Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HookR

    addikt

    válasz surami #25127 üzenetére

    Szögezzük le, hogy az Asus Maximus VII Impact és az ASRock Z97E-ITX/ac azért került a képbe, mert már van rajtuk M.2 és/vagy SATA Express foglalat, amik a 600MB/s-nél lényegesen nagyobb adatátviteli sebességet képesek nyújtani, feltéve hogy a rácsatlakoztatott eszköz képes azt kihasználni. Ezen alaplapok nagyjából az adott gyártó esetében az aktuális mini-ITX generáció csúcsfelszereltségét testesítik meg, hozzá igazodó árazással. Vélhetően a következő generációban már a középkategóriás példányok is megkapják az említett foglalatokat.
    Személy szerint a Maximux VII Impact-ot kihúznám a listáról, mert az a számodra felesleges extrák miatt feleslegesen drága. A Z97E-ITX/ac már sokkal érdekesebb, hiszen egyrészt 60+e helyett 'csupán' ~40e Ft, másrészt egyszerre található rajta M.2 és SATA Express csatlakozó, azaz elvileg akár 1-1 SSD meghajtóval is meglehet az áhított 620MB/s. Kérdés, hogy mi a helyzet SATA Express-es SSD fronton? Na meg hogy ez jelent-e egyáltalán valós előnyt számodra, vagy a tárhely mérete miatt amúgy is inkább 4db meghajtó kellene?

    mSATA foglalattól független 4db SSD porttal természetesen más mini-ITX lap is fel van vértezve (például a H87, Q87, Z87, H97, Z97 chipsettel szereltekre jellemző), a lista közel sem ilyen rövid. Az általam javasolt alaplapok érdekessége abban rejlik, hogy Thin Mini-ITX formátumú mivoltuk ellenére megfelelnek az elvárásaidnak. Előnyük, hogy hozzájuk külön DC paneltápra, vagy picoPSU-ra nincs szükség, csak a stabil 19V-os áramellátásról kell gondoskodnod. Aztán hogy azt pontosan mi módon érdemes, azt tápos topikban kérdezd. Ez esetben az eredeti felállásnak megfelelően 2-2db közönséges SSD meghajtót kellene RAID tömbbe fűzni a kívánt tempóhoz.

    Megfelelő sebességű tárhely szempontjából a harmadik variáció az általad is említett PCIe SSD, ám ez esetben a 2db bővítőkártyához 2db PCIe sínre van szükség. A probléma nem is annyira a méret, mert mini-DTX szerű, ahhoz hasonló méretű alaplap akad néhány (jellemzően belépő, alacsony felszereltségűek közt), sokkal inkább az, hogy ami most hirtelen eszembe jut, az a PCIe x16 mellett csupán x1-es foglalattal rendelkezik (A PCIe 2.0 x1 csak 500MB/s-re képes. A PCIe 3.0 már 1000MB/s sávonként). Például:
    - Gigabyte GA-H81M-S
    - Gigabyte GA-H81M-S2V

    Linux-os kérdéssel meg Linux-os topikban érdemes próbálkozni. :)

    [ Szerkesztve ]

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Új hozzászólás Aktív témák