Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stitch

    őstag

    válasz attilav #191 üzenetére

    Ha negatívra fotózol, akkor mehet nyugodtan a ''Sunny 16'', plusz-mínusz két blendét simán elbír az anyag, a labor meg úgyis úgy korrigál ahogy nem akar. A dia viszont kényesebb a pontos expozícióra.

    Sunny 16 angolul: [link].

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz attilav #191 üzenetére

    attila: próbálkozz meg a zenittel (egyébként milyen zenited van? nekem is van 3), és én a magam részéről azt ajánlom, és tök komolyan, hogy film terén próbáld meg először a Rossmann-ban kapható, Rossman típusú ''Farbbilder'' filmet. Van 100-as, 200-as és 400-as érzékenységű is, vedd meg az utóbbit, ha gyengébb fényben próbálkozol.

    Én is a magam részéről azt javaslom, bármennyire is szeretem a filmre fényképezést, hogy filmes slr-t már ne vegyél. Kiadsz most érte vagy 60, vagy 120e ft-ot (amit linkeltél), és fél éven belül (de hamarabb) úgyis digitálisra akarsz váltani, és akkor nem tudod eladni amit megvettél.

    Úgy vettem ki az írásodból, hogy szegedi vagy. Ha olcsón kell valami filmes slr mégis, akkor nézz be a Kálvária sgt-on lévő Foto Pincébe, tele van régi cuccokkal, de alkudj mert egy kicsit drága, itt a weblapja, sajnos csak internet explorerrel működik rendesen: [link]


    A másik, még jobb tippem, hogy nézz be az index fórumára, van egy olyan, hogy DAF - Dél-alföldi Fotósok. Épp most van folyamatban az egyesületté alakulásunk, ez egy nagyon jó társaság, elég gyakran járunk kirándulni erre-arra, voltunk a szarvasi Arborétumban, Szeged környékén mindenfelé, Mártélyon elég sokat, és most jön a jó idő, megyünk is biztosan sok felé. Jelentkezz be ott, nagyon nyitott, normális társaság, örömmel fognak fogadni, és segítenek is mindenben amiben kéred. Itt a linkje: [link] , én ott attila7575 néven rontom a levegőt.


    Annak a fórumtársnak is igazat adok, aki azt mondta, hogy filmes slr helyett vegyél inkább egy komolyabb digitális kompakt, vagy bridge gépet. Én tavaly adtam el egy alig használt Fuji S602-t 40e ft-ért pl, valami ilyesmire vadássz, érdemesebb mint egy filmes slr.

  • Terapeuta

    őstag

    válasz attilav #191 üzenetére

    És szinte biztos vagyok benne, hogy Neked egy digitális több örömöt fog okozni, mint egy filmes.

    A mélységélesség játékhoz meg annyit, hogy vigyázz, ki ne égesd a filmet a nagy blendével :) Nem tom milyen érzékeny a film, a min 1/500 záridő elég sok fényt engedhet át...

    Közösségbe járáshoz nyártól lehet tudok segíteni Neked, de ne hidd, hogy egy fotóstalálkozón agyonsegítenek majd a tanácsaikkal....legalábbis nem jobban mint ha itt a fórumon kérdezel...

    szerk: Közben látom lugosi hsz...nekem bridge gépem van, szerintem minőségileg ezek a bridgek zsákutca... viszont nagyon kényelmes kezelni...

    szvsz

    [Szerkesztve]

    Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

Új hozzászólás Aktív témák