Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mzx

    senior tag

    válasz lionhearted #25523 üzenetére

    Köszi a kiegészítést.

    Fejlemények: néhány órára nem tudtam gépnél lenni, de még mielőtt el kellett mennem, BleachBit-tel rákerestem hulladék file-okra, és meg is találta az éppen (általam) letörölt 3 log file-t, és jelezte az eredeti kapacitásukat, ami tehát együttesen közel 700MB volt. Töröltettem is BleachBit-tel. Persze még ekkor se jelent meg a kérdéses partíción mint szabad hely, aztán reboot, és látszott. Szerencsére azóta , míg távol voltam géptől, újraindítva a qBittorrent klienst és azt aktívra állítva, már végre nem csökkent azon partícióm kapacitása. :)

    (Azért, h ne kelljen visszakeresni korábbi beírásom annak, aki olvassa, ismétlem, hogy a rendszerem és a qBittorrent kliensem ext4 -es partíciómon van, míg a torrenteket ntfs partíciómra töltöm, és ráleltem neten egy másik panaszos user-re, akinek alapvetően ugyan ez volt a problémája, ugyanazon okokból, mint nekem - linkeltem pár órája itt az ő esetét.)

    Úgy vélem, a megoldásomhoz elegendő volt törölnöm véglegesen azt a 3 darab log file-t, na meg ugye korábban, azaz ma reggel lényeges lépés volt kikapcsolnom az ufw naplózást, a gufw naplózást meg maradt minimális szinten, ahogyan eddig. Ezek együttes hatása miatt vélem úgy, hogy megoldódott a problémám.

    A többi hasznos infót köszönöm nektek. :)

    Új kérdésem, szintén tűzfallal kapcsolatos:
    Nyugodtan lehet hagyni a tűzfalat, hogy kifelé mindent engedélyezzen? Tehát mindent? Avagy ti szoktatok valamilyen megszorítást alkalmazni out-ra? Ha igen, miket és miért?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák