Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sabeur

    csendes tag

    válasz perempe #84 üzenetére

    :DDD Ezt ismerem ezt a lencsét, méregdrága, de annyival nem jobb mint az árkülönbség :) Én magam nem fotóztam vele, de beszéltem olyan emberekkel, akiknek van ilyen... volt egyszer egy leharcolt darab nevetséges 80Eur-ért ment el gondolkoztam, hogy megveszem :( de mégis letettem róla. Ezzel kapcsolatban hallottam azt, hogy azért nem 50-esre gyártották, hanem 55-re, de ez igaz sok más gyártmányra is, mert az extrém nagy fényerő volt az elsődleges szempont, és :DD 55-ösre sikeredett...
    Ha jól emlékszek 2/58-as Heliossal is valami hasonló volt :)
    Ha van egy fiatal 1,4/50-ed szép állapotba az símán kárpótol, főleg ha a sorozatszáma 1millió fölötti :D, mondjuk nagyon szép állapotban van a kicsike kép alapján :)

    Mondjuk a Zuikóéknál volt ez az ''agylövés'', hogy azt hiszem ''elvből'' nem csináltak sokfajta átmérőt, más gyártónál ezt nem tapasztaltam, így fordulhat elő, hogy a nagylátótól, egészen a 100/2,8-on azt hiszem még a 135/3,5 is 49mm-es szűrőmenete van, a teléknél, még van egy méret azt hiszem az 58-as, és van még egy a 180/2 de ez már nem a ''földi'' kategóriába sorolható darab...

Új hozzászólás Aktív témák