Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zola007

    veterán

    válasz philoxenia #3 üzenetére

    Nem feltétlenül kell profi cucc és profi minőség, ahhoz, hogy örülhessünk a képeinknek.
    Pl én az egyszerűbb kategórián gondolkodom: most van egy s6500 (300 mm), de szeretnék egy k10d v. hasonló szintű dslr-t 70-300 sigma/tamron kombinációban.
    Mindkettőhöz nézegettem telekonvertereket és teleelőtéteket, de nem igazán van ezekről magyar tapasztalat, pedig egész jó kis ketyere válhat egy bridge gépből/alapabb teléből egy ilyennel.
    Mondjuk a k10d-n 1,6*300*1,7 =816 mm, ami már egész jól használható és még nem is vagyunk annyira megszakadva pénzügyileg.

    Szerintem többen is gondolkodtak már ilyenen és lehet, nem beszélve a nagy zoomos kompaktokról ,amiktől mostanában van megőrülve a társadalom (Oly, Pana, Fuji), amik már saját erejükből 500 mm körül vannak és egy kis odafigyeléssel + a hozzáértők segítségével, javaslataival
    - mit! (egyáltalán melyik az a pár faj, ami gyakoribb és könnyebben fotózható)
    - mivel (apró kiegészítők, praktikák)
    - hol (olyan madaras helyek, ahol jó eséllyel verében kívül mást is találni)
    - hogyan (akár milyen megközelítés, beállítások, stb)
    kérdésekre válaszolva egész szép madaras fotókat alkothatunk.

    Én csak feldobtam, hátha vannak itt fanatikusok a témában.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Új hozzászólás Aktív témák