Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrChris

    nagyúr

    válasz itouchfan #88637 üzenetére

    E-shutter esetén végig nyitva van a zár exponáláskor a pixeleket üríti és a megadott záridő után kiolvassa. Mivel ez kb sorosan történik mozgás sebesség függvényében rollingozhat a kép, vagyis megdőlhet a mozgó tárgy. További hátránya, hogy kicsivel zajosabb, kicsivel kisebb a dinamika, max 1600-as iso, 1s max záridő. Előnye a nagyon rövid záridő, aszem 1/16000, hangtalan működés, nincs elhasználódás. Panánál ilyesmi, más gyártónál van olyan hogy csak az egyik redőnyt helyettesíti az e-zár.
    E-shutter elvileg dslr-ben is lehet, talán Nikonnak van ilyen.

    Azt nemtudom miért lett ilyen, talán túl könnyűek lettek a vázak és ehhez nem volt már elég finom a lefutása, vagy sokat gyártottak ebből és nem volt szívük kukázni. $$$ :D Dslr vázzal is létező dolog a shutter shock tetézve a tükör csapás berázással állványról! Nálam a G6-al ritkán találkoztam vele. Simán töröltem az életlen képet betudva egy rossz fókuszálásnak, nem tűnt fel. Csak később olvastam róla hogy ez is okozhat életlenedést, onnantól persze sasoltam, aztán meg már váltottam a stabi és 4k miatt.
    Itt van egy bőlére eresztett videó bemutató G7-el.

  • Lassú Víz

    őstag

    válasz itouchfan #88637 üzenetére

    Nem csak a szenzort. Pl. az objektív lebegő lencsetagja sem ússza meg. Nyilván nem ilyenre akarták csinálni, csak így jött össze. Volt egy jó zár, aztán könnyebb lett a váz, az objektív. Ment a verseny, hogy kinek hány FÉ-t fog meg a stabilizátora. Kisebb erővel mozgatandó eszközök lettek, hogy hatékonyabb lehessen a stabilizátor. Aztán egyszer csak kiderült, hogy a korábbi jó zár, már nem jó.

    Elektronikus zár. Sajnos nem globális (pedig szerintem csak némi analóg tároló kérdése lenne), hanem soronként exponál, ahogy a kiolvasás történik. Így hiába tud pixelenként rövidebb záridőt az elektronikus zár, ha mozog a téma kb. cseszheted. (Bővebben: jello effect) Tehát neked kell eldönteni, hogy mikor használsz elektronikus és mikor mechanikus zárat. Van egy joker, az elektronikus első redőny. Nem tudom, hogy az általad kinézett váz támogatja-e.

    Egyébként az elektronikus zárnál nem mozog a mechanika, tehát kíméli az eszközt. Mondhatni time lapse esetén kötelező.

    A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

Új hozzászólás Aktív témák