Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Dave™ #58546 üzenetére

    az Ubuntu pedig híres a wifit érintő problémákról, random eldobálja vagy altatás után nincs elérhető hálózat, a network-manager restart van amikor elég, van amikor csak a teljes reboot. Mindezt 16.04 alatt, 2 gépen is tapasztaltam elég sokszor.

    Nekem 3 különféle gépen 3 különféle DE-s (de mindegyik Ubuntu 16.04 LTS) rendszerrel a következő tapasztalataim vannak:

    1.) HP 6200 Pro MT (Intel Pentium G840 + 4 GB RAM + Geforce 405):
    - rendszer: Ubuntu Studio 16.04 LTS - ami ugye XFCE-t használ
    - hálózati adapter: Linksys WMP600N
    - gyakran tapasztaltam, hogy menet közben, tehát nem is altatás-ébresztés után szereti eldobni a wifit, annyira nem volt stabil annak ellenére, hogy a gép és a router egy nagyobb szobában - nappali - van. Így inkább vettem egy kb. 10 méteres UTP kábelt és azóta arról megy a gép. Itt nem kizárható más ok sem, mert azért noha egy szobában van a gép és a router, a gépház rendesen árnyékolja szerintem az antennákat.

    2.) Lenovo Thinkpad X301 (Core 2 Duo SU9400 + 4 GB RAM + Intel 4500MHD):
    - rendszer: Kubuntu 16.04 LTS
    - hálózati adapter: Intel 5300AGN
    - itt csak a tulaj panaszkodott arra, hogy altatás-ébresztés után sokszor nincsen wifi, de ezt nem tudom 100%-ig megerősíteni (elég sokszor kiderült ilyen esetekben, hogy a routert kellett áramtalanítani, majd újra bekapcsolni).

    3.) Lenovo Thinkpad R61 (Core 2 Duo T7500 + 4 GB RAM + Intel X3100):
    - rendszer: Ubuntu MATE 16.04 LTS
    - hálózati adapter: Intel 7260HMW
    - ez abszolút problémamentesen működik, egyedül a MATE felületen a hálózatot jelző ikon az, ami meggajdul az első altatás után (nem wifi hálózat jelet mutat onnantól, hanem csak simán élő adatforgalmat jelez fel-le nyíllal). Ez mondjuk kozmetikai probléma, ami különösebben nem izgat.

    Az első két gép apáméké, a harmadik saját és vicces módon a saját notimon, ami a saját lakásomban jóval arrébb van a saját routeremtől, nincs panaszom egyáltalán a wifire. Ugyanezen az R61-en amúgy Fedora 26 alatt is rendben működött a wifi (csak ott pl. az altatás nem működött, ezért is váltottam át Ubuntu LTS-re).

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • csixy

    addikt

    válasz Dave™ #58546 üzenetére

    "ki a következő? :D "
    Hát én . Manjaro minden szinten, de a chakra is jöhet.
    Mi a különbség ? Pl elég csak a Manjaro és a Mint "gyári" fstab fájlját összehasonlítani külalakra.A manjaróéban rend van . Én ármásoltam a mintébe is.

    Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Új hozzászólás Aktív témák