Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Formaster

    addikt

    válasz Formaster #11265 üzenetére

    Közben rájöttem, hogy fordítva ülök a lovon. Szóval egyszerűbb lenne, ha a már ezer éve megvett 4x1Gbps kártyámat beüzemelném végre és a Mikrotik menne a szolga routerre egy SFP to RJ45-el. A szerveremben pedig bondolnék 2-3 gigabites portot a kártyán. Van köztünk olyan, aki segítene nekem ebben a projektben? :R

    [ Szerkesztve ]

  • mrzed

    senior tag

    válasz Formaster #11265 üzenetére

    Szia!
    Ez valami béreltvonali elérés, vagy melyik szolgáltató eszközén van 2,5Gb-es port? Milyen nas-t használsz? Hasonló projekten ügyködöm én is, azokat az információkat le tudom írni, amit összegyűjtöttem, esetleg ki is próbáltam.
    Hogy melyik mikrotik eszközbe tehetsz S-RJ10-es modult, itt nézheted meg. Ezen modulok használhatóságát a hőtermelésük korlátozza, több mint 3x annyi energia kell a működésükhöz, mint egy optikai modulnak, ezáltal sokkal jobban melegszenek. A gyártó ajánlását, iránymutatását itt nézheted meg. Ezek a 10 gigás modulok eléggé drágák, a noname, utángyártott rizikós, mert első generációs chip-el vannak szerelve, csak úgy mint a mikrotik S-RJ10 rv1.0. Piszkosul melegszenek, szinte csak alacsony hőmérsékletű, jól szellőztetett szervertermi környezetben használhatóak. Máskülönben egyszerűen túlmelegszenek, és leállnak. A mikrotiknek van már ebből rv2.16 és újabb verziója, ezek melegedése már kezelhető a már linkelt leírást betartva. A régi 1.0-ás verziókra nincs ráírva ez az információ, az újabbaknál az oldalán a sorozatszámos matricán rajta van, vagy pedig a ros-ből olvasható ki.
    NAS:
    Nekem x86-64 alapú épített hálózati adattárolóm van openmediavault-al. Tud több olyan link aggregációt is, amihez nem kell a túloldalon hardveres támogatás. Viszont azt tudni kell, hogy a megosztások, samba, nfs, stb. nem tudnak egy kérést több szálon kiszolgálni. Tehát, ha elkezdesz fájlokat másolni, akkor egy folyamatot egy hálózati kártya fog kiszolgálni, az-az 1Gb-es lesz a forgalom. Ezzel párhuzamban kezdeményezhetsz másik folyamatot ugyanarról, vagy másik gépről, az is kapni fog egy gigás limitet. Tehát csak több szálon fogsz tudni gigabit fölé menni.
    Szolgáltatói eszköz portjainak összefogása:
    Elméletben megoldható hasonló megkötésekkel, mint amit a nas-nál leírtam. Viszont ez még járatlan út, a megfelelő routerem beszerzése még folyamatban, ez irányban még nem tudtam kísérletezni. Ha benézel a telekomos topikba, találhatsz sikeres megvalósításról bejegyzéseket.

Új hozzászólás Aktív témák