Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz hegegabi80 #13335 üzenetére

    Pontosan. Lehet 32 bitest is, nem lesz hátrány, de a 64 bitest is használhatod, nekem az van/volt a legtöbből.

    Érdekes, hogy aki Ubuntut használt és tudott váltani az mást ajánl... ;]
    Ubuntu kezdésnek jó, van SW center, pár kényelmi dolog, de amúgy az lassan inkább Windows, mint linux, annyira nem lehet testreszabni. Ha valami pofás asztalt akarsz, akkor KDE vagy Gnome Shell, ha minimált akkor Xfce vagy LXDE, enlightenment, ilyesmik. Nézzél pár videót, akkor kb. tudni fogod mit próbálj ki.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz hegegabi80 #13335 üzenetére

    Igen, PAE-s kernel pont erre való. Wikipedián megtalálod a részleteit.

    Engem az Ubuntu eredete zavar. Debian testing/unstabel repók csomagjai adják az alapot hozzá. No azzal a repóval már maga a Debian is megdöglött nálam, így nem bízok abban, amit ezekből összeraknak.

    Továbbá érdemes megnézni a nem LTS kiadások minőségét Ubuntunál, vannak gondok. Pl. az első Unity-s verzió olyan szinten bugos volt, hogy szégyen kiadni, de nem lehet mit csinálni, előre el van rendelve, hogy az év melyik napján kell kiadni új verziót, évekkel előre. Hogy aztán milyen állapotba jut el addig, az mellékes.

    Más disztróknál ez úgy megy, hogy mikor xy csomagok fejlődtek eleget, mondjuk kijött a KDE új verziója és stabil, akkor teszünk ki friss iso-t.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák