Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mzx

    senior tag

    válasz ubyegon2 #26555 üzenetére

    Hű, jónak látszó linkek, köszönöm! Szóval holnap a "bibis" pc közelében leszek, és megoldom.
    Arra gondoltam most, h pár lényeges előzményt vázolok, hátha még pontosabban átlátod, mit érdemes tennem és mit nem:

    Számomra eddig ismeretlen okokból azon a pc-n levő két, egy-egy benne levő hdd-n levő oprendszer (win ill linux) nem akart elindulni, hanem hosszú percekig tökörészett.

    Idén áprilisig szinte sose volt gond e két rendszer indulásával, éveken át. Most májusban viszont egyszer fagyott a linux indulás, de ekkkor a win-es hdd-n a win i boot még oké volt! Utóbbit boot-olva akkkor csináltam egy chkdsk-t, tehát vindózos "csek diszk"-et, hdd javitót, a másik vinyóra, tehát arra, amin a linux van; ez használt is, minden ujra régi lett, mukodott minkét hdd-s oprendszer.

    Visszatérve arra, ami a napokban zajlott:
    Szóval pár napig oké volt megint, de a napokban megint tökörészve, fagyogatva indul a linux-os rsz, azon a pc-n, ám de ezek után már a win-es hdd-ról a win se akart eliundulni!
    Ha jól rémlik, a bios-ban is valami furát tapasztaltam, de már nem emlékszem, ekkor mit. Nem nyúltam hozzá évekig, a jump-hoz sem a hdd-n, de ezek után átjumpereltem a linuxos hdd-t, és végre gyorsan indult a rendszer, egészen addig a pontig, amikor a grub-nak kellett volna bejönnie. De ekkor egy windows-os hibát írt ki:
    "hiányzik az ntldr file. CTRL+ALT+DEL-lel restartoljon"
    Utána olvastam, ha kell, szól és belinkelem, mit írt a mikro szaft erről.

    AMIT PLÁNE NEM ÉRTEK: ekkor kihúztam a gépházban a win-es hdd-t, reboot, de megint ugyanaz a hiba! Ez hogyan lehetséges? A kihúzott vinyó a win-es, mégis kijelezte a win hibát megint, az előbb idézett hibaüzit ismét...

    Még egy fontos megemlitendő: köv. lépésem erre az volt, h a win-es hdd-ről lehúztam a master bus-t, a linux-osról a slave-t, és felcseréltem. Ezután ismét reboot, megint ugyanaz az ntldr -es hibaüzi, tehát a vindózzal volt baja, megint.

    u.i.: kíváncsiságodra visszaírtam (pm). Láttad? tudom, semmi extra, de mégis.... ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák