Hirdetés
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- A Nothing Phone (3a), feketén-fehéren
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Ulefone Armor X31 Pro - vízálló, de elsüllyed
- MIUI / HyperOS topik
- iPhone topik
- Android szakmai topik
- Yettel topik
- Január 30-tól Magyarországon is kapható a Vivo X200 Pro
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
Új hozzászólás Aktív témák
-
Chrystall
senior tag
Valszeg azért, mert az a fényképező SD-ben vagy még annyiban sem rögzített, ami régi technológia. HD-tól felfelé viszont már gépigény is van. A Full HD-s felvételek nagy részét, ami minőségi videófile, erőgép nélkül nem is tudsz szaggatásmentesen megnézni, mindegy hogy progresszív vagy váltottsoros, mert akkora a bitsűrűsége meg egyéb paraméterei. Pl nekem van egy i5-ös gépem, és ha kikapcsolom a gyorsítókártyát, és a sima intel hd videóchip megy csak, ha nem kapcsolom ki an vírusírtót, szaggat az összes kamerám videója. Erre rá kell készülni.
Akkor ott van még ez a váltottsoros probléma, az sokszor akkor se megy gépen, ha jó a gép.. TV-n nagyszerű, de gépen gond van. Át kell konvertálni, de nem könnyű jól megcsinálni.
Én egyébként azt mondom, hogy tekints el ettől az aspektustól. Ezzel ne foglalkozz. A lényeg az, hogy ha kameráról játszod le a TV-re kötve a felvételeket, akkor minden oké lesz. Válassz olyan kamerát ami tetszik, TV-n majd lejátszod szépen ami kell. Ha ez megvan, majd utána körbekérdezel, hogy a videóidat hogy lehetne gépen is jól lejátszani. Szerintem ezt a sorrendet kövesd, mert egyébként marha nehéz lesz választani. Annyi féle formátum van már, és annyi új technika, hogy képtelenség lenne még ezt is számbavenni úgy, hogy neked tetsző cuccot válasszál. Sokkal bonyolultabb ez ma, mint régen a VHS. Akkor volt az az egy formátum, átmásoltad a videókat szalagra, és lejátszottad.
Szóval azt mondom, hogy ebben a kérdésben hagyatkozz a kamera-TV párosra, a többi meg majd kikristályosodik később.
[ Szerkesztve ]