Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz PociAti #18282 üzenetére

    Köszönöm. Én amúgy úgy értelmezem hogy még a színes oldalakon is van valamennyi fekete szöveg, tehát amikor berakunk egy 3000 oldalas fekete patront, meg színenként 1500-ast, akkor az 1500 színes oldal nyomtatása közben a fekete patron is le fog fogyni 1500-ra (persze ez csak a legrosszabb eset, elhiszem hogy több is meg tud maradni)

    Tehát:
    1: jól értelmeztem, hogy az Epson tartályos gépek 180-250k között tudnak A3 színest nyomtatni, de szkennelni csak A4-et--->nem elegendő a tudás;
    2: jól értelmeztem a Brother kínálatát, hogy 250k alatt mindegyik "hivatalosan" patronosnak számít;
    3: de hybrid technológia miatt elvileg hasonló mint az Epson-os tartályosok;
    4: mivel patronos, így drágább az üzemeltetése mint a tartályosoknak, de azért még megfizethető közép út;

    -nekem most az jött ki hogy:
    125k alapárban 358 oldal színes és 358 oldal fekete-fehér oldal van benne:
    gyárilag = 716 oldal
    kb 24,6k a teljes sorozat "nagy" kapacitású patron csere 1500 oldal színes meg 1500 oldal fekete:
    125 + 25 = 150k--->150 / (716 + 3000) = kb 40 forint / oldal átlag költség az első 2-3 évben;
    Aztán persze kb a 4. évtől már lehet mondani hogy 24600 / 3000 = 8,2 Ft/ oldal;

    Ehhez képest 180k-ért van a MFC-J5955DW, amihez lehet venni 2 fajta patron szériát:
    ECO és normál széria, amik között az árbeli különbség majdnem 3x-os.
    -LC427XL ECO
    Erről az ECO patron szériáról van véleménye?
    Mennyiben tér el a normáltól?
    Mert jól hangzik hogy 2x11+10 + 16 = kb 48k / 6000 oldal---> 8 ft/ oldal
    Hátrány ez esetben is hogy kb 6. évtől kezdi megérni a különbség. :D

    Ezért kerestem tartályosakat, mert látom hogy azoknál 1,2 - 3 forint/oldalra jön ki...
    Francos megtérülési számítások...
    Tudom, a kényelmet nem áraztam bele...

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • WinZol

    aktív tag

    válasz PociAti #18282 üzenetére

    Szines multifunkciós nyomtató beszerzését tervezem.

    Jól látom, hogy a költség kalkulációnál a szines oldalt számolásánál ti mindig hárommal megszorozzátok az anyagszükségletet?

    Értem, hogy mindhárom (YCM) színt használja, de azt hittem, hogy a gyártók szinenkénti 5%-a azt jelenti, hogy az adott szín önállóan 5%
    (3 db 500 oldal/patron az 1500 oldalt jelent).
    (mondván, az egyikből több, a másikból kevesebb kell)

    Lézernél is ugyanígy kell kalkulálni?

  • PROTRON

    addikt

    válasz PociAti #18282 üzenetére

    Már megint jöttem kicsit idegesíteni.
    Most azzal vagyok gondban, hogy nem egészen értem a 5340 és a 3540 közti különbséget, valamint hogy a brossúrák miért ilyen pongyolán vannak megírva, hogy az egyiknél kiírja hogy egyenként tud A3-at scannelni, a másiknál meg annak hogy van egyenkénti scannelés, még is csak az ADF-el foglalkozik.

    Most akokr az 5340-es egyébként tényleg jobb mint a 3540-es, csak kifelejtették leírni hogy ADF nélkül, simán az üvegen tud A3 méretben scannelni?

    Vagy az 5340-es csak A4-et képes scannelni? Mert a brother.co.uk szerint tud A3-at is, de máshol meg nem így írják.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák