Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #89309696
    törölt tag

    Igen, ezen a linken éred el, így be tudod tenni a Google-t. Tudom, faramuci, ez sajnos a Mint baromsága, hogy valamelyik cég adományozójuk, és annak az oldalát tették meg defaultnak, a Google-t pedig kivették, hogy ne váltsanak vissza a laikusok túl könnyen. De ezen a weboldalon simán visszaválthatod. Ez más disztrón nincs így (azokon ezt jóváteszik azzal, hogy van valami más szopás :DDD ), azokon az alapértelmezett a Google alapból, ahogy Windowson is.

    Swap partíció nem kell, talán defeault már swap fájl készül. Annak az is az előnye, ha nem elég a mérete, akkor lecsatolás után törlöd, majd létrehozol a helyére egy új, nagyobb fájlt, amit mkswap segítségével terminálban megformázol. De az a 4 GB elég, amit létrehoztál, 8 GB RAM mellett ideális, úgyis csak keveset fog belőle a rendszer használni, ha fog egyáltalán. A Linux nem olyan, mint a Windows, hogy állandóan swapolási mániája van, nem tekeri a lemezt feleslegesen, meg takarékosabban bánik az erőforrásokkal is, CPU, memória, stb..

    Ok, így már megvan.

    Huhh, két percig tartott mire rájöttem, hogy a zenéimet névsor szerinti rendezésből hogyan lehet letöltési sorrendbe tenni. Itt nem az üres helyen jobbklikkel működik. :D
    Tényleg komolyan gondolkozik az NTFS-en, a vinyóról a 15 Megás zenék elindítása után még másodpercekig karikázik.
    Amúgy meg a FF aláhúz egy csomó szót hibásan írtnak, majd ha visszalépek rá és megint el akkor nem húzza alá, pedig ugyanaz a szó.

    Még nem nyúltam a swap fájlhoz, azt se tudom hogyan kell. Az van amit a rendszer magától csinált, ha csinált. Én a /-be akarok egy fix 4 Gigásat.

Új hozzászólás Aktív témák