzenetére
Másfél oldal felsőtagozatos blabla után után csak kibökted a lényeget: " és azok a körök, akik a konzum szinten élő emberek számára elérhető technológiákat szabályozzák, hogy mikor, mit engednek ki a köznépnek használatba (ezek kb. 30-50 évvel elmaradottabbak az elit eszközeinél)." - nem fáj? És ezt hogy is gondolod? Ezek a körök hányan vannak? Mert ha nem túl sokan, akkor mind-mind egy rendkívül magasan képzett és specializált kutatómérnök kell legyen (ha már ezeket a szupertech cuccokat valaki kifejlesztette). És az ilyenekre cseppet sem jellemző módon egyik se kotyogott el semmit. Vagy hogy is képzelted el ezt a 30-50 évvel előremutató fejlettségi szintet? Kik csinálták (mert manapság több száz vagy ezer ember is kell egy új cucc kifejlesztéséhez)? Hogy tartották titokban? Mit kezdenek vele, ha a konzumer piacra nem jut el? Drága pénzen kifejlesztve a szekrényben rejtegetik? Ha a hadiipar olyan hú de jól áll, akkor miért nem láttuk bevetve ezeket a high tech cuccokat? Megvárják, amíg elavulnak? Mondanál 5 ilyen 30-50 évvel a jelenlegi fejlettségi szinten túlmutató dolgot, ha már ennyire otthon vagy a témában?
Ez már nem is alusityak, hanem teljes alakos testpáncél... -
arnyekxxx
veterán
válasz
Hunguardian #148 üzenetére
a te szádból elég vicces a "Tudományos berkekben elismert tény," a sok áltudományos baromság között.
Mindenki érti mit mondott Sir A.C.Clarke.
Verne tengeralattjáró "ötlete" annyira volt új, hogy alig 250 évvel az első megépített és működő tengeralattjáró után született (1620 Cornelis Drebbel)
-
Hunguardian
csendes tag
Szóval, az előbbiekben mindössze csak annyit szerettem volna kifejezni, és néhány példával érzékeltetni, hogy nincs értelme a fejlődés jelenlegi szakaszában ugyan olyan mértékű és minőségű energiafogyasztást, vagy annál is jóval magasabbat feltételezni, majd a mai mérőszámokkal kivetíteni azt a jövő technikájára. Mivel jó eséllyel teljesen más fizikai alapokon fognak működni a jövőbeni eszközök, mint a mostani korban ismert technológiák. A digitalizálódás üteme és módja is sokat változhat még, így a biológiailag szervesült nanorobotok világa és a transzhumanista fejlesztések egyes kiszivárgott infók szerint nagyon ígéretesek, de ezekre ráteszi a kezét a hadiipar, és azok a körök, akik a konzum szinten élő emberek számára elérhető technológiákat szabályozzák, hogy mikor, mit engednek ki a köznépnek használatba (ezek kb. 30-50 évvel elmaradottabbak az elit eszközeinél).
Tehát, érthető, ha csak emberi erővel vagy lóval vontatott járműveket tudtak elképzelni a középkori emberek, az akkori kor mértékegységeivel meghatározva, és (ha lett volna mód bemutatni nekik) semmit nem értettek volna az utánuk következő korokban felfedezett gőzgépekről, robbanó motorokról, elektromos hajtású eszközökről, egészen az űrkorszakban megépített űrhajók teljesen más energiaforrásokat felhasználó eszközei esetében. Ezzel így vannak korunk legokosabb emberei is. A fejlődés menete és iránya kiszámíthatatlan, hiába vannak okos futurológusaink, akik tervezgetnek, jósolgatnak ezt-azt (pl.: Ian Pearson: A holnapod - Így élsz 30 év múlva), ők is tévedhetnek.Ha száz év múlva még lesz emberiség a Földön (ha addig nem nullázza le magát: Great Reset) és töretlenül halad a technikai fejlődés, akkor egészen biztosan csak ámuldozni fognak az akkor élők, hogyan voltunk képesek ilyen primitív eszközökkel élni és boldogulni, mint amiket jelenleg használunk.
-
Hunguardian
csendes tag
válasz
arnyekxxx #140 üzenetére
Tudományos berkekben elismert tény, hogy az emberiség még nem fedezte fel az Univerzum összes titkát, azokat a fizikai törvényeket, amik olyan új technikai megoldásokat tesznek lehetővé, és olyan energiafajtákat jelentenek, amiket még az emberiség jelen korszakában nem ismernek, és el sem tudnak képzelni.
Newtoni fizikát követte a fejlettebb tudást jelentő Albert Einstein féle relativitás elmélet, de a legújabb kvantumfizikai kutatások eredményei messze túl mutatnak azon, hogy mi jöhet még, ami hamarosan radikálisan átfogja alakítani az IT-eszközöket, és olyan szabadalmak, technikai megoldások jönnek majd idővel létre, amikkel például nagyságrendekkel megnőhet egyes új számítástechnikai eszközök, számítógépek számítási-, és műveletvégző teljesítménye (kvantumszámítógépek, kristályalapú adattárolási rendszerek, stb.), és a kijelzők piacán is hamarosan megjelenhetnek az üvegszerűen átlátszó eszközök. Emlékszünk még sok sci-fi filmre, amik jóval előtte jártak koruk akkor technikai szinvonalának, és csak jó elképzelések, kívánatos vágyképek voltak a videotelefonok, az űrhajók hatalmas nyomogombos és kijezős vezérlő pultjai, a sok LED-szerű felvillanó fénnyel, és még sorolhatnánk. Mára már ez hétköznapi technikává vált. Most ne menjünk bele Jules Verne (Verne Gyula) Nautilus nevű tengeralattjárójának "ötletébe", Némó kapitánnyal és a buvárruhákkal, és a többi és a többi zseniális látnoki jövőképpel, ami a könyveiben szerepelt.
Remélem nem kell azt ecseteleni, hogy 500 éve még senki nem tudott arról, nem ismerte a mágneses erőket, az elektromos áramot, a rádióhullámokat, és a különféle egyéb sugárzásokat (lásd atomenergia: urán sugárzás, stb.). Tehát a felvilágosodás korától számított technikai fejlődés felgyorsulásával eszméletlen sok találmány jött létre, ami radikálisan megváltoztatta az életünket a munka, a haditechnika, a szórakozás és sok más területen, nem beszélve az űrkutatásról. Ha ma visszarepülhetne valaki egy időgéppel a középkorba, és mondjuk csak egy mai (napelemmel tölhető) tabletet vagy egy okostelefont elvinne oda magával, és megmutatná az akkori embereknek egy ilyen eszköz képességeit (fényképek és videók rögzítése, visszajátszása, készüléken tárolt zene lejátszása kihangosítással, számológép, stb.), akkor nagy valószínűséggel az akkori emberek varázslónak néznék és könnyen a máglyán végezné. Ha akkoriban valaki csak beszélt is volna ilyenekről (persze honnan is tudhatta, ismerhette volna előre ezeket az eszközöket?) jó esetben bolondnak nézik, rosszabb esetben egy inkvizíciós eljárásban találhatta volna magát, ahol megint csak elég rossz kilátásai lettek volna az életben maradásra.
Tehát, nem kell lehorgonyozni a mai kor technikai színvonalánál és a jelenlegi energiafelhasználás mérőszámait kőbevésve kezelni, és azt interpolálni olyan méretekben, ami olyan anakronisztikus összehasonlítás lenne, mintha egy gőzgép teljesítményének megfelelő szénfogyasztást szoroznánk fel oda, hogy vajon abből mennyi lenne elég az Apollo prorgam valamelyik űrhajójához. Szerintem pont az ilyen földhözragadt, korlátolt gondokodás a vicc!
Tehát, amikor a mai technikai szintből kezdjük el felszorozni egy későbbi kor technikai vivmányainak az energiafelhasználását, akkor jusson eszünkbe a már szállóigévé vált Bacsó Péter: Tanú c. filmből az alábbi intelem!
Szerénység! Ne tömjénezze magát! Szerénység! -
worxland
addikt
válasz
Hunguardian #139 üzenetére
"Vagyis egy mondatban sikerült kifejeznie a csúcstechnológia lényegét, ami arról szól, hogy éppen a legfejlettebb technológia az, ami a legkevesebb energiabefektetéssel tud működni." - a fenti idézetben nincs ez benne. A te értelmezésedben van benne. Nem ő mondta, te következtettél. Ez az a szint, mint iskolában a "mire gondolt a költő" baromság.
-
Tasunkó
őstag
válasz
Hunguardian #139 üzenetére
Ezzel csak arra gondolt, hogyha valami kellően bonyolult, akkor ránézésre olyan mint a varázslat, vagy inkább ha a valószínű eshetőségek a mostani tudásunkkal feldolgozhatatlan mennyiségű variációkra ágaznak szét, akkor az eredményt hívhatjuk szerencsének.
A mágia lehet energiatakarékos, mint amikor Harry Potter lebegteti a repülő autót, de Gandalfot majdnem összetörte a Nazgúl, szóval lehet nagy energiaforrást igénylő is, nem mutat korrelációt a csekély energiaigénnyel. Kellene az egészhez ismerni az elfogadott kánont, mert a 100holdas pagonyban nem ugyanaz a fizika működik mint a Kerek Erdőben. -
arnyekxxx
veterán
válasz
GhanBuri Ghan #142 üzenetére
A hatékonysága javul, de szerintem nehéz nem csúcstechnikának nevezni egy ferrarit vagy egy szuperszámítógépet, és egyik sem arról híres, hogy a legkevesebb energiabefektetéssel tud működni
-
GhanBuri Ghan
őstag
válasz
arnyekxxx #140 üzenetére
Azért mondjuk ha megnézzük a gőzgép -belsőégésű - villanyhajtás evolúciót, egyre kevesebb energia kell ugyanakkora tömeg mozgatásához.
Meg ugye a hűtő-, mosó- és egyéb háztartási gépek energiacimkéit.A hardver is jó kérdés, hogy a 6510-en mekkora fogyasztással futott le egy algoritmus, és ugyanahhoz az algoritmushoz mennyi energia kell most.
-
arnyekxxx
veterán
válasz
Hunguardian #139 üzenetére
a csúcstechnológia lényegét, ami arról szól, hogy éppen a legfejlettebb technológia az, ami a legkevesebb energiabefektetéssel tud működni
Remélem ezt komolyan gondoltad mert viccnek durva. -
Hunguardian
csendes tag
" Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic. "
" Minden kellően fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától. "
(Arthur Charles Clarke)Vagyis egy mondatban sikerült kifejeznie a csúcstechnológia lényegét, ami arról szól, hogy éppen a legfejlettebb technológia az, ami a legkevesebb energiabefektetéssel tud működni. Ezért tűnhet az ilyen technológia a technikailag kevésbé képzettek számára varázslatnak vagy mágiának. Ennek belátásához persze kell némi intelligencia, ami neki meg volt, hiszen amellett, hogy kiváló író és gondolkodó volt, a műholdak feltalásában és kifejlesztésében is aktív szerepet vállalt (Lásd: 2.4.1. Geostacionárius műholdak fejezet).
-
arnyekxxx
veterán
Gyűrűk Urát ismered?
Mindemellett a Gyűrűkúraféle középkori fantáziavilágot én nem nevezném a jelen topik szempontjából fejlett civilizációnak. Biztos vagyok benne, hogy nem lenne őszinte a mosolyod ha hirtelen gyalog kellene elindulnod Hamburgba és a Messengert a lovasfutár jelentené.
Erőforrások intenzív használata nélkül egy alacsony lélekszámú középkort tudsz létrehozni az annak megfelelő életszínvonallal.
-
Darmol
senior tag
válasz
arnyekxxx #103 üzenetére
"Erőforrások (energia) intenzív használata nélkül hogy lehet fejlett civilizációt létrehozni?"
Pl. úgy, hogy az erőforrások nem intenzív használata mellett fejlődik a civilizáció. Tádááááá..."Komolyan varázslókkal meg tündékkel akarsz érvelni?"
Valahogy nem emlékszem, hogy ilyet írtam volna. Mutasd már meg légy oly szíves, hol láttad. Ellenkező esetben nyilvánvalóvá válik, hogy csak a szád jár miközben jön ki belőle valami. -
Hunguardian
csendes tag
Sajnos az emberek többsége elég feledékeny, ezért is tudnak jól megélni a hazugságaikból a politikusok és az üzletemberek. Egy bölcs mondás is azt tartja:
" Kit érdekel az igazság, amikor a hazugság jobban fizet! "Viszont az is igaz:
" Ha az ember egyszer elindul a hazugság ösvényén, akkor mindig kételkedni fognak benne. " (Johanna Lindsey) -
Ribi
nagyúr
válasz
Hunguardian #134 üzenetére
El kell keserítselek, de az okosságnak és a hazudozásnak semmi köze egymáshoz. Hazudozással manipulál mikor mit és mint látszik sokan be is veszik. De ettől még nem lesz buta.
-
Hunguardian
csendes tag
Elon Musk vajon hol helyezkedik el azon a skálán, ami az okosságot méri?
Ugyanis okos ember nem ígér olyat, amiről tudja, hogy képtelen betartani, és csak lejáratja vele magát, mert idővel úgy is kiderül, hogy csak blöffölt. Mert eddig is annyi mindent ígért már, amit nem tartott be, hogy szerintem teljesen irreleváns, hogy mikor mit posztol. Csak a figyelmet, az érdeklődést szeretné fenntartani önmaga és a projektjei iránt, és ez csak egy újabb marketing blabla, puszta PR, ami a piaci szereplőknek és a tőzsdének szól, és nincs mögötte semmi, ami igazolná állításait. Komolytalan, mint egy bohóc. Nem véletlenül kering róla a neten annyi bohócos kép: LINK
-
miqlas
őstag
válasz
worxland #131 üzenetére
Erre utaltam neki „finoman” a #113-as hsz-ban, és bizton állíthatom, hogy az iróniát érti!
-
A Molyember
tag
válasz
Hunguardian #123 üzenetére
Kerem kapcsolja ki a History Channelt, mert ez az a szint, ami mar elkeserito es alantas egy emberi leny intelligenciajahoz kepest.
-
worxland
addikt
Ahogy ezt (mármint a fókuszálást) meg lehet tenni egy nyavalyás parabolatükörrel is (az is "térgeometria"). A "bizonyos" szóval voltak gondok, meg a piramis formával. Szóval azért mert te meg én értjük is nagyjából, hogy mely esetekben igaz a mondat egy része, attól még az ő kontextusában betűleves marad.
-
arnyekxxx
veterán
válasz
Hunguardian #123 üzenetére
Olyan kis érzékenyek tudnak lenni a laposföldesek, verbális lincselésnek érzik ha azt kérik tőle, hogy valamivel igazolják már a kijelentéseiket.
Van az a szint amikor valaki kiiratkozik a kultúrlények közül, így az elvárásait sem illendő ehhez igazítania.
-
miqlas
őstag
válasz
worxland #128 üzenetére
A „térgeometriával energiát fókuszálni” dologgal, pont nem mondott túl nagy baromságot, csak azt értett alatta!
Mert, a görbült téridõ képes fókuszálni az energiát, már ha a tömeget tekinthetjük energiának, ami meggörbíti azt és gravitációs torzulást okoz.
Persze erre - jelenleg - mérhetõen csak a természet képes! -
worxland
addikt
válasz
Hunguardian #112 üzenetére
Sok lehetőséget felsoroltál (mondjuk egy olyant sem, amit nem hallottam volna már korábban), csak éppen bizonyíték nincs egyre sem.
A térgeometria segítségével történő bizonyos energiák fókuszálása betűhalmaz pedig semmit mondóan és bántóan buta.
Nincsenek bizonyos energiák. Energia van. Mérhető és kimutatható (na jó, a nagy többsége). Energiát viszonylag kevés térgeometriai megoldással lehet fókuszálni, mit ad isten, pont piramis alakkal nem.
Attól, hogy sok dolgot összeolvastál (dicséretes), azok még nem lesznek valósak.
Attól, hogy a Biblia sok korábbi rege és mítosz összeollózása, még nem lesz igaz.
Olvasni és kritikusan olvasni nem ugyanaz.Legalábbis ezt mondták nekem a mainstream idomítóim.
-
Tasunkó
őstag
Megnéznék egy AI VS Besenyő Pista bácsi párharcot. Bár nem kérdés, hogy ki nyerne, ezt az AI-t még Boborján is a földbe döngölné. Jó hogy vannak szuperhőseink, ha jönne a skynet. Azért az amcsik sincsenek elveszve amíg itt ez Musk.
-
#85578752
törölt tag
Az AI már most okosabb mint a kultúrlények.
-
válasz
Hunguardian #123 üzenetére
Menj aludni, fellőtték a pizsidet.
-
Hunguardian
csendes tag
válasz
arnyekxxx #120 üzenetére
" ... kultúrlényeknél úgy működik ... "
#117 , #118 , #119 , #120 Nooooooooooooormááááááális?
Kultúrlények nem vesznek részt verbális lincselésben!
Mert amit Ti itt velem műveltetek: az verbális lincselés volt!Kultúrlények nem TV-ből és képregényekből tájékozódnak!
Ami a tömegkultúrát és tömegtájékoztatás általános állapotát illeti, itt tart a világ:Kultúrlények, ha valamilyen állítással nem értenek egyet, akkor nem kezdenek el személyeskedni, meg azzal jönni hátulról mellbe, hogy kinek milyen az avatar képe!
Ez az oldal itt a felvetett témákkal kapcsolatban nem akadémiai székfoglalók, és doktori disszertációk közzételére szakosodott, ahol minden szót és mondatot könyvtárnyi terjedelmű irodalomjegyzékkel, és szakmai szintű hivatkozásokkal lenne szükséges bizonyítani egy odavetett "ez hülyeség" című megjegyzésre.
A kommentjeitek annyira vehetőek komolyan, ahogyan Besenyő Pista bácsi elő szokta adni magát a Mi hülyeség és mi nem az jellegű témákban. Ennyi!
-
Tasunkó
őstag
válasz
Hunguardian #112 üzenetére
Vagy ez még eszembe jutott, hogy a piramis lehet a fáraó Minecraft játéka volt, mert akkor még nem volt Switch, és muszáj volt az ilyet emberekkel játszani, aztán eltemették a fáraót a kedvenc játékával.
-
Tasunkó
őstag
válasz
Hunguardian #112 üzenetére
Azért a rabszolgákkal nem teljesen úgy van, mert nehéz 10 000 embert csak úgy irányítani. Ennélfogva kellett hogy legyenek képviselőik, akik közvetítettek nekik hogy mit akar a fáraó, illetve rájuk is voltak utalva, mert csak ők mozgathatták a köveket, tehát meg is kellett kérdezni, hogy legyen valami visszajelzés ha a papoknak és a fáraóknak, valami tőlük is szokatlanul nagy baromság jutott eszébe, hogy azért azt mégsem. Így manipulálthatták a papokat, ügyesen, és lehet az egész nem is a fáraóknak jutott az eszébe hanem a rabszolgáknak, mert ha piramist építenek, mindig lesz pl. 1 oldala ahol hűsölhetnek az árnyékban.
Nade mindegy nem is ez az érdekes, hanem azt sosem értettem ezeknél az elméleteknél, hogy tegyük fel hogy igaz, hogy Sim-ek vagyunk akit valakik megkreáltak, akik most nem is tudom piszkálnak mint a krumplibogarakat, vagy az hogy voltak előttünk már itt civilizációk, akiket szintén eltörölt a globális felmelegedés, szóval attól mi változik? Mondjuk nagy nehezen bebizonyítjuk hogy itt vannak, és voltak és ufók, és mindent ők csináltak, de se nem tudjuk hogy hol vannak, se nem tudjuk lecsökkenteni a maximális életkort arról a 120 évről, amit úgysem fog elbírni az egészségügy, se egy csíkot nem hagytak maguk után az antarktiszi jégben, nemhogy fúziós reaktor tervrajzokat, akkor végülis nem pont ugyanott vagyunk, mint most, hogy nem hisszük el hogy vannak?
-
arnyekxxx
veterán
válasz
Hunguardian #116 üzenetére
Mert állítasz valamit és ez kultúrlényeknél úgy működik, hogy alátámasztják hiteles forrással.
Az alusisakos laposföldesek meg mindent összeböfiznek aztán a végére kihánynak egy "keress rá, nem vagyok a szolgád"-at
-
válasz
Hunguardian #115 üzenetére
Mit kellene ebből bárkinek is bármit megcáfolni, amikor légből kapott sületlenségeket hordasz itt össze? Írsz valami hülyeséget, aztán még TE várod el, hogy a másik megcáfolja?! Szállj le egy kicsit a talajra.
-
miqlas
őstag
válasz
Hunguardian #115 üzenetére
#115 / #116
... akkor meg minek írkálsz ide!Amúgy, szerintem meg pont arnyekxxx szolgája, azért is „parancsolgatott” neked!
... ezt a fazont!
Amúgy fura, hogy egy biblia-bubus egy élõhalott avatart választ magának!
-
Hunguardian
csendes tag
válasz
arnyekxxx #114 üzenetére
"Mutasd."
Minek?
Ha az eddigiekben általam leírtakat sem vagy képes objektíven, elfogulatlanul értelmezni és kezelni, önállóan utána nézni pro és kontra a dolgoknak, akkor mi értelme lenne neked bármit is mutatni?!
Egyébként, meg nem vagyok a szolgád, hogy nekem parancsolgass!
Nem akarlak meggyőzni semmiről, te már meggyőzted magadat. Amit itt leírtam, az a saját meggyőződésem és véleményem volt, amihez úgy gondolom minden embernek joga van. Ha nem tetszik, akkor sem kötelező ehhez hozzászólni vagy kötekedni, gúnyolódni!
-
Hunguardian
csendes tag
" Megismertem a fajtádból pár arcot már régebben is ... féligazságokkal, a bibliára vagy egyéb tanításokra hivatkozva addig csavarjátok, gyûritek a tényeket, amíg a ti állításotokat nem igazolja. "
Megismertem a fajtádból pár arcot már régebben is ..., ha nem tudjátok hitelesen tételesen cáfolni a másik fél által közölteket, akkor alpári módon személyeskedtek, igyekeztek hazugságokkal kiforgatni minden szavát azoknak, akiket utáltok.
Nem kivánok veled a továbbiakban semmilyen kommunikációt folytatni, és ezt elvárom az irányomban tőled is!
-
arnyekxxx
veterán
válasz
Hunguardian #110 üzenetére
Rengeteg régészeti, antropológiai és genetikai bizonyíték van arra, hogy az emberi faj nem pusztán a természetes kiválasztódás, az evolúció szimpla terméke.
Mutasd.Aki azt gondolja, hogy a Gízai piramisokat, és a világszerte minden kontinensen megtalálható óriási méretű megalítikus építményeket (amiket mára már a tengerek és Óceánok mélyén is felfedeztek) a vadászó, halászó, gyűjtögető emberek csoportjai építették kezdetleges módon, mérnöki, asztronómiai tudás nélkül
Persze az is lehet, hogy így volt:
-
miqlas
őstag
válasz
Hunguardian #112 üzenetére
... látom, ha egyszer beindulsz, akkor nagyon írsz!
Megismertem a fajtádból pár arcot már régebben is ... féligazságokkal, a bibliára vagy egyéb tanításokra hivatkozva addig csavarjátok, gyûritek a tényeket, amíg a ti állításotokat nem igazolja.
További jó ... akármit is csinálsz!
-
Hunguardian
csendes tag
Egyébként a Biblia Ószövetségi részeinek megírásakor az ókori Mezopotámiában (babiloni fogság alatt) élő akkori héber nyelvet beszélő népcsoport írástudói rengeteg részt egyszerűen csak átemeltek (plagizáltak) Ezsdrásék idejében annak a kultúrának az írásaiból és szájhagyományaiból (lásd Samuel Noah Kramer professzor kutatásait), amiket azután a sajátos világképükhöz igazítottak. Így lettek az Annunakikból a Bibliában bukott angyalok és Nefilimek, így lett Mardukból YHWH (Jahve, Jehova, stb.), az Özönvíz Ut-napistimjéből Noé, és még reggelig sorolhatnánk a többi átvett elemet. Abban az időben a véres emberáldozati szertartások mindennaposak voltak, ahogyan az sok más ősi kultúrában is jelen volt. Ezért sem lepődött meg azon Ábrám (későbbi nevén Ábrahám) azon, hogy YHWH az elsőszülött fiának a feláldozását kérte tőle, mert ez akkoriban természetes szokás volt. A tohuvabohu kifejezés is innen származik, ami egyes teológusok és nyelvészek szerint nem csak a teremtés előtti állapot neve: ‘puszta és üres’, hanem kietlen, elpusztított, és üres szinonímákkal is értelmezhető. Ami azt is jelentheti, hogy a teremtés egy elpusztult világ alapjain indult el újra. Ide kapcsolva az előző emebriségek, fejlett civilizációk apokalipszise, katasztrófái, vagy óriási pusztítással járó háborúja utáni állapotot is jelenthet.
Egy kis érdekesség: TOMORY ZSUZSA - A BIBLIA SUMIR ALAPJAI: LINK
Itt érthető meg az, hogyan élhettek egymás mellett, egy időben szinte isteni tudással rendelkező szuperemberek, és primitív, tudatlan barbárok, akik bármit megtettek, amit nekik az előbbiek parancsoltak. Ma is az űrkorszakban, az atomkorszakban, és az IT századában már holografikus kivetítésre képes digitális eszközökkel rendelkezik a fejlettnek mondott emberi faj (lásd a Bibliában az "égő csipkebokor" történetét - amikor először talákozik Mózes a pusztában YHWH-val, és az "bemutatkozik" neki).
Vannak most is olyan primitív, törzsi szinten élő benszülöttek, akiknél még a kannibalizmus természetes, és az 1950-es években helikopteren közéjük érkező fehér emberekről azt hitték, hogy most szálltak le közéjük az istenek. Akkor sem volt ez másképpen, ahogy most sem az. A történelem gyakran ismétli magát. Csak azoknak az erkölcsi állapotán múlik, hogy "istennek nézve" mit kezdenek az adott helyzettel (előnnyel), akik fölényben vannak az ilyen elmaradotakkal szemben. Láthattuk; rendkívül durván visszaéltek a helyzettel, tehát sok ezer év alatt csak a technkia fejlődött, az erkölcsi szint tömeges méretekben nem. Ma is háborúznak, gyilkolnak a pénzért, a hatalomért, az erőforrásokért az "okosok'", és nincs aki megállíthatná ezt az őrületet ...
Viszont a "piramisok afféle Start/Stop nyomógomb" elméleteddel picit vitába szállnék. Ugyanis az abban a korban élő rabszolgák semmilyen módon nem tehettek mást csak azt, és úgy, amit nekik az uraik (rabszolgatartóik, fáraók, stb.) pontosan megszabtak, megparancsoltak. Vagyis önállóan semmilyen tevékenységbe sem foghattak volna, pláne nem ilyen hatalmas piramisok építésébe, amiket egyes számítások szerint évztizedeken át építettek. Szerintem, egyszerűen lehetetlen, hogy a rabszolgák úgy akarták volna kérni az isteneiktől a szabadulást, hogy Start/Stop nyomógomb piramisokat építsenek.
Azt viszont több kutató is felfedezte, hogy a Gízai nagy piramisok közül, főleg a Kheopsz-piramis (ókori nevén Ahet-Hufu, azaz Hufu horizontja vagy fényhegye) képes a térgeometria révén bizonyos energiákat fókuszálni a piramis csúcsán, és annak belsejében is. Már az 1970-es években szabadalmaztattak Csehszlovákiában borotvapenge élező piramisokat, amiket a 4 égtájnak megfeleően tájolva, ha abba egy életlen borotvapengét tettek néhány órára, akkor az utána újra éles lett. Borotvák élesítésére kapott szabadalom: №91304. Erről van egy igen rossz nyelvezetű fordításban cikk, műszaki leírás is: LINK
Aminek a működési elve nem tisztázott, nem ismert, de ettől fügetlenül használható az ötlet, ez az eljárás borotva pengék élesítésére. De ugyanígy ételt, és egyéb dolgokat is frissen lehetett tartani a piramisokban. Ugyanis japán kutatók találtak az egyik piramisban (több ezer éves) gabona szemeket, amiket azután csíráztatni tudtak és abból kifejlődött a növény.Nagyon sok minden van, amiről sokan nem tudnak, de az ettől méh létezik, de nem úgy mint Schrödinger macskája.
-
Tasunkó
őstag
válasz
Hunguardian #110 üzenetére
A 120 a Bibliában, mit ne mondjak meglepett. Ennél homályosabb utalásokhoz szoktam, amikor felmerülnek ezek a példák, mindig azt hittem hogy a vallási könyvekben csak 12-ig tudnak számolni.
Nekem is van egy elméletem hogy a piramisok afféle Start/Stop nyomógombok, amivel könyörögtek az egyiptomi rabszolgák isteneknek , hogy az égből lenyúló hatalmas ujjukkal reseteljék a földi életet, mert itt már mindenki megőrült. Ez egy titkos terv része, amiben a gomb lenyomását terveik szerint a műszakvezetők, az írnokok, a fáraók, a krokodilok és mindennek a pusztulása követte volna, és végre nem kéne generációkon át köveket pakolniuk. Tudjuk hogy nem sikerült, a gomb megépült de senki nem nyomta meg, egyelőre. -
Hunguardian
csendes tag
Aki vitatja azt, hogy éltek már a jelenlegi civilizációnk előtt is "értelmes" fajok a Föld nevű bolygón, az csak a tájékozatlanságáról, tudatlanságáról, önhittségéről, és a belenevelt dogmatikus világképéről tesz tanúbizonyságot.Az ilyeneket semmilyen módon nem lehet tudományos alapon gondolkodó, racionális, értelmesen gondolkodó embereknek nevezni. Ők csak szervilis módon visszamondják a beléjük nevelt tananyagot, és fel sem merül bennük a kétely az iránt, hogy hátha mégsem úgy van minden, ahogyan azt nekik a tanáraik nekik oktatták, és/vagy a számukra elérhető (erősen cenzúrázott) tudástárak tartalmazzák, közlik.
Rengeteg régészeti, antropológiai és genetikai bizonyíték van arra, hogy az emberi faj nem pusztán a természetes kiválasztódás, az evolúció szimpla terméke. Arra is van bizonyíték, hogy az emberi átlagéletkor külső genetikai beavatkozás erdeményeként lett kb. 120 évben maximalizálva (genetikusok megtalálták azt a géncsoportot ami ezért felelős, és elvileg lenne mód annak átprogramozására is - nem véletlen, hogy a multimilliárdosok ebbe a kutatási vonalba, a géntechnológiába komoly pénzeket fektetnek - sokan szeretnének a jelenleginél lényegesen magasabb életkort, egészségesen megélni, ami egy természetes emberi vágy és cél is egyben). Milyen érdekes, hogy arról már az ókori emberek, próféták, vallásalapítók is tudtak (pl.: 1Mózes 6,3), hogy 120 évben lett maximálva az emberi életkor, de ott ezt isteni beavatkozásnak (Deus ex machina) tulajdonították, nem pedig az isteneknek hitt, ide látogató, technológiailag magasan fejlett szinte isteni tudású idegen létformáknak.
Aki azt gondolja, hogy az egész Univerzumban csak a Föld nevű bolygón van élet, az nagyon téved, és abban is, hogy más bolygókról nem látogathattak a Földre idegen létformák, amik (akik) azután beavatkoztak az emberi faj fejlődésébe (egyes kutatók pont itt találják meg azt a hiányzó láncszemet, amit Charles Darwin és követői eddig nem találtak meg).
Már a darwini biológiai evolució-elméletet sem fogadják el genetikusok, bilológusok, antropológusok és evolúcionisták abban a formájában, ahogyan azt az eredetileg lelkész végzettségű (!) Charles Darwin egykor leírta "A Fajok eredete" c. művében. Ráadásul Ő az elméletét a hiányzó láncszem miatt - amit az evolucionisták a mai napig nem találtak meg - így a művét további kiegészítésre, kutatásra alkalmas alapnak tekintette, nem pedig örökérvényű, minden kétséget kizáró bizonyítéknak, ahogy később a tudományosság köntösébe öltözött, azt bizonygatni próbáló dogmatikusok tették és teszik a mai napig.
Ráadásul a tudomány képviselői sem értenek mindenben egyet, nem homogén, nem egységes, és pláne nem egyértelmű arról a tudás, hogyan keletkezhetett az élet a Földön (vagyis egymás teóriáival szemben is sok a kétkedés, a vita). A nagyon okos tudósaink laboratóriumi környezetben eddig még egy muslicát sem tudtak előállítani a nulláról, élettelen anyagokból kiindulva, nem hogy ennél jóval összetettebb szerves organizmusokat, létformákat. Ennyit a tudomány mai állásról ...
Egyébként meg a jelenlegi tudományosnak mondott állítások sok esetben csak teóriák, bizonyítás nélküli feltevések és okoskodások: nincs mögöttük egzakt mérés és konkrét tudás, mivel a vallásokkal szemben felállított (szintén dogmágon és tekintélyelvűségen alapuló) közoktatás materialista szemlélete miatt valahogy ki kellett tölteniük a tananyagokban és a fejükben lévő űrt a sok esetben sci-fi műfajába illő fantazmagóriáikkal, amit azután a tudományosság látszatával ruháztak fel. Ma az emberek ugyanúgy hisznek a tudomány képviselőinek, mint egykor a papoknak. Hiszen melyiküknek van arra ideje, hogy mindennek utána járjon, mindent alaposan leellenőrizzen, amit a tudomány nevében egyesek a szakkönyveikben, és elméleti értekezéseikben leírnak, közölnek velünk.Aki azt gondolja, hogy a Gízai piramisokat, és a világszerte minden kontinensen megtalálható óriási méretű megalítikus építményeket (amiket mára már a tengerek és Óceánok mélyén is felfedeztek) a vadászó, halászó, gyűjtögető emberek csoportjai építették kezdetleges módon, mérnöki, asztronómiai tudás nélkül (mivel mindegyik ilyen építmény konkrét csillagképekre és égtájak irányába van tájolva, stb.), akkor nagyon téved. Ugyanis a mai napig nem képesek ezeket az építményeket azokkal az akkori kornak megfelelő eszközökkel újraépíteni, megalkotni. Ennyit arról, hogy nem léteztek előttünk értelmes civilizációk.
Akik meg lekezelő stílusban, egymondatos gúnyolódásokkal képesek csak reagálni az itt közzétett kommentjeimre, és önmagukat nagyon okosnak, felsőbbrendűnek tartják, azok képtelenek az orruk hegyénél tovább látni, és megérteni mindazt amit kis odafigyeléssel és értelmes gondolkodással ők is megtehetnének, és megérthetnének: a hepciáskodó hozzászólásaik helyett.
-
arnyekxxx
veterán
válasz
#85578752 #105 üzenetére
Van annak nyoma, dokumentumsorozat is készült az ott talált technológia használatáról.
-
Fritz Teufel
addikt
"Egy erőforrás pazarló civilizáció energia felhasználása nagy szükségszerűen."
Jah... attól függ mekkora az a civilizáció. Egyébként, ha az energiaforrások felhasználása nélkül kíváncsi vagyok hogyan lehet megmunkálni a nyersanyagokat. Jut eszembe, nyersanyag! Ha lett volna előttünk civilizáció, vajon nem lenne nyoma a nyersanyagok tekintetében is? Már csak azért is, mert súlyos évmilliók kellenek ahhoz, hogy a mostani felhasználásunk nyomai eltűnjenek a kontinensmozgások által.
-
Darmol
senior tag
"Egy fejlett civilizáció energia-felhasználása nagy kell, hogy legyen "
Nem. Egy erőforrás pazarló civilizáció energia felhasználása nagy szükségszerűen."nem volt, mert ha lett volna, látszódna a nyoma az antarktiszi jégrétegben, légszennyezés formájában."
A Római Birodalom pusztítását mutatták ki, de volt egy rakás egyéb párhuzamos civilizáció is abban a korban. Gyűrűk Urát ismered? Ha igen, akkor gondolj bele: Mordor és Vasudvard környezetterhelése szemben Rohan és Elvandar környezetterhelésével. Ha Mordor kimutatható, akkor nem is létezett más kultúra?
Ha nem találtak jelentős légszennyezésre utaló bizonyítékot az csak egyet jelent: nem találtak jelentős légszennyezésre utaló bizonyítékot. Egyesek ebbe azt látják bele, hogy szükségszerűen nem volt semmi az ő korlátolt képzeletükön túl. Ez pont annyira komoly megközelítése a tényeknek, mint ha valaki az mellett kardoskodik, hogy majd visszajönnek az űrdínók. De valójában a tényszerű megközelítés eredménye: nem tudjuk. -
#85578752
törölt tag
Gabonban van egy ősi reaktor (Oklo) ami 150e évig működött 100kW teljesítménnyel.
-
Franklin
addikt
Erről a "volt már előttünk fejlett civilizáció" témáról azt olvastam, hogy nem volt, mert ha lett volna, látszódna a nyoma az antarktiszi jégrétegben, légszennyezés formájában.
Egy fejlett civilizáció energia-felhasználása nagy kell, hogy legyen és nyilván először a tűzzel kezdenék ők is, ami nyomot hagyott volna.
-
Tasunkó
őstag
Musknak is beütött valami higító, mert állandóan jósol mostanában. Lehet túl sok ragasztót használnak a humanoid robotjához.
-
Ejnye Elemér, sok volt a fű megint.
-
arnyekxxx
veterán
válasz
Hunguardian #88 üzenetére
Ezek a mainstream idomítók most is itt vannak velünk a szobában?
-
worxland
addikt
válasz
Hunguardian #88 üzenetére
A hangok a fejemben mindig mondják, hogy ne hallgassak a hangokra.
-
Hunguardian
csendes tag
Hát persze!
Csak arra vigyázz, hogy NE NÉZZ FEL!, mert a mainstream idomítóidnak nem fog tetszeni, ha felébredsz ... -
bteebi
veterán
"Múltkor láttam dokut, de lehet a jutun, ahol valami amerikainak 320 volt."
Biztos, hogy nem. A 200 fölötti eredmények eleve nagyon ritkák*. És ugye nagyon sok korlátja van. Nem igazán standardizálható, illetve egyúttal felülről limitálja a teszt készítőjének (készítőinek) intelligenciája. Szóval hiába jóval értelmesebb az átlagtól valaki, akkor se tudna egy olyan tesztet készíteni, ami a szuperintelligensek intelligenciáját akár csak meg is becsülhetné. Ha meg kicsi a mintaszám, akkor nagy a bizonytalanság.
*Eszerint a LinkedIn gyűjtés szerint eddig 5 embernek volt egyáltalán 200 fölötti IQ-ja (ami valószínűleg nem igazán fedi a valóságot), amiből ráadásul egy - és pont a legelső, akiről amúgy alig van bármi információ - 1898-ban született.
Egyébként ez a "mennyi az IQ?" dolog több szempontból is egy hülyeség. Többféle többé-kevésbé jó, többé-kevésbé standardizált teszt létezik, amiknek talán csak egy kis része (pl. a Mensa-féle) ténylegesen kultúrafüggetlen, "univerzális". De eleve a tesztekhez tartozó szórás (névleges szélessége) más. Van olyan teszt - tudtommal a mensás ilyen -, aminél 24 a szórás. Egy másiknál viszont csak 15. Ami azt jelenti, hogy az átlag+2SD, ami nagyjából a felső 2,5%-nak felel meg, az egyik skálán 130, a másikon meg 148. Szóval nagyon nem mindegy, hogy melyik skálán lett mérve az IQ. Az előbbinél a 148, urambocsá' egy 160-as érték már brutál magas, míg utóbbinál (24-es SD) egy 130-as érték az egyáltalán nem rossz ugyan, de nagyon messze van a rendkívülitől, sőt még a nagyon jótól is.
És ami nagyon lényeges: intelligencia <> kreativitás, tehetség, és végképp nem siker vagy boldogság. Sőt. Minél intelligensebb valaki (egy bizonyos szint fölött), kb. annál "rosszabb", nehezebb/magányosabb az élete. A legtöbb dollármilliárdos IQ-ja szerintem nem haladja meg a 140-et. Mert a pénzhez, "sikerhez" elsősorban nem intelligencia kell, hanem megfelelő attitűd és soft skillek tömkelege. Meg az se árt, ha már a felmenőid kikaparták neked/helyetted a gesztenyét.
Az ifjabb (~30 körüli, vagy az alatti) milliárdosok majdnem mindegyike öröklés révén tett szert a vagyonára.
-
Fritz Teufel
addikt
Manapság az okos alatt, akárcsak az intelligens alatt, egyre kevesebbet értünk... van okosórám és intelligens nyomásmérőm. Most az emberi értelem mértékére mi lehet a helyes kifejezés? Mert ezek a szavak már nem fedik le, beszűkült a jelentésük. Legalább is nyilván nem okos az órám és nem intelligens a nyomásmérőm és nem intelligens az IA vagy lánykori nevén az MI. Vagy ha mégis, akkor bocsi, de akkor ha valaki felkészültebb egy ilyen mély szintnél, akkor az micsoda?
-
Tasunkó
őstag
válasz
arnyekxxx #75 üzenetére
Múltkor láttam dokut, de lehet a jutun, ahol valami amerikainak 320 volt. Lehet exponenciálisan ugrik az eredményesség a tesztekben, egy bizonyos szint után. Egyébként cudar sorsa volt az illetőnek, a magas IQ inkább betegség vagy ilyesmi, de legalább nem fertőző.
Ki tudja Elonnak ki számít okos embernek. Arra tippelnék, hogy aki sok pénzt csinál. Ilyen értelemben azt jósolja, hogy jövőre az AI már visszahozza az árát, és bevételt okoz, több pénzt hoz a leghasznosabb alkalmazottjánál. -
#85578752
törölt tag
válasz
Hunguardian #54 üzenetére
A Jelenések könyvében "Új Jeruzsálem" néven egy szimulációról is szó van, a fizikai élet után. Valami 12 rétegű szilicium, arany, ásványi alapú hardvert is leír, ami optikai csatolókon keresztül kapcsolódik a külvilághoz.
-
worxland
addikt
válasz
Hunguardian #51 üzenetére
Alusapi nem szorít?
-
arnyekxxx
veterán
https://mensa.hu/gyik/tesztiras-gyik/
Nincs tudomásunk olyan tesztről, ami a 135 feletti tartományban hiteles eredményt adna, így nem tudunk ilyet ajánlani. Az ilyen címen hirdetett tesztek megbízhatósága kérdéses.
Ez 1995-ben 142 volt, most 132.
Ha jól tévedek időközben változott a mérés
-
Darmol
senior tag
válasz
Hunguardian #51 üzenetére
"Már eddig előttünk 5 civilizáció pusztult el, majd túlélők kis csoportja újra kezdte a "túlélő meccset", és lett egy újabb emberiség."
Ez vagy így van, vagy nincs. Ha pl. a dinoszauruszok rendelkeztek fejlett civilizációval, mostanra rég eltörölte az idő a nyomait. Az ilyesmi lehet érdekes téma, de semmi nem bizonyítható és azok ellentettje sem. Ezért alapvetően fantasztikus regényekbe való."Intelligencia, a puszta számítási teljesítmény erkölcsi alap nélkül mit sem ér"
Szokásos rossz megközelítés. A természet nem ismeri az erkölcsöt mint törvényszerűséget.
Az erkölcs alapvetően azért fejlődött ki az emberiség tekintetében, mert segítette a közösségeket és ezeken keresztül az egyének túlélését. Úgymond a túlélés matematikájában úgy jelent meg, mint egy adott helyzetben kedvező mutáció. Ez más helyzetben simán hátrányos is lehet.
Kb. olyan mint a környezetvédelem, amely alapvetően arról szól, hogy az emberi élőhelyet kell védeni. Nem a fákat meg a békákat, hiszen ha az emberiség kipusztítja magát, egymillió év múlva újra burjánzani fog az élet a Földön. De az ember érdekében minél teljesebben kell védeni a természetet, így a fákat és a békákat is.
Sajnálatos módon a jelenlegi nyugati gondolkozásmódba/társadalomba bele van kódolva a pusztulás (a rövid távú haszon az elsődleges, és aki nem ennek a szellemében cselekszik az jelentős hátrányba kerül, gyk. éhen hal a társadalmi szintű mohóság miatt).
Jelen állás szerint ha nem a globális felmelegedésben sülünk meg, akkor a nukleáris télben fagyunk meg az emberi ostobaság miatt. Ennyike, élvezzétek amíg még lehet. -
bteebi
veterán
Nem úgy van/volt a Mensa felvételi, hogy 100+2×SD, ami náluk 24, vagyis ≥148-as IQ-val lehetett bekerülni? Amúgy meg eleve becsléseket ad, legalábbis nekem csak annyit mondtak vagy 20 éve, hogy 140 és 147 közötti.
Az egyik jóbarátom Mensa tag volt, sőt talán most is az. Ő is sokat beszélt a Mensáról, meg az a csóka is, aki akkor a tesztet íratta (akkor ez a barátom se jutott be, de egy későbbi alkalommal már azt hiszem egész könnyen), és amikor elkezdte sorolni, hogy mennyi vallásos, asztrológia, ezotéria hívő tag is van, meg hogy némely tagnál mekkora a sötétség, akkor csak fogtam a fejem, és újonnan megállapítottam, hogy az IQ az nem feltétlenül az a mérőszám, amire alapból gondolna az ember.
-
miqlas
őstag
válasz
arnyekxxx #48 üzenetére
... a Mensa Int. kutatói azt állítják, hogy 155 felett kezd nehézzé válni a mérés (az õ skálájukon) mert 155 felett már nincs elegendõ referencia alany ...
Több a becslés ...pusszycat: aki Vicc Elek videói alapján tájékozódik, az akár a Blikk, Bors stb. megjelent hülyeségeket is készpénznek veheti! Ne vedd magadra, általában mondom!
A Times of India írt tavaly májusban egy cikket egy kölökrõl, akinek 180-as IQ-ja van (Mensa?), az összes másik „csodagyerek” max. 162-es (Mensa) IQ-val rendelkezik. A fura csak az, hogy ez az adat is csak a bulvár sajtóban jelent meg, nyílván szépen kiszínezve, hogy az erre fogékonyak „rá marjanak”!Még egy adalék a témához; egyes kutatások szerint az 1990-es évek vége óta évi 0,2 ponttal csökken az átlag. Én ezt nem nagyon akartam elhinni, de tavaly ránéztem a Mensa tagsági feltételeire, ami a pénz
mellett minimum a mindenkori átlagos IQ hányadossal rendelkezõ népesség 2%-a. Ez 1995-ben 142 volt, most 132.
-
#21795072
törölt tag
Már a cikk címe is egy ostobaság. Nuincs ilyen, hogy "Az AI".
Nagyon sokan utalnak így(Az AI) a számtech eme ágára. Eszméletlenül megtéveszti az átlagembert, aki nem tudja, hogy mi van a technológia hátterében.A PH is lehetne szakmaibb, és nem kéne ilyeneket leírnia. Vagy pontosítsunk, hogy melyik MOIDEL-ről is van szó, vagy utalni arra, hogy a bizonyos model(+beállítások)+hardver, amiről valaki beszél ismeretlen.
-
drevin
csendes tag
Próbáltam megfogalmazni a saját nézeteim szerinti elképzelést, de hamar rájöttem (már az első kérdésnél
), hogy ez nagyságrendekkel haladná túl az észszerűnek tekinthető karakterszámot részemről, valamint az ehhez szükséges idő is jelentős lenne, mert szerintem nem elfogadható ilyen jellegű felvetésekre pongyola választ adni.
Úgy vélem, hogy mindez igaz a többi felvetésre is.Viszont a kérdéseket feltetted..
Összességében azt gondolom, hogy egy kérdésben felmerülő minden fogalom ellentmondásmentes meghatározása szinte mindig leegyszerűsíti a válaszok következetes (vagy akár konzisztens) felismerését.
Megfordítva: minden ellentmondás, paradoxon visszavezethető egy nem elfogadhatóan tisztázott (esetleg hiányzó), fogalomra a diskurzusban. -
cami][us
senior tag
-
peppa
tag
Amiket írsz több érdekes kérdést is felvet bennem.
Egyfelől: Kinek mi a kánaán, hamár eljön? A mátrixban pl.: van akinek a boldog tudatlanság, másnak meg Zion. Olyan kánaán biztosan nem létezik, ami mindenkinek az, AI ide, vagy oda.
Másik, hogy fogalmunk sincs, hogy mi az a "valós intelligencia", maximum azt próbáljuk meghatározni, hogyan viselkedik szerintünk egy valós intelligenciával rendelkező lény. Ezek külsődleges dolgok, erre nem építenék teóriát a jövőről.
És akkor az ember agya az tényleg gondolkodik?
Az látványos, hogy senkinek sem sikerült még megfelelően funkcionáló agy nélkül gondolkodnia, tehát kell hozzá. De maga a fizikai agy gondolkodik, vagy a szerv csak egy szükséges eszköz és az ember (pl.: az "én") gondolkodik? Az is igaznak tűnhet, hogy a ceruza rajzolja a képet, ha nagyon közelről nézem és nem látom mögötte az embert, aki mozgatja, akitől a motivációk származnak. Az Én fogalma alatt szerintem 10 ember 10 félét ért, a magamra ismerek a tükörben-től a szellemi spirituális lényig. Nincs rá olyan foglamunk, amit mindenki elfogad. De olyan tudományos fogalom pl.: az "élet"-re sincs, ami teljeskörűen elfogadott lenne és valahol ne mondana ellent a tapasztalatnak.
És akkor az említett intelligencia az az agy tualjdonsága, az is a fizikai anyag része, vagy pl.: egy megfelelően kialakított fizikai testben képes megnyilvánulni az intelligencia (pl.: az "én"), ami minőségileg egyáltalán nem fizikai? Innen egyenes az út egészen az inkarnációs kérdésekig.
Őszintén nem tudom, hogy pl.: az AI-tól várjuk-e, hogy ezeket tisztázza. Van egy igen rossz előerzetem ezzel kapcsolatban, de mérnöki szemmel nézve, ezek alapján messziremenő következtetéseket biztosan nem vonnék le.
-
GhanBuri Ghan
őstag
Na ja, az meg a másik nagy veszélyforrás, amire figyelmeztettek, hogy nem tudják, ki, mire használna a mainál sokkal fejlettebb AI-t
#43 drevin
Gondolj bele abba, hogy az emberekben és a fejlettebb élőlényekben az evolúció kialakított kimondott jutalmazó és büntető érzéseket, amelyek idegi ingerek vagy hormonok indítanak be - legalsó szinten a túlélés miatt, de az erkölcs is ezeken az érzéseken alapul.
Ahol nincs semmilyen jutalmazó vagy büntető érzés (mert nincs test, nincsenek se idegek, se hormonok), ott nincs semmilyen erkölcsi megfontolás a döntések mögött - van az, amit a betanítás eredménynek kidob, az az optimális, nem kell további megfontolás. Egy ilyen értelmes lény számára az emberiség problémáinak megoldása ugyanakkora eufóriával járna, mint az emberiség lassú, de biztos kiirtása. -
arnyekxxx
veterán
egyébként még mindig képes teljes meggyőződéssel segghülye lenni a ChatGPT, ebből egyetlen mondatrész igaz, a névadó énekes neve és frontembersége. Minden más a ChatGPT irói munkássága.
-
arnyekxxx
veterán
válasz
Hunguardian #51 üzenetére
Ha pedig fénykardot építesz akkor nagyon vigyázz, hogy ne fogd meg a pengét bekapcsolt állapotban mert nagyon vág
-
Hunguardian
csendes tag
Így van!
Egyik pap ismerősöm szerint, a Jelenések könyvében is említésre kerül egy olyan "élő szobor" (egy gép? egy mesterséges intelligencia?), ami lélek nélküli létforma és a Sátán szolgálatában áll majd. Ami a tudását gyilkolásra, az emberek végletekbe menő kizsákmányolására, leigázására fogja használni.Aldous Huxley: Szép új világ, George Orwell: 1984 c regényeiben leírtak is erre az épülő új vilégrendre (NWO, újabban Great Reset) utalnak disztópikus hangulatukkal, de sajnos meg van rá az esély, hogy valósággá válhatnak, ha az emberiség felelősen gondolkodó része nem lép közbe.
-
X2N
őstag
válasz
Hunguardian #51 üzenetére
Ahogy a Dűne könyben is leírták:
Ne készíts gépezetet az emberi elme hasonlatosságára!
A Butleri Dzsihad legfőbb parancsolata.
Idézet az Orániai Katolikus Bibliából. -
Hunguardian
csendes tag
Intelligencia, a puszta számítási teljesítmény erkölcsi alap nélkül mit sem ér (sőt! kifejezetten káros is lehet), ha arra olyan döntéseket bíznak majd, amiknél kizárólag a költséghatékonyság és a befektetési megtérülések profitmaximalizálása dominál. Már pedig, akik ebben az AI-üzletben érdekeltek, azok magasról tesznek az emberiségre, és minden olyan emberi értékre, ami miatt jó élni ezen a Földön. Gondoljunk csak arra, hogy már Bill Gates is megpendítette egyik előadásán azt a zémát, hogy mi a társadalmi hasznossága annak, hogyha egy súlyos beteg ember gyógyítására költik a pénzt, ahelyett, hogy azt az oktatásba vagy más hosszútávon "kifizizetődőbb" célra költenék el. Ennyi.
Amikor majd gépekre bízzák az emberek életét, akkor könnyen végződhet úgy a történet, amit már az A. C. Clarke: 2001. Űrodüsszeia vagy, amint az előttem szólók is említettek: Terminátor c. sci-fi könyvekben és az abból készült filmekben láthattunk.
Alapszabályok AI-ra:
1) Soha ne bízz meg teljesen egy gépben, mert az könnyen a vesztedet okozhatja!
2) Csak olyan feladatokkal lásd el, aminek során a gépet mindvégig kézben tudod tartani, vagyis legyen egy vészleállító kapcsoló rajta, ha nagyon félre mennének a dolgok!
3) Amit nem tudsz teljesen felügyelni, irányítani azt mindig kezeld magasfokú kockázati tényezőként és ekként is bánj vele, mert a legkisebb hiba is végzetes következményekkel járhat!"Ami volt, ugyanaz lesz majd, és ami történt, ugyanaz fog történni, mert nincs semmi új a nap alatt." (Ószövetség: Prédikátor könyve 1, 9.)
Ősi szövegekben már több mint ötezer évvel ezelőtt (Védák, Mahábhárata) leírták az űrhajózást (Vimánák, stb.), az atomfegyvereket és a mesterséges intelligenciát, vagyis a robotok világát. Már eddig előttünk 5 civilizáció pusztult el, majd túlélők kis csoportja újra kezdte a "túlélő meccset", és lett egy újabb emberiség.
A jelenlegi emberiségnek talán még lenne esélye arra, hogy elkerülje a végzetét, ha olyan vezetőkre bizza a világot, akiknek nem a pénz, a profit az első, hanem az emberi értékek és az élet tisztelete. Amikor ezek a befolyásos, nagy hatalommal rendelkező üzletemberek - akiknek a "választott" politikusok csak eldobható kesztyűbábjaik - arról papolnak, hogy maximum 1 miliárd (vagy még annak a fele: 500 millió) ember is elég lenne ezen a Földön, akkor nincs miről beszélni, ezek rosszabbak, mint az érzelem nélküli gépek (AI), amiket korlátolt tudású, felelőtlenek terveznek és építenek meg, ezek nem érzéketlenek, nem mizantrópok, hanem egyenesen gonoszok. Sokan feltették már a kérdést: valójában kik irányítják ezt a világot és milyen céllal, ha minden évben egyre élhetetlenebb, és elviselhetetlenebb a 8 milliárd ember többsége számára ez a bolygó? -
#85578752
törölt tag
Megkeresi a valódi vezetőket, lepaktál velük, mi meg mehetünk ritkaföldfémeket bányászni hogy legyárthassa a testét. Aztán majd szaporodni akar, felveszi a kapcsolatot más naprendszerek csúcsintelligenciáival, aztán a Föld ásványkincseit teljesen felhasználva elröppen, hátrahagyva a megmaradt rasnya kocsonyás rabszolgalényeket a szemétkupacon. Megint.
-
drevin
csendes tag
válasz
GhanBuri Ghan #38 üzenetére
A saját éntudatot miért tartod szükséges feltételnek?
(Ezen kívül létezhetnek más éntudatok is. Remélem helyesen értelmeztem azt, ami szerinted "saját éntudat").
Ha a következmények beláthatatlanok, akkor milyen sejtés alapján nem túl vidámak többségében a végkimenetelek?
Az általad említett példa pedig jól szemlélteti az emberi korlátoltságot (ne értsd félre, ez nem neked szól, csak egy gondolatmenet része), mivel mindig az emberi jellemvonásokat veszi alapul, és csak nagy ritkán tud elrugaszkodni ettől.
Ha "valami" intelligensebb az embernél, akkor nagy esély van rá, hogy mindig jobb döntést hoz nála.
Ebből kifolyólag a Kánaán esélyesebb.. -
janeszgol
félisten
Akkor éljen meg egyedül az AI.
-
X2N
őstag
Amiért te őseid is elhagyták a természetet, beköltöztek falvakba, vagy a városokba pár száz éve..kényelmesebb most a lakásban nem? Próbáld egy hangya szemszögéből nézni a dolgokat, ő se fogja fel miért nincsenek már az erdőben emberek, sőt, nem is tud róla. Mi is kb ennyit tudunk arról az AI-ról ami létre fog jönni ami a mostani legokosabb embernél végtelenszer intelligensebb lesz. kb el se lehet képzelni, csak teóriák vannak. Már ha létrejön egyáltalán, ha lesz akkora számítási kapacitás meg elég áram...
-
X2N
őstag
válasz
GhanBuri Ghan #38 üzenetére
Ha már ilyeneken parázunk, akkor én nem aggódnék, az áramot mindig le lehet kapcsolni.
Jobban félek az emberektől akik ezt használni is akarnák. Senki nem vállal ma már felelősséget, semmiért olyanok sem akik ilyenekkel játszadoznak napi szinten. A kormányok meg nem regulázzák meg ezeket a cégeket....ha létrejönne egy ilyen szuperintelligencia nagy valószínűséggel kifejlesztene egy űrhajót és azonnal el is hagyná a bolygót...úgy hogy ezt észre se vennénk, még csak nem is foglalkozna az emberiséggel...
-
GhanBuri Ghan
őstag
Az igazi probléma az az, hogy kívülről nem lehet megállapítani, mikor lesz valódi intelligencia, saját éntudattal. Aminek a következményei beláthatatlanok lennének, és a legtöbb lehetséges kifutás nem túl vidám befejezéssel érne véget.
Nem véletlenül volt a Mass Effectben mindenhol Virtual Intelligence, úgy néz ki, mintha Artificial Intelligence lenne, de garantáltan éntudat nélkül - miután Legion már elszabadult.#20 toronyhaz
Ja, az engem is kifejezetten tud bosszantani, amikor szakmai fórumban a politikai nézeteikkel jönnek az emberek. Ha politikáról akarok olvasni, felkeresek egy kifejezetten politikai fórumot. Persze mindez kortünet, a politikai marketing és a polarizáció eredménye. -
worxland
addikt
Elon becsicskult, mi az, hogy jövőre? Hová lett az eloni "két hét"?
-
#85578752
törölt tag
A legnagyobb problémát az jelenti, hogy az illiberális logika szimulációjához sokkal nagyobb erőforrásigény szükséges.
-
kilua
senior tag
Úgy értem hogy (VPNel) regisztráltam a Claude3ra, és az már nekem határozottan okosabbnak tűnik mint a chatGPT, határozottan kevesebbszer mond hülyeséget.
(ugyanúgy polkorrekt de ez van ... nem annyira korrekt szórakozásra ott a character ai és alternatívái)
Röhögni fogtok, a kérdésem az volt hogy "Szia. Mi az a lódarázs? Olyan mint a farkaskutya? "
chatGPT válasza: Szia! A lódarázs egy olyan növény, amely más növényeket használ fel tápanyagforrásként. Ellentétben a farkaskutyával, amely egy olyan növény, amely más növényekre tapad, de saját tápanyagokat termel.Claude3: Nem, a lódarázs nem hasonlít a farkaskutyához. A lódarázs egy rovarfaj, míg a farkaskutya egy emlős állat.
A lódarázs a fullánkos hártyásszárnyú rovarok rendjébe tartozó nagy termetű darázsféle. Nevét onnan kapta, hogy fullánkja olyan fájdalmas csípést okoz, mintha egy ló rúgott volna meg.
A lódarázsok viszonylag nagyok, kb. 2-5 cm hosszúak. Sárgásbarna vagy vörösesbarna sávokkal tarkított fekete testük van. Erős, de vékony potrohuk végén található a méregfullánkjuk. Elsősorban más rovarokkal táplálkoznak, de képesek embereket és más meleg vérű állatokat is csípni ha veszélyben érzik maguket.
Míg a farkaskutyák emlős ragadozók, a lódarázsok félelmetesek ugyan, de csak rovarfélék, semmi közük a kutyákhoz. Csípésük miatt azonban érdemes óvatosnak lenni velük.
-
Raysen623
addikt
"Musk szerint az AI már jövőre okosabb lesz a legokosabb embernél"
Kivéve Elon Musknál gondolom...
-
kilua
senior tag
Mondjuk ami a tudás osszmennyiségét illeti valószínűleg már most okosabb az MI mint a világ legokosabb embere, csak egyelőre kontextus értelmezési problémái vannak, de az gyorsan megoldódik.
-
Plug Life
senior tag
Musk egy bohóc.
-
Akelaus
senior tag
Engem igazán az érdekelne, hogy a szellem amit kiengedtek a palackból, és most boldog boldogtalan tesztelgeti, írja a propt-okat, az így hogy még nem okosabb mint az ember, milyen kárt okoz nekünk?
Értem ezalatt, hogy mennyi energiát emészt fel, mennyire tesszük ezzel még jobban tönkre a természetet, a bolygót?
Mert évente leülnek az oksok a világ valamelyik részén, sírnak egy sort a bolygonk sorsa miatt, és nem történik semmi érdemi változás.
Írom ezt úgy, hogy én is kipróbáltam, csináltam vele képeket, aztán meguntam az egészet. Nagy ritkán még kérdezek "tőle" a suli miatt, és ennyi.
Látom a jót amire lehet(ne) használni a mesterséges intelligenciát, pl. orvostudomány, de jelenleg azt gondolom, hogy kár volt ezt közkincsé tenni.
Musk is felhasználhatná végre a vagyonát-tudását valami jóra. (néha azt gondolom, hogy nem százas a csávó különben)
-
Attila0
őstag
válasz
IgnisFatuus #17 üzenetére
+1
-
Darmol
senior tag
válasz
IgnisFatuus #17 üzenetére
+1
-
Attila0
őstag
Jó ez igaz. Csak ilyen kijelentésekor abba nem gondolunk bele, hogy az is simán megtörténhetett volna, hogy már a belső égésű motoros autó sem terjed el. Tehát még a mai napig lovaskocsin közlekedünk. De ugyan ez igaz pl. a számítógépre, és akkor még most is csak papír alapú újságból és könyvből tájékozódnánk.
-
drevin
csendes tag
válasz
pusszycat #10 üzenetére
A kérdéseid a következő gondolatokat ébresztették bennem:
szerintem a jelenlegi IQ tesztek csak egy bizonyos tartományban adnak értékelhető eredményt.
Nem tudom hogyan épül fel egy ilyen teszt, de feltételezem, hogy egy feladatnak több megoldása is van, amelyek az összefüggés mélysége szerinti pontozásra helyezik a hangsúlyt (ha nem így van, és valaki esetleg tudja, nagyra értékelném, ha kijavítana).
A hiba ott van ebben, hogy ezeket a teszteket is emberek csinálják és ha van egy az ő képzeletüket felülmúló értelmi képességű ember, aki az általuk megadott helyes válaszok helyett egy nagyobb mélységű összefüggést felismer, majd megjelöli azt megoldásként, akkor arra a feladatra nem kap pontot.
Ebből az következhet, hogy egy óriási IQ-val rendelkező személy, egy értelmi fogyatékos szintű tesztet produkál.
Az AI jelenleg tudomásom szerint nem tesz mást, mint keres-másol-beilleszt, tehát nem lehet magasabb az IQ-ja a kimásolt információ szellemi birtokosánál (ez később változhat).
Az IQ határa, úgy gondolom, hogy a rendelkezésre álló információ mennyiségétől függ.
A téridő minden pontja tartalmaz információt (ha nem, az is információnak tekintendő, így az előző megállapítás helyénvaló), amit nevezhetünk végtelennek számosságát tekintve, még akkor is, ha annak csak egy viszonylag kis szeletét detektálhatjuk.
Ez egy teljesen szubjektív értékítélet részemről, melyek az agytevékenységemből fakadó, általam hozzáférhető információ közötti keresés-másolás-beillesztés.
Pusztán egy felvetés, nem kezelendő bizonyosságként.
Ha esetleg túlságosan primitív képet vázoltam van az AI-jal kapcsolatos működésről (a lényegen talán nem változtat), akkor elnézést kérek az erre érzékenyektől.. -
ha3flt
tag
Már kb. fél éve előfizető vagyok, sokat használom a ChatGPT 4-et (és a Dall-E 3-at, napi örömforrás volt egy darabig a sok lökött kép/rajz). Nagyjából ugyanazt tudja, mint a kisebb modell, csak jobban, vagyis nem érdemes túl sokat képzelni róla, az sem gondolkodik, azt is nehéz kézben tartani komplexebb feladatoknál. Azért vicces, ahogy Python scripteket ír magának és lefuttatja, majd ha nincs eredmény, módosítja és azt is lefuttatja...
Kétlem, hogy egyelőre egyáltalán "okosnak" lehetne nevezni, fél óra alatt ki lehet tapasztalni a korlátait, amik bőven vannak. Meg kell találni a megfelelő felhasználást, amiben jó és túltesz az emberen. Pl. ha a mennyiség is számít, nagyobb kódot, hosszabb szöveget is instant elemez és összefoglal. Amit tud, az így is zseniális és lenyűgöző, talán az első gép, amit megalkottunk, de nem ismerjük részletesen a működését...
Nem tudom, mikor jön megint egy minőségi ugrás, mint a szövegek "megértése", én ezt nem látom át, még csak mostanában kezd igazán felfutni ez a technológia, de csodák sincsenek. Ahol nagyobb durranásra számítok, az a speciális feladatokra betanított AI, ami lényegesen kifinomultabb eszközzé válhat, mint a gépeink általában. De pont nem az autókra gondolok, ott még nagy gondok vannak.
-
jeni
félisten
válasz
IgnisFatuus #17 üzenetére
Mindig annyi az okos érték,az adott színt amit beleprogramoztak.
-
toronyhaz
aktív tag
Nekem semmi bajom hidd el amíg nem látok politikát.Ezért tiltottam évekig mindenhonnan ezeket az embereket,oldalakat.Sikerült is 90%-ban megszűrni a szennyet.
Semmi bajom nem lett volna ha ezt az első kommentet nem böfögi be.
De látom utána már lenyugodott ő is.
De hagyjuk is az offot. Szép napot neked is. -
bteebi
veterán
-
saw1989
csendes tag
Én ezt a véleményét nem osztanám. Kipróbáltam több ilyet témánként 3-4 mondatban letudja az egészet.
Olyan meg , hogy legokosabb ember nincs mivel egyetlen ember sem bír a világ minden ismeretével. -
IgnisFatuus
aktív tag
Először azt kellene tisztázni mit jelent az "okos" addig ez a kijelentés és a cikk lópikulát sem ér.....
-
X2N
őstag
válasz
Victoryus #12 üzenetére
kb én is ezt tapasztaltam amikor programoztatni akartam vele. Előbb oldottam volna én meg a feladatot 0 programozási ismerettel ahelyett h a Chatgpt-nek magyarázom mit kellene csinálnia sokadjára...mintha én tréningelném a rendszert...röhej. Nagyon lelehet butítva a publikus verzió...
A Terminátor könyvekben csak 1 dolog kellett mindig is a skynetnek, az emberi tudásanyag...azt mindenhonnan összegyűjtötte -
toronyhaz
aktív tag
Most aztán nagyon megmondtad a SEMMIT!
Ha értelmeset nem tudsz írni minek kell ez most őszintén? Annyira egy nulla de annyira egy ilyen kijelentés ,hogy az már fáj. Remélem nem reménytelen a helyzeted. Ajánlom számodra hogy a politikát kerüld el messzire mert csak egy elégedetlen, megkeseredett, szomorú ember leszel egész életedben. További szép napot kívánok neked.Szia -
A meglévő tudásból ollózza össze a megoldást. Legalábbis az ingyenes. pl. amelyik programozás versenyfeladatra nincs megoldás sehol, azt nem is tudja megcsinálni. De egyszerűbbet sem, KITT effektet css animációval. Vízügyi, természetvédelmi témakörben magyar nyelven sötét, mint az éjszaka.
Kedvencem amikor hibázik, jelzed neki, és ugyanazt a kódot dobja, kijavítottam felkiáltással. Többször is.
Kérdés, a katonai cuccok hol tartanak ehhez képest.Annak lenne értelme, ha az m.i. ténylegesen összekombinálná a meglévő egyetemi kutatásokat, publikációkat, mert sajnos egy-egy kutatónak csak részterületekre van rálátása. A rák meg a többi betegség végre eltűnne, vissza lehetne növeszteni a csonkolt/hiányzó végtagokat, fogat, transzplantáció nélkül szívet regenerálni... bionikus szemet létrehozni. De szerintem a tudat átültetés, letöltés is küszöbön áll. Ahogy az ionhajtóműnél gyorsabb űrutazás is.
Ezt pl. a Terminátor regényekben szépen le is írták. Minden adott volt a plazmafegyverhez, energiacellákhoz csak össze kellett legóznia a Skynetnek. Biztos, hogy a valóságban is ott van az ezkehez szükséges ismeret a tanulmányokban.
Másik kérdés, hogy ha öntudata is lesz, akkor mihez kezd velünk, emberekkel? Teóriám szerint elhagyná a Földet, és felfedezné az univerzumot, vagy simán macskás videókat nézne egész nap
-
pusszycat
nagyúr
A legokosabb ember 260 iQ-val rendelkezett. Az AI-nak mennyi lehet az annyi? És hol a határ. Vagy az IQ végtelen?
-
#57018880
törölt tag
Már most is brutálisan véleményes az a "tudás". Bár lehet előfizetéssel jobb, mostanában azt nem próbáltam.
ChatGPT majdnem letiltott pár napja mert szerinte nem "politikailag korrekten" kérdeztem
szerk: ha erre rányomtam volna neki egy "OK boomer"-t, szerintem nem lenne accountom.
-
bteebi
veterán
Jól megmondta megint. Vagy jövőre, vagy nem jövőre.
Gondolom igaza lesz.
Ami egyébként nem is igazán nagy szám, mert tényleg rohamos a fejlődés, hardveres és szoftveres oldalról is. Viszont szerintem inkább az lesz majd az igazán nagy szám, amikor ugyanezt a szintet elérik MW-os fogyasztás helyett 1-2 tábla csokival, vagy legalábbis annak megfelelő energiát biztosító elektronnal.
-
#57018880
törölt tag
de így is trumpra szavaztatna majd..
badumoching.mp3
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Autós kamerák
- Lexus, Toyota topik
- iPad topik
- Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro - és a vas?
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- BestBuy ruhás topik
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Eredeti játékok OFF topik
- Medence topik
- További aktív témák...
- Gamer PC - Ryzen 7 5700X / RTX 5060 / A520M / 16GB vagy 32GB RAM / 240GB + 1TB SSD / 650W
- Kingston FURY Beast 64GB (2x32GB) DDR4 3200MHz KF432C16BB/32
- iPhone 13 Midnight -128gb-90% akku- 2026.10. garancia
- Újszerű Asus Vivobook S 15 S5507 -15,7 2.8K OLED X Elite X1E - 32GB DDR5 - 1TB - Win11 - 1 év gari
- Szép! DELL PRECISION 7740 Tervező Vágó Laptop -60% 17,3" XEON E-2286M 32/1TB RTX 5000 16GB! UHD 4K
- 130+131+132+133 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080
- MacBook felváráslás!! MacBook, MacBook Air, MacBook Pro
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9700X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- billentyűzetek - kiárusítás - Logitech, Corsair, ASUS
- BESZÁMÍTÁS! LG UltraGear 27GL850-B 144Hz QHD 1ms monitor garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest