- Milyen okostelefont vegyek?
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- One mobilszolgáltatások
- Xiaomi 14 Ultra - Leica hercegnő
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- iPhone topik
- Yettel topik
- Felfrissítette magát a Galaxy Watch4
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
-
Mobilarena
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
Raynes
tag
A Win7-nek 60 gigát adnék minimum, aztán jöhet a fennmaradó rész adatnak, majd a lemez végén 100 giga (ext4-re formázva) a Mintnek (nem csak a rendszernek, hanem egyben ugyanaz a partíció home-nak is). Ha használsz is swapot (attól függ, hogy mennyi RAM-od van, és akarsz-e hibernálni), akkor sem kell swap partíció, lehet swap fájlt is használni, annak a mérete amúgy is rugalmasabban szabályozható.
Szerintem fölösleges pazarlás le nem foglalt helyet hagyni a lemezen. Esetleg, ha sokat lesz használva, fő rendszernek, akkor a Mintnek mehet még nagyobb partíció, bár ezzel ebben az esetben óvatosan kell bánni, mert ha túl nagy partíciót csinálsz a Mintnek, akkor a kihasználatlan linuxos hely Windows alól elveszik, nem hasznosítható.
-
Nem tiszta a kép.

Terv egy 640 gb hdd -re win7 + adat ill. Mint
Ez OK!
Így osztanám: win 40gb + 300gb ill. Mint esetében megint nem tudom miként osszam a megmaradt ~300gb-t.
Mit akarsz kezdeni ezzel a 300 gigával, ha mondjuk 20 gigát elteszel a Mint-nek + a swap mérete, ha akarsz csinálni. Mit tervezel ezzel a 280 -swap GB területtel?
egy példa
Win 40 GB
Mint 20 GB
swap x GB
maradék GB meg egyben vagy több részben marad akár Data, Letöltés, Torrent partícióként NTFS fájlrendszerrel, azt mindkét rendszer tudja kezelni. Linux kicsit lassabban dolgozik vele, mint a saját fájlrendszereivel, ennyi a hátrány.Lehet berögződés hogy külön legyen az oprendszer de ti másként látjátok.
Ez valóban berögződés, mert csak külön lehet a két oprendszer, vagy ezt se értem!?Kell még valamire ügyelnem pláne ha szeretném a további két hdd-n lévő adatokat is elérni?
Linux alól eléred a további meghajtókat NTFS fájlrendszer esetén is, auto csatoláshoz kell az fstab-ot szerkeszteni, de ha odaérünk, az is meglesz.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- Antivírus szoftverek, VPN
- 10 Darab ÚJ PC Játékszoftver
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most Ünnepi áron! :)
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600X 16GB DDR4 512GB SSD RX 9060 XT 16GB Rampage SHIVA ADATA 650W
- BESZÁMÍTÁS! SAPPHIRE B650M R7 8700F 32GB DDR5 512GB SSD RX 6800XT 16GB Zalman Z1 GIGABYTE 750W
- iPhone XR 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3993, 100% Akkumulátor
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro Max 256GB Black Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3497
- Bomba ár! HP Probook 440 G10 - i3-1315U I 16GB I 256SSD I 14" FHD I W11 I Cam I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest

Rowon

