Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Anakin007

    aktív tag

    Sziasztok!

    Ide irányítottak, hátha disztó-specifikus. Mint 19, 64bites. Sima konzolon nem tudok belépni. Bekéri a user nevet, beírom, de mint leütöm az entert-t, megjelenik a 'Password' és alatta a kurzor, mintha üres jelszót adtam volna be, majd egyből dobja a 'Login failed' üzenetet. Innentől kezdve végtelen ciklusba kerül, magától dobálja fel a 'username' -t, majd 'password'-öt és failed logint, mintha folyamatosan ENTER-t nyomogatnék.
    journalctl --follow -ra ez történik:

    systemd[1]: Started Getty on tty2.
    login[3495]: pam_unix(login:auth): conversation failed
    login[3495]: pam_unix(login:auth): auth could not identify password for [USER]
    login[3495]: FAILED LOGIN (1) on '/dev/tty2' FOR 'USER', Authentication failure
    login[3495]: pam_securetty(login:auth): cannot determine username
    login[3495]: FAILED LOGIN (2) on '/dev/tty2' FOR 'UNKNOWN', Error in service module
    systemd[1]: getty@tty2.service: Service has no hold-off time, scheduling restart.
    systemd[1]: getty@tty2.service: Scheduled restart job, restart counter is at 1.
    systemd[1]: Stopped Getty on tty2.
    systemd[1]: Started Getty on tty2.

    Neten számtalan oldalt találtam, ahol ugyanezt a problémát kérdezik, de megoldás sehol.. Valakinek valami ötlet? PAM-t nem buheráltam, elvileg más program sem. Lehet, telepítés óta ilyen, de csak most vettem észre, most próbáltam belépni konzolon.

    Minden érdekel, köszi előre is!

    Ha Isten létezne, hinnék benne.

Új hozzászólás Aktív témák