- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- One mobilszolgáltatások
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- Prohardver app (nem hivatalos)
- Netfone
Új hozzászólás Aktív témák
-
janos666
nagyúr
Tuti, hogy dual-channel módban mentek. Ha különböző RAM-okat teszel be, akkor vagy a kiolvasottak szerinti "legkisebb közös nevezőre", vagy az alaplapi firmware írója által megálmodottak szerinti auto configgal fut mindkettő. A single/dual-t csak azzal tudod elrontani, ha több foglalatod van, mint csatornád, és "rossz" foglalatokba rakon a stick-eket.
-
janos666
nagyúr
Kb. 2018 vége vagy '19 eleje óta 32GB van az asztali gépemben (akkoriban volt pénzem túltervezni, és gondoltam, hogy esetleg AutoCAD munkára is használva lesz - nem volt), de szerintem még ma is ellennék 16GB-al netezni/játszani (ami munka félét csinálok vele, azt igazából még a Samsung S9 telefonom Desktop eXperience módjával is lehetne, he vennék hozzá egy jó USB-C hub-ot).
Pont pár napja teszteltem, hogy mi történik, ha 12GB-ra limitálom a fizikai RAM-ot: [link]
A konklúzió az, hogy egy gyors PCI-E v4.0 4x TLC (SLC-cache, RAM buffer) NAND SSD-vel ilyenkor még gond nélkül rá lehet ereszteni a Blender benchmark-ot, ami azt mondja, hogy az ajánlott RAM minimum 12GB a futtatáshoz. (Legfrissebb Windows 11, letiltott memóriatömörítés/deduplikáció, mert ezeket lusta is lettem volna visszakapcsolni.)A 2018-as Ryzen 2500U-s notimban 2x4GB van, és még mindenre elég volt, amire használtam (pár hónapig AutoCAD-eztem is rajta, és nem a RAM volt kevés). Szintén Win11-es (itt nincs letiltva a memóriatömörítés/deduplikálás és le van dobva a tálcára, vagy be is van zárva a kevesebb nyitott füllel terhelt böngésző, ha mást csinálok).
Mondjuk tervben van, hogy ezen újratelepítem már az OS-t (azóta csak frissítve volt, hogy megvettem), és valóban gondolkozom rajta picit, hogy Win10 LTSB menjen rá, vagy Win11.
De nem is annyira a RAM miatt.
Az asztalin is csak a játékok és "miért ne?" alapon. -
janos666
nagyúr
Ez hülyeség. Meg van nyitva 31 Chrome böngészőlap (nincs engedélyezve a lapok hibernálása, mert a kivétel lista nem akar működni, és 2 lap fontos), le van tilva a Windows memóriakezelésében a tömörítés (az olyan 500-600 MB-ot spórolt, mikor aktív volt), le van tiltva a memória deduplikáció (ez nem tudom, hogy mennyit spórolt, mikor default aktív volt), fut pár apró program a háttérben, és a 32 GB fizikai RAM-ból 8.7 van használatban, ami nem cache.
Persze a virtuális allokáció az 17.7 / 35, de az lehetne 120 / 150 is 8GB fizikai RAM-al, semmi kézzel fogható jelentősége nincs.
Új hozzászólás Aktív témák
- Autós topik
- Apple MacBook
- Hitelkártyák használata, hitelkártya visszatérítés
- Sorozatok
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- Kedvenc zene a mai napra
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- Battlefield 2042
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- HP Rack szerverek és tartozékok egyben vagy külön-külön
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U758 - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I HDMI I 15,6" FHD I W11 I Garancia!
- Bomba ár! Dell Latitude E7240 - i7-4GEN I 16GB I 256SSD I 12,5" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- AKCIÓ! Dell Precision 5820 XL Tower PC - Xeon W-2123 112GB RAM 512GB SSD 1TB RX 580 8GB Win 11
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest