- iPhone topik
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Érdekes eszközzel készül a HMD holnapra
- Apple iPhone 16 - ígéretek földje
- Hiánypótló funkciót vezet be a Nothing
- Huawei Mate 20 Pro - a mindenit!
- Google Pixel topik
- EarFun Air Pro 4 - a cél a csúcs
- Érkezik a One UI 8 az S22-es modellekre
- Huawei Watch GT 6 és GT 6 Pro duplateszt
-
Mobilarena
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Rájöttem, hogy a mazochizmus új fajtája a tuningos mini ITX rendszer építése.
A probléma adva volt erős, ATX 2.2-es (a quad miatt) táp kell a gépembe.
Megvettem a Coolink 500W-os kis mütyűrjét ami önmagában annyit nyom mint a gépen súlya :Mivel ez egy elég komoly táp (legalábbis a tervezői úgy gondolták) ezért bőségesen ellátták kismillió csatlakozóval és kábellel. Namármost egy ITX-es rendszerben pont ezek a kábelek azok amikre nincsen szükség. Tehát nekiestem:
ennyi kábelre nem volt szükségem:
és ha már szétszedtem, kicseréltem a gyári plexis ventijét a világ leghalkabb (a noctua-nál is halkabb) 120-as ventilátorára:
Most már valamivel könnyebben bement a gépbe, nem kell Laokoón-csoportot játszanom a kábel rengeteggel. Persze az alaplapi ATX kábel még így is hosszú. Esetleg tud valaki segíteni? Kellene egy olyan szerszám amivel ki tudom emelni a dugóból az érintkezőket. Akkor azt is meg tudnám nyírni
Új hozzászólás Aktív témák
- Patriot Viper Steel 16GB (2x8GB) DDR4 3733MHz
- BESZÁMÍTÁS! 32GB (2x16) G.Skill Ripjaws V 4000MHz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 16GB (2x8) Kingston HyperX Fury 1600MHz DDR3 memória garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 64GB (2x32) G.Skill Trident Z RGB 4000MHz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 32GB (2x16) ADATA XPG Lancer RGB 7200MHz DDR5 memória garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár! Dell Latitude E5540 - i3 / i5 I 6-8GB I 320GB I 15,6" HD I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 128GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3128
- LG 55CS6 - 55" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox!
- 155 - Lenovo LOQ (15IRH8) - Intel Core i5-13505H, RTX 4060
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest