Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adatfalo

    senior tag

    válasz nitro16 #20 üzenetére

    Én nem használok sketchup-ot, de szerintem file>import és ott tudsz beimportálni a scene-be fájlokat. (feltéve ha van ilyen)

    (#22) Drizzt01 Igen pont azon gondolkoztam, hogy ha nem is a "szárnyakkal" lenne a probléma, mert a súlyukhoz képest túl lenne méretezve a ház, akkor böhöm nagy kiterjedése lenne ennek a gépnek. :U

    [ Szerkesztve ]

    www.adatfalodesign.hu

  • s3toraph

    senior tag

    válasz nitro16 #24 üzenetére

    Nem tudom segít-e még, de: ha innen letöltöd a modellt, amit imibogyo is linkelt, akkor bármikor bármennyiszer importálhatod. Ha csak a programon belül töltöd le, akkor csak egyszer és fogalmam sincs, hova menti le.

    (#19) Drizzt01:
    Ezek elsőnek nagyon is jók, az enyémeknél sokkal jobbak!

    Oktató videóból találtam egy pár részes sorozatot youtube-on, aminél mutatja és mondja angolul mit hogy. Alapoktól indúl teljesen, csak nem volt türelmem végignézni, mert elég hosszú egy rész ahhoz, de hasznos és a gyors trükkökből is mutat amivel hatékonyabban tudod megrajzolni az adott dolgot. Ha megtalálom újra, linkelem majd.

    (#25) FatalEror:
    5 perc? :Y Na ez nekem is több óra lett volna, vagy egy egész délután.
    Én még marhára lassú vagyok a progiban. Csak jó lenne belejönni mert már magamat idegesítem a lassúságommal. Már-már időpocsékolás-szerűen űzöm. :O

    (#14) imibogyo:
    Értem, köszi!

    Szerintem lenne oktatóvideókra igény.
    Youtube csatorna lenne a legjobb minden szempontból. Vagy ha az macerás, akkor dropbox vagy google drive nyílvános videókként.
    Felvenni nem tudom mivel kéne, én amiket csináltam az snagit-tal volt, de ha úgy állítottam be a képkocka számot hogy ne akadozzon a kép, akkor óriási lett a mérete (1 GB. 15 mp, kb.), és nem tudtam csak ilyen30-40mp-es videókat létrehozni emiatt. Fölötte lefagyott. A videót már könnyű volt átméretezni, csak most nem jut eszembe a progi neve mivel csináltam.

    Ha javasolhatok valamit, saját véleményem szerint kellene mondjuk 4 alapozó videó:
    1.: Alapok, milyen teret válasszunk a rajzoláshoz, majd hova milyen menüt rakjunk ki, egyszerűbb műveletek az alapokhoz, melyik ikon micsoda és hogyan kell használni, majd egy egyszerű modell megrajzolása.
    2.: Bonyolultabb műveletek, fogások, trükkök, hatékony rajzoláshoz. Pl. adott megrajzolt 2D-s elem másolása és pontos egymás mellé illesztése ha mondjuk rajzolsz egy mesh rácsot (mert nincs megfelelő letölthető), ami manuálisan ugye nagyon sok idő (de biztos lehet valahogy gyorsabban), vagy pl. ha egy háznak rajzolok keretet, mondjuk 40x40x40 cm és 20x20x3mm L szögvasból van a váz, nem 2 perc megrajzolni, legalábbis nekem. Ilyesmire gondolok, hogy haladjon is a dolog, mert ugye az időnk amit nem kapunk vissza, szóval hatékonyan kellene eltölteni.
    3.: Megrajzolnál egy házikót, amiben van 1-2 bonyolultabb vagy összetettebb rész, mint pl. a rácsos radis faházad.
    4.: Ehhez a modellhez megmutatnád az anyaghasználatokat (fa, fém, plexi, stb.) és a renderelést, vagy mit (mintázatok/bevonatok kezelése), azt, hogy Te hogyan használod őket.
    Ez rendkívül hasznos lenne, ahogy látom legalább 8-10 embernek. Kezdetben, aztán szerintem sokan rákapnának. ;]

    Én már előre is köszönöm, nagyra értékelem hogy ennyi időt szánsz rá hogy segíts nekünk! :R

    (#28) imibogyo:
    Köszönöm én is, a kicsinyítést nem vágom, de meg fogom próbálni ez alapján, mert van sajnos sok olyan elem a WH-ban ami maga nagyobb mint 8 házam egymás mellett.

    --------

    Neked nem szokott olyan lenni, hogy pl. rajzolsz egy négyzetet, mondjuk reactangle-val, ezt ugye kitölti fehérrel, majd kitörlöm hogy csak a 4 szegélyvonal legyen, húzok bele egy felező vonalat, erre megint kitölti fehérrel? Ezzel annyit szívok, nem győzöm törölni egy bonyolultabb alakzatban. Ki lehet ezt kapcsolni valahogy, vagy átrakni manuálisra?

    -------

    Apropó solidworks, az mennyire bonyolult sketchuphoz viszonyítva? Azt tudom hogy elég precíziós cucc, egész rendszereket is meg lehet benne tervezni és szimulálni is, ha jól emlékszem haver szavaira.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Új hozzászólás Aktív témák