Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz apszi #37536 üzenetére

    Egy kicsit tudsz rajta gyorsítani szerintem, ha egyrészt átkonvertálod Ext4-be azt a partíciót, valamint további gyorsulást tudsz elérni, ha Linux alatt úgy csatolod fel, hogy a "noatime" opció is be van állítva, akkor nem menti a fájlok hozzáférési dátumokat. Ezt persze akkor tudod csak megtenni, ha állandóra fel van csatolva. (legalább is azt hiszem)

    Amúgy Windows alatt szerintem valamelyik energiagazdálkodási beállítás okozza a lassú felpörgést, mert elküldi a vinyót aludni, a tartalmát meg gondolom ramból nyitja meg mikor rámész. Satás, gépen belüli vinyónál is megfigyeltem ezt Win7-nél, így ki szoktam kapcsolni az ezekkel kapcsolatos energiagazdálkodási dolgokat.

    whbear: na az jó hír. Nem olyan régen még csak valahol az Ext2-3 olvasásánál tartottak az ilyen driverekkel. :)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • King Unique

    titán

    válasz apszi #37536 üzenetére

    Azért ezt erősen cáfolnám, hogy nincs értelme ebben az esetben...
    Pont most próbáltam ki egy külső, NTFS-re formázott USB 3.0 merevlemezzel, hogy 3.0 portba dugva, Linux Mint alól másoltam rá egy nagyméretű fájlt és simán írta 50-60 MB/s-el az NTFS partíciót, illetve vissza Ext4-re is hasonló tempóval. Ment volna ez feljebb is, csak már nagyon tele volt pakolva a merevlemez, illetve a gépben lévő 5400-as notivinyó teljesítménye is korlátozta.
    Nálad meg csak ugye 2.0 volt, illetve a fájlméret, HDD-k állapota (telítettség, töredezettség stb.) is mind negatívan befolyásolhatja az átviteli sebességet.
    Azt nem tudom Windows milyen tempóban ír 3.0-án Ext4-re külső driverrel, de gyanítom, hogy nem 2x MB/s-nél áll meg a tudomány.
    Akarok majd csinálni egy átfogó fájlrendszertesztet egy új meghajtóval a 2 rendszeren, akkor majd pontosan lemérem.

Új hozzászólás Aktív témák