Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #42556672

    törölt tag

    válasz MaCS_70 #6649 üzenetére

    Nem tartanak távolságot semmitől, meg kiszúrni sem akarnak senkivel. Ha valaha Linux-on konfigoltál tűzfalat ismerős lenne egy csomó dolog. Hidd el, az Enterprise szegmensben konzolról programozott cuccok sem könnyebbek.

    Ez a pénzre mennek dolog pedig abszolut nem jellemző rájuk, szerintem logikus és követhető a konfig.

    Menj fel a youtube-ra és keress egy oktató videot a témában, rengeteg van. Kattintsd végig az alapján az első konfigot.

    Vagy vannak screenshot-okkal megspékelt leírások pl itt: LINK

    Tény, hogy ez nem next->next->finish jellegű cucc, de rengeteget tudsz tanulni a hálózatokról ha ezt használod.

  • Beniii06

    őstag

    válasz MaCS_70 #6649 üzenetére

    Pont ezért javasoltam a másik eszközt, mert abba csak beletetted volna a sim-et, max átírod az apn-t és kész van net(nem beszélve akár 3-4-szer gyorsabb lte sebességhez vs usb stick), ha annyira ragaszkodtál volna mikrotikhez egy hapac2-t lehetett volna utánakötni.(ehhez is millió egy féle leírás van + videók).

    Azt cáfolnám, hogy pilótavizga kelljen hozzá, a tanfolyam pedig olyanoknak való, akik napi szinten foglalkoznak vele. Az tény, hogy a winboxot szokni kell, mert egyedi logikája van cisco cli-hez képest, pl. az interface-nél akartam mindenáron megadni IP címet vagy a DHCP server-nél akartam megadni a pool-t is. Természetesen más parancsokat is használ így terminállal sem voltam előrébb. Persze az sem igaz, hogy a pénzre mennének, különben nem kapnál licenszt az egyébként is olcsó( többi piaci szereplőhöz képest) routerhez, ezért is esett rájuk a választásom otthoni környezetben.

    Ha van a winboxban baloldali oszloban első vagy második elemként easy setup vagy hasonló elnevezés, akkor ott próbáld meg beállítani és ha müködik(default config) kattintsd végig az összes menüpontot, hogy lásd mit kellett volna neked beállítani, ezeket jól megjegyzed, majd reset és kezd kézzel előről. Ha nem lesz net, akkor kezd előlről és csináld addig míg nem lesz jó.(csak tűzfalszabályt ne felets el beállítani- azzal kezd, nehogy belépjenek kívülről, a log mindig legyen megnyitva).

    Ha nincs ilyen easy setup gomb neked, akkor elég nyögvenyelős lesz a dolog.

    [ Szerkesztve ]

    "Got any other secret weapons?"

  • ekkold

    Topikgazda

    válasz MaCS_70 #6649 üzenetére

    Ha használod egy darabig a mikrotiket, és megküzdesz a konfiggal, akkor előbb-utóbb érteni fogod a logikáját is. De ez nem megy egy pár órás tanulással, kicsit több energiát/időt kell rászánni (már persze akkor, ha amúgy érdekel is a dolog). Aztán ha eljutsz egy bizonyos szintig (ami ugyan még mindig kezdő szint), akkor már tudsz magadtól is haladni, tudsz célirányosan kérdezni, és tudsz valamit kezdeni a kapott válaszokkal is.

Új hozzászólás Aktív témák