Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chab7

    addikt

    válasz CPT.Pirk #19788 üzenetére

    Sajnos a nyáron kétszer voltam beteg, lázas torokgyulladás, és sajnos egy rosszabb műtétem is volt. Plusz még édesanyámnak is volt egy műtétje. Más dolgaim voltak. Nem ide tartozik. Lényeg hogy már jobban van mindenki és tudok a "szenvedélyeimnek" is áldozni.

    Viszont attól még hogy eleve inteles alaplapival próbálom, még nem tudok belépni a live rendszerbe.
    Mikor betölti a live-ot, bedobja a grafikus bejelentkezőt, hogy lépjek be.
    De mivel? Mi a default login? live/live és root/root visszadob.
    Pedig isten az atyám ki szeretném most már próbálni ezt a chakrát.
    Manjaro még rosszabb. Ott meg is áll a betöltés mikor az x felületnek kellene bejönni és csak egy fekete kép marad. Pedig a manjaro az az R52-n is jó volt. És erősebb gépem ide vagy oda, csak maradnék xfce felületnél - megszoktam. Ubuntun is próbáltam gyorsan a unity-t, de 5 perc után csere lett xubuntura.
    Nálam a xubuntu nagyon jól teljesít. Most már sokadik gépen.
    Marad is fő rendszer. De azért a chakrát csak kipróbálnám :U ha bejutok a live felületre.

    (#19789) MacCaine: Bevallom nem :B :B de eddig még sosem kellett mert letöltéskezelő rendesen letölti és kiírásnál sem voltak gondjaim, pedig már évek alatt sok linux telepítőt kiírtam. (ezt a telepítőt is letöltöttem már kínomban másodszor is).

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

  • Syl

    nagyúr

    válasz CPT.Pirk #19788 üzenetére

    Talán erőforrás kímélő lett a Unity?

    Nem értem ezt a unity-s erőforrásproblémát. Nálam a kde sokkal nyögvenyelősebben, lassabban ment.
    Kde, cinnamon, unity - egyértelműen a unity a legfürgébb. Nálam.

    És igen is legyen grafikus csomagkezelő egy disztribúcióban. Mert ha valamit konkrétan akarok telepíteni, akkor jó a terminál, de ha csak keresgélek, akkor kell az app leírása, képek, vélemények róla stb.

    Chakra partícionálója meg nagyon nem olyan volt, mint az ubuntué. Nekem anno beletört a bicskám, holott 15 éve fdisk-kel, cilindereket számolva is partícionáltam már.

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Új hozzászólás Aktív témák