Hirdetés
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
- One mobilszolgáltatások
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Az AI miatt biztonságosabb az Android, mint az iPhone
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Sony Xperia 1 V - kizárólag igényeseknek
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Xiaomi: Android 16 zápor, zivatar
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
-
Mobilarena
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
Sziasztok!
Alaplapi SPDIF kimenetet szeretnék használni, de nem jön ki hang. A külső eszköz a kiküldött jelet érzékeli (kiírja a mintavételi frekvenciát), de hangerő állításkor is csak pattog.
Ez és ez alapján jutottam el, ameddig. (Az alaplap Asus P5B Deluxe, a rendszer pedig Daphile, ami egy Gentoo disztribúció.)
Egy live Ubuntun keresztül SSH-val csatlakoztam hozzá, és adtam ki a következő parancsokat. A Daphile egyébként úgy működik, hogy az integrált hang engedélyezve van alapból, tehát a jack és az SPDIF kimeneteken is ott van a jel. Megpróbáltam direktbe kiválasztani is valamelyiket, hátha ez a baja csak. Na most ennél az alaplapnál a grafikus felületen, ha kiválasztom a digitális kimenetet, akkor nincs analóg jel. A két különböző
aplay -lkimenet így készült. Az eszköz alatt lévő Subdevices: 0/1 azt jelenti, hogy az éppen tiltva van?
[kép] [kép] [kép]Próbáltam kiküldeni teszt hangokat is (
speaker-test), de ez kimondottan a digitális kimenetre nem sikerült.
Már többször voltam úgy, hogy hagyom a fenébe, de nem hagy nyugodni a dolog. Előre is köszönöm a segítséget. -
-
válasz
ubyegon2
#76398
üzenetére
Köszönöm mindenkinek a segítséget. Veszek SSD-t az ajánlottak közül, aztán nekifutok. Esetleg megnézem majd, hogy végül fut-e a trim. Ezt az fstrim paranccsal kell? - remélem nem hülyeséget írok, de nehéz követnem a dolgokat.
Egyébként egy évekkel ezelőtti verziónál már írta itt a támogatást:
- TRIM support for ext4 SSD partitions -
Sziasztok!
Ezt [link] a disztrót szeretném SSD-re telepíteni. Itt a fórumon elég sok anyag fellelhető, de ez Gentoo alapú, nem tudom mennyi közé lehet az Ubuntu-hoz. Így kérdéses a rendes TRIM támogatás is. Ahogy láttam, Ubuntu alatt is vannak ajánlott SSD típusok.
A Daphile zenelejátszó, használat közben minimálisan fog írni az SSD-re, szinte csak logokat. Bár hálózaton keresztül azért másolnék rá. Szívesen fogadom, ha valakinek van ötlete, merre induljak el. Köszönöm.
-
Sziasztok!
Nekem az nem tiszta, hogy egy java kliens telepítését hogyan kellene csinálni.
Mindig a beépített csomagkezelőt kellene használni? Mert jelen esetben ott egy 6-os verzió jelenik meg, ami réginek tűnik (ha hasonló a különböző platform-verziók számozása) - pedig a rendszer nyáron jött ki (egy ubuntu alapú disztróról van szó).
Próbaképpen letöltöttem külön a java oldaláról is az rpm és a tar.gz fáljlokat. Ezzel is meg vagyok lőve, hogy melyiket és miként kellene.
Az is elég, ha megmondjátok, merre induljak, hogy egyszerűbb. Köszönöm!
-
válasz
lev258
#30668
üzenetére
Ez így jobb lesz, meg abban volt más is program is. Vagy láttad?
modify_ldt: Invalid argument
modify_ldt: Invalid argument
modify_ldt: Invalid argument
modify_ldt: Invalid argument
modify_ldt: Invalid argument
err:module:attach_process_dlls "krnl386.exe16" failed to initialize, aborting
err:module:LdrInitializeThunk Main exe initialization for L"C:\\windows\\system32\\winevdm.exe" failed, status c0000005Ez 3.6.2-es gnome terminal most.
-
-
Sziasztok!
Próbálgatom a wine-t, sok alkalmazást sikerült már telepítenem, de arra nem jövök rá, hogy lehetne bizonyos régi alkalmazásokat futtatni. Ezek egyszerű nagyon régi játékok lennének (még a win 3.1-en is futottak), nem kell telepíteni sem őket, de mégsem futnak vele. Pl. megnéztem valamelyiket, fenn van a winehq adatbázisában is, hogy tesztelve és fut, de semmi instrukció nincs.
Érdekes módon, akármi komolyabbat akartam eddig feltenni - ha kisebb hibák előfordutnak is - az mind sikerült, a wine-ban sem kellett semmit se konfigolni.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Teszt Már csak két hónap van hátra a Windows 10 nyugdíjazásáig, ideje előrelépni
- Teszt [Linux] Vanilla OS, egy Debian alapú immutable operációs rendszer
- Teszt [Linux] Aeon Desktop, egy immutable operációs rendszer az OpenSUSE-tól
- Teszt [Linux] A Flatpak
- Bejegyzés MS Office365 Linuxon
- Bejegyzés [Linux] Futtassunk bármely disztrót a terminálunkban
- Bejegyzés Alpine Linux telepítés mindenféle low-end dologra
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- LG UltraFine 27" 5K IPS 99% DCI-P3 1 év garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3318
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X3D 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Önerő nélkül is elvihető! Részletfizetés. 27 % Áfás számlával Dell Alienware QD-OLED gamer monitor
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest



CPT.Pirk

