Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz szallasi007 #67122 üzenetére

    Ez nem egy egyszerű feladat. Ha a hagyományos /dev/sdX módon van csatolva a root fájlrendszer, akkor ugyanazt a struktúrát kell kialakítani az új gépben (hdd-(k) port kiosztása, stb) vagy szerkeszteni az fstab-ot az új struktúrához, ha UUID alapján, akkor meg azt kell hozzáigazítani az új gépben lévőhöz.
    Mindkét helyzet olyan, hogy azt egy live disztró alól lehet megoldani, de nem triviális. Nem tudom mennyi tapasztalatod van ilyen téren, és hogy pl. csináltál-e már chroot-os belépést.

    Cifu: itt nálam a Chakra bootideje érezhetően rövidebb a W10 bootidejénél. :)

    Frawly: érdekes, nekem más találatok jöttek. :)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz szallasi007 #67125 üzenetére

    A 16.04 még valószínűleg alapból /dev/sdx módon csatolta a hdd-t, de ezt le kellene ellenőrizned. Meg úgy egyébként le kellene csekkolni, hogy milyen partíciók vannak a gépben.

    Ennek a kettőnek kellene a kimenete, hogy konkrétan tudjunk segíteni:
    cat /etc/fstab
    sudo fdisk -l - ill. valszeg sudo nélkül, gondolom megvan a root hozzáférés a szerverhez

    Addig meg szerintem fusd át a chroot leírást a téma összefoglalóban.

    Úgy egyébként a clonezilla egy jó és nem túl komplikált megoldás a mentésre és visszaállításra, csak rá kell dugnod valami hdd-t a szerverre, hogy legyen mire menteni. Képes partíciókat és teljes merevlemezt is átmenteni, ráadásul a köztes fájl tömörítéssel készül így eléggé helytakarékos.
    Viszont ezzel is érdemes lenne megismerkedned mielőtt élesben akarod használni.

    leviske: én megpróbálnék egy grub-install /dev/... -t futtatni, hogy tiszta lappal menjen a dolog. Az jó kérdés, hogy az a sok entry honnan jött.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz szallasi007 #67128 üzenetére

    Saját gépeden tudsz próbálkozni. Felraksz egy disztrót, lemented, letörlöd, majd visszaállítod és helyrehozod a grub-ot chroot alól, ha kellene.

    Amúgy arra sincs 100% garancia, hogy az új hardveren el fog indulni, vagy hogy olyan apróságok, mint az esetleg eltérő hálózati interface nevek nem fognak problémát okozni.

    Ez egy olyan szitu, ahol lehet érdemesebb lenne megvenni a hardvert vagy a hosting szolgáltatást, mint átmigrálni az egészet új hardverre, vagy a nulláról felépíteni az új hardveren, de már nem 16.04 alatt.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz szallasi007 #67131 üzenetére

    Szóval van egy root, egy swap, két tárhely partíció és valamiért külön egy /boot partíció, amit ráadásul UUID-vel adtak meg.
    Nekem gyanús, hogy valami speckó okból van külön a /boot egy ext2-es fájlrendszeren, azt ki kellene derítened, hogy hol és miért van. Flash tárolóknál, DOM modulnál, stb. szoktak esetleg ext2-t használni, mert nem naplózó fájlrendszer, így nem terheli úgymond feleslegesen az eszközt.

    Az eljárás a backupra nagyjából az lenne, hogy mindegyik partíciót egy-egy fájlba backupolod clonezillával, ezt követően az új helyen visszaállítod a 4 partíciót. Aztán fogsz egy live disztrót, az alól az új gépen megszerkeszted az fstab-ot, hogy a /dev/sdX... elérések stimmeljenek. A külön /boot miatt szerintem a clonezilla nem tudja majd helyrerakni a grub-ot, azt kézzel kell megcsinálnod, erre szintén találsz leírást az összefoglalóban.

    Kérdés, hogy miért van külön /boot és miért uuid-vel van megadva, ha az egyéb partíciók még a hagyományos módon vannak csatolva.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz szallasi007 #67133 üzenetére

    A partíciók számának egyeznie kell, a méretnek nem, csak a tényleges adatmennyiségnek kell elférnie a partíciókon (minimum).

    A szűz rendszert meg úgy csinálod meg ahogy tetszik, a telepítőben létrehozod a kellő partíciókat, vagy csatolod a már meglévőket.
    De a többi kérdésed erősen szerveres téma, amiről nekem gőzöm nincs és túl is mutat a kezdő topic témáin.

    Btw akkor se lenne egyszerűbb, ha hasonlóan bonyolult Windows szervert kellene migrálnod. Jobban jártok, ha valami egyéb megoldást kerestek, az még mindig olcsóbb, mint a kieső szolgáltatás(ok)ból eredő veszteség.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Frawly

    veterán

    válasz szallasi007 #67133 üzenetére

    Windowson sem egyértelmű a klónozás, ha ilyen RAID-del van bonyolítva!

    VMware alatt a nested virtualizációnak mennie kéne, ha tud a proci virtuális extensiont. A legtöbb ma már tud, elég kivételes, ha nem. Viszont a nested virtualizáció nem ajánlott, nagyon szuboptimális lehet vele a teljesítmény.

    Ha virtuális gépet akarsz klónozni, akkor elég csak a virtuális gép fájlait lementeni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák