Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kushwavez

    Topikgazda

    válasz BeZol #34157 üzenetére

    grat hozzá! még nagyon az elején én is szívtam vele viszont mára mivel már én is megtanultam a dolgokat kb a legidegesítőbb az egészben a várakozás, hogy a telepítés végezzen. :D Sose használtam a *beast dolgokat pont azért mert abból nem tanul semmit az ember, meg teljesen outdated. De egyszer kíváncsiságból kipróbáltam, hogy milyen is ha egy mezei felhasználó nekiáll csak Uni/Multibeast-el. A telepítőig sem jutottam el velük.

    ("sudo mount -uw /")
    (read-write) Ez akkor kell amikor a System/Library/Extensions mappát szeretnéd "mókolni". Kerülni kell, nem szabad semmit sem mókolni ott, vagy totál disaster lesz belőle. Helyette a Library/Extensions-t kell használni, vagy a Clover/kexts/Other-t

    Egyébként jómagam is kódolgatok, nagyon jó és gyors az Xcode, virtual iOS is megy meg úgy minden nagyon gyors és stabil. (i7-6700K OC 4.6 GHz)
    Még gamelgetek is Mac-en (RX 5700) bár mivel Catalina-n semmi nem fut el amivel játszanék ezért jelenleg így erre marad a Windows, de elég jó teljesítményt kapok Mac alatt is.

    tipp még: ha full "natív" Mac élményt szeretnél akkor szerezz be egy BCM94360 Wifi+BT kártyát, lesz vele Airdrop & Handoff funkciód (én 2 iPhone-al és +2 Mac-el nem bírnék már nélkülük meglenni)

    tipp Win dual-bootnak (ha egy lemezen lenne): Sokmindent találtam róla a neten de mind fullba tolta a mókolást (szerkesztgették a Win bootmanager-t meg ilyenek) és nem nagyon értettem miért. Én máshogy csináltam, erről nemigen találtam sehol semmit.
    Átméreteztem a Mac partíciómat, hogy legyen hely a Win-nek, létrehoztam egy FAT32 partíciót neki, bebootoltam a Win telepítőt, formáztam a partíciót, majd rátelepítettem. (érdemes azért az EFI/Clover-edről backup-ot készíteni mert a Win telepítő képes teljesen romba dönteni). A telepítés után mindig a Win kezd bootolni, ahhoz, hogy a Clover legyen elsőnek, cmd admin módban és:
    bcdedit /set {bootmgr} path \EFI\CLOVER\CLOVERX64.efi
    Restart aztán kész is.
    Ha Clover helyett OC-t használsz akkor a fenti értelemszerűen Clover helyett OC, bár abban nem tudok további segítséget adni mert annak nem vágom a működését.

    Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

Új hozzászólás Aktív témák