Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Drzzt

    csendes tag

    Sziasztok!

    A barátnőmnek keresnénk telefont egy Samsung S2 Mini után, ami a végén csalódás lett, gyorsan lemerül, meg mostanában nem működik az ébresztő sem. Szóval végső soron valami olyan kellene, amit ettől jobb élmény lesz használni.

    Látom a Honor 4C a legjobb vétel mostanában, de ezt 54k-ért lehet csak megvenni.
    Esetleg olcsóbban (30-35k Ft körül) nem tudtok ajánlani valami jó vételt, (ami lehetőleg még csajos is legyen)?

    Felhasználás: email, facebook, zenehallgatás, néha böngészés, telefon, sms... Dual Sim-es kellene.
    Ami fontos lenne benne (ebben a sorrendben):
    - viszonylag szép kijelző.
    - megbizhatóság
    - jó aksi

    Amit nézegettünk még, de nem tűntek olyan jó vételnek:
    - Xiaomi Redmi 2 (50k - akkor már inkább honor4c)
    - Sony Xperia E4 (40k)

    Köszi a válaszokat!

    (UI.: lehet, hogy ennyi pénzért nem létezik ilyen telefon?)

  • Drzzt

    csendes tag

    válasz BenHans #82556 üzenetére

    Lenovo S90-t tudnánk 48e-ért (kinézetre valamiért ez vezet, de csak 1 Gb RAM)
    LG G2 minit pedig szintén 48e-ért (1 Gb RAM)
    vagy marad a Honor 4c 54e-ért

    Szerintetek melyik a legjobb vétel? (Nekem is a Honor tetszik, de ha nem para a hardver a Lenovo-ban, akkor lehet, h az lesz.)

  • Drzzt

    csendes tag

    Sziasztok!

    Apukámnak kéne telefon, tudnátok ajánlani alternativákat?
    Kiindulásnak annyit, hogy most egy nagyon régi Samsungot használ (nem is tudom milyen tipus), de anyukám Xiaomi Mi A2 Lite-ja tetszene neki, csak valami férfiasabb szinben. Na de ezt a telefont már nem nagyon lehet kapni... Illetve van hasonló de jobb? Én nem találtam...

    - Árkategória. 60000 Ft (70 ezerig fel lehet menni, ha igy elérhető valami jobb)
    - Használt vagy új? Új
    - Hol vennéd meg? Kártyafüggetlen, valami magyar webshopból, hogy egy évig legyen garancia.
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel, minél hosszabb, de 3 év már mesésen elég
    - Mire használnád?
    Főleg telefonálás. Fényképezés. Kevés Viber (Selfie kamera...). Netezés nem igazán lenne, ha a vibert nem ide soroljuk.
    Fontos a hosszú üzemidő még meg a magyar nyelvű menü.
    Megbizhatóságban elég ha azt a szintet hozza minta a Xiaomi A2 Lite.
    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? csak Android.
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? ~ 5.5" - 6"
    Telefon preferált mérete: 149.3 x 71.7 x 8.8 mm, persze pár mm különbség belefér. Inkább picit keskenyebb legyen ha más a méret mint az A2 Lite.

    Szempontok közül legfontosabb a hosszú üzemidő és a méret. Annyi még, hogy kicsit kiabálva telefonál az öreg, de gondolom ezt mindegyik telefon ugyanolyan jól kezeli... Jah még a kihangositás nem hátrány ha jól szól, de azért itt nincsenek nagy igények.

    Amiket én néztem:
    Huawei P30 Lite - tök jó kamera, de 70e Ft az ára :(, kisebb aksi :(
    Xiaomi Mi 8 Lite - ez kicsit nagyobb, de árban kb jó. Kisebb aksi :(
    Honor 20 lite - hasonló, picit nagyobb, de árban kb jó. kisebb aksi :(

    Igazából azt hiszem mind3 elfogadható lenne, de hátha ti tudtok valami jobbat mondani! Illetve van ezeknek valami hiányossága amire figyelni kell?

    A válaszokat előre is köszi!

  • Drzzt

    csendes tag

    Sziasztok!

    Apukámtól kaptam azt a feladatot, hogy nézzek neki egy új telefont, mert a kutya megrágta a régit :)) és a fél kijelzőn nem látni semmit.

    Ez egy Huawei P20 lite, érdemes lehet esetleg megpróbálni javíttatni? Úgy látom 20-25e Ft körül van egy kijelző csere. De ebben a telefonban már így is max csak 1 év lehet benne, úgyhogy talán inkább új kellene

    Milyen telefont tudtok ajánlani?
    - Árkategória. Ideálisan 50e Ft, de ha van valami tartósabb 70e-75e-ig fel lehet menni.
    - Használt vagy új? új
    - Hol vennéd meg? mindegy. Házhozszállítás kell Kaposvárra...
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel, hosszú, minél tovább jó legyen...
    - Mire használnád? netezés, netbankolás, telefonálás, egy pici viber. Kamera nem fontos, játék nem lesz. Szelfi kamera sem fontos.
    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez? igen, Android legyen
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? A méret nem igazán számít, az ár sokkal inkább. 148,6 x 71,2 x 7,4 milliméter volt az előző telefon, ez egy kicsit nagy volt.

    Előre is köszi a meglátásokat, véleményeket, ajánlásokat! :R Olyasmi is érdekel, hogy ennyiért nem is lehet ilyet találni, stb, illetve h ti mit vennétek a hatvan fölötti szüleiteknek. A könnyen tanulhatóság, ill. hasonlóság a régivel és ha nem akad fél-egy év után, na az mindent vinne szerintem...

Új hozzászólás Aktív témák