Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomi0703

    őstag

    válasz F-ECT$ #11 üzenetére

    Üdv!

    Netről honnan szoktatok rendelni medencéhez cuccokat? Igazából a keringetőbe kellene szűrő, azt vadászok, mert a közeli Tesco, Obi, Interspar trióban nincs.

    Bocsi, nem válasz akart lenni. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Tomi0703

    őstag

    válasz F-ECT$ #13 üzenetére

    Hát fogalmam sincs. :D
    Tekintve, hogy nem tudjuk mekkora a medence stb. Amit tudok: kell egy ilyen minden 1-ben kapszula (algaölő, klór stb), most olcsó az Intersparban, 2-2,5k körül kapható. + egy "úszó" amibe rakod ~1,5k. Ennyit tudok mondani. :DDD De gondolom, ezek nem vernének földhöz. :D

    Mi egyébként tavaly csináltunk, ilyen valahonnan szervált műanyag elemekből egy medencét. Kb 90-100 centi mély, 2-2,5 m hosszú és 1,5 m széles. De nem téglalap alakú, mert ívesek az elemek. Egy ilyen vízforgató volt hozzá 8-9k. Vízzel való feltöltés nem tudom mennyi volt tavaly, az ideire meg még nem jött meg a csekk. ;] Tisztítani mikor van benne víz nem nagyon kell (van az a cuccos benne azzal a koronggal), van egy háló amivel leszedjük a bogarakat stb. Röviden ennyi. Nem nagy pénz. Bár nem tudom te milyen medencére gondolsz, ez ilyen falusi edisön. :D ;] Amikor szar idő lesz leengedjük, aztán következő nyáron feltöltjük.

    [ Szerkesztve ]

  • UberMutant

    őstag

    válasz F-ECT$ #15 üzenetére

    helló , a vizet akár több évig is használhatod. az épített medencéknél télire félig leeresztettük és úgynevezett fagytestekkel védtük a jég szétfeszítő erejétől (ezek fagyállós homokkal töltött párnák, de lehet próbálkozni üres PET palackokkal is). tavasszal pedig pótoltuk a hiányzó vizet.

    a feltöltés amúgy könnyen számolható helyi ivóvízdíj x medence hossza méterben x szélesség x vízmélység.

    a vegyszerezés fontos.
    a pH csökkentő segít a klórnak megmaradni
    a klór pedig az álatlános fertőtlenítéshez kell.

    ha jól szinten van tartva a klór, akkor algaölő nem is kell (ezzel amúgy is vigyáznék ,mert rákkeltő)

    a pelyhesítő akkor hasznos csupán, ha van porszívó /gépészet.

    hasznos még a takarófólia melegen tartja a vizet és kevesebb szemét esik bele.

    a vízforgatók fogyasztása nyilván függ az elektromos teljesítményüktől, amit meg a medencéhez méreteznek jobb esetben.

  • UberMutant

    őstag

    válasz F-ECT$ #17 üzenetére

    nincs medencém, évekkel ezelőtt épített medencéket tartottam karban az egyetem mellett. innen a tapasztalatom.

    http://www.medenceweb.hu/

    találtam egy random oldalt, ahol a szükséges eszközöket , vegyszereket árulják. itt keresheted, hogy mi mennyibe kerül kb.

    viszont ezek inkább a komolyabb medencékhez ajánlottak, nem tudom, hogy egy kis "mobil" medencére érdemes e az árának többszöröséért homokszűrőt és rendes szivattyút kötni?

    szerintem sajnos a jó hatás és különösebb fejfájás mentes használatot inkább az épített medencék adják. esetleg valamiyen merev falú műanyag, ami vasalattal van stabilizálva (egyszer segítettem egy ilyen építésében és egész jó lett).

    szoval az az igazság, hogy a klórtabletta lesz a legkisebb tétel :) persze, lehet, hogy én vagyok földhözragadt, meg ahoz viszonyítok , amiket én láttam /gondoztam.

Új hozzászólás Aktív témák