Hirdetés
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy S21 FE 5G - utóirat
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Mobil flották
- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy S21 Ultra - vákuumcsomagolás
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Motorola Edge 70 - többért kevesebbet
-
Mobilarena
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
#63718632
#9589
üzenetére
Ilyenről nem is hallottam, hogy csak x ideig érvényes Windows. Elég LOL. Elvileg lehet olcsón refurbished OEM licencet venni, ami az EU-n belül legálisnak számít, meg addig is, amíg nem érkezik meg, fel lehet tenni az MS oldaláról a Win10-et, és a projekt erejéig beaktiválatlanul használni pár napig. De ha megy a Linux, akkor nincs értelme ilyenekkel szívni, jobb választás. Jobban bánik a gép erőforrásaival, nem fenyegetnek folyton vírusok meg befoltozatlan, de bejelentett sérülékenységek. Sok éve én is úgy vagyok vele, hogy semmire nem teszek Windowst, ha annyira nem muszáj, hanyagolom, ahol csak lehet. Egyre lassabb, egyre használhatatlanabb hulladék. Minden értelmes, átlagos felhasználói dologra van épkézláb linuxos alternatíva.
A LibreOffice meg szerintem még jobb is mint az MS Office, pláne egy kisebb szervezetnél. A titka az, hogy a saját open forumátumaival kell használni, és nem az MS formátumokat ráerőltetni minden áron.
(#9596) apszi: mindenképp érdemes a 64 biteset használni. Elvileg néhány program gyorsabban is futhat 64 biten, meg nem kell PAE-vel vergődni, hogy mind a 4 GB-ot ki tudd használni. Plusz egyre több disztró és szoftver dobja a 32 bites támogatást. Egyelőre még a Mint támogatja, de nem tudni meddig. A Chrome, Skype, stb. már dobták a 32 bites támogatást. Hacsak a kényszerűség nem visz rá (túl régi gép, 2GB vagy kevesebb RAM), akkor inkább hanyagolni kell a 32 bitet, nem jövőtálló már.
-
apszi
őstag
válasz
#63718632
#9589
üzenetére
(bocsánat, nincs szívem off topikba tenni)
Csak megerősíteni tudom egy régi gép kapcsán, kezdő linuxosként...ja, és már a terminált is használtam, nagyon tetszik...
Ez persze nem azt jelenti, hogy nem fogok kihívásokba ütközni...sőt...GYERTEK CSAK, GYERTEK... ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
A lényeg, úgy döntöttem, elkezdem aktívan használni a többi gépen is. Meglátjuk, de a jelek szerint egy újabb szerelem van kibontakozóban. Tisztára úgy érzem magam, mint mikor életem első Pc-jére haver felrakta az első oprendszeremet. Első héten vagy kétszer jött újrahúzni a masinát...de belejöttem, és imádtam mikor valamilyen felmerülő problémát sikerült megoldanom magamnak...mert már kínos volt havert újra hívni.
Nos, akkor KEZDJÜK is...

Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Lézervágás, gravírozás
- Helldivers 2 (PC, PS5)
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Milyen NAS-t vegyek?
- iPhone topik
- Milyen processzort vegyek?
- A popóalávaló: DXRacer Drifting gamer szék tesztje
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Vezetékes FEJhallgatók
- További aktív témák...
- Önerő nélkül is elvihető! Részletfizetés. 27 % Áfás számlával Dell Alienware QD-OLED gamer monitor
- 157 - Lenovo LOQ (15ARP9) - AMD Ryzen 7 7435HS, RTX 4060 (ELKELT)
- új akku Ár/ÉRTÉK BAJNOK! Dell Latitude 5330 i3-1215U 6magos! - 16GB 256GB 13.3" FHD 1 év garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone 16 Pro Max Natural Titanium Titán dizájn, Pro kamera,100% akku,2026. 02. 11
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


Ez persze nem azt jelenti, hogy nem fogok kihívásokba ütközni...sőt...GYERTEK CSAK, GYERTEK... ![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Csak éppen kevesen tudják, aki meg nem tudja, nem hiszi el.
Rowon

