Keresés

Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz moonman #72 üzenetére

    Bocs, de most eleg nagy butasagot mondtal.
    Tudnal mondani olyan peldat, arra, amit allitasz? Mert pl a Windowsrol tudnek.

  • zrubi

    senior tag

    válasz moonman #72 üzenetére

    Ne haragudj. de ez nem így van...

    Sokkal előbb publikálnak egy open source programban lévő hibát, mint egy zárt forráskódban lévőt, mert:
    - a hiba feltárásakor egyből meg is van rá az orvosság, így a hiba órákon belül meg is szűnhet (és a gyakorlatban meg i szűnik)
    - sokkal több ember lát/piszkál bele a forráskódba, tehát az esetleges hibák is sokkal előbb kiderülnek, és javítják is őket szinte azonnal
    - egy biztonságra valamit is adó cég, biztosan jobban bízik egy open source programban, mint egy zárt forrásúban, mert őt érdekli, hogy pontosan mit is csinál az adott szoftver. Egy zárt forrásúnál csak remélheti, hogy megbízható, míg egy nyílt forrásunál meg is győződhet róla személysen.
    - egy zárt forráskódan talált hibát érdekük titkolni, míg egy nyílt forráskódban talált hibát senkinek nem érdeke titkolni, sőt...
    - egy zárt forráskódú programnál a profit a lényeg, és minden más csak ezután következik, ezért az esetleges hibákat nem verik nagydobra, hanem kiadnak egy SP15-öt, és abban csandben megpróbálják javítani az esetleges nem publikált hibákat. De mivel ez sok időt vesz igénybe, ezzel veszélyeztetik felhaználók ezreit... lásd: IE

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz moonman #70 üzenetére

    Ha valamin dolgozol, Te sem akarod ingyen adni. A Linux ugyan nem erről szól, ez más tészta, ráadásul sok disztribució már ebből sem ingyenes---> ezeken is hivatásos fejlesztők dolgoztak, nem hobbiból.
    Minden, amin dolgoznak, idő, pénz, energia, ellenszolgáltatás jár. Ha nem így lenne, még az ősközösségnél járnánk. :) A minőség persze más kérdés, hogy mit kapsz a pénzedért, de mint írtam, a win2000 óta már minőséget lehet vásárolni.
    Azzal nem lehet jönni, hogy miben mennyi hiba van, hisz az elvárások változnak, a hackerek/crackerek sajnos munkálkodnak, és mindig van mit találniuk. A lényeg az, hogy legyen erre megoldás---> support, update. Mivel az MS fizetős, ezerszer annyi felhasználó dolgozik a hibái kutatásán, mint mondjuk a Linuxén. Azért ott is akad probléma, a RedHat-on például pár éve hatalmas lukat találtak.

    [Szerkesztve]

Aktív témák