- One mobilszolgáltatások
- Ringbe száll a Xiaomi a mobilchip piacon
- Pontosabb, erősebb zajszűrést hoz a Sony kényelmesebb formában
- Garmin Forerunner 255 Music - nem csak futóknak
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Telekom mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy S22 és S22+ - a kis vagány meg a bátyja
- Magisk
- Új AMOLED kijelzős Garmin óra érkezett, itt a Forerunner 570
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
Új hozzászólás Aktív témák
-
amargo
addikt
Sziasztok!
Több dolog is kavarog a fejemben.
A rövid tények: 10M szeretnék valamikor felvenni lakás vásárlás céljából (elkövetkező párhónap vagy 1éven belül..)"Akarok" nyitni egy előtakarékosságot, Állami támogatásos, vagy vissza igénylős.
Ha majd meglesz a kiszemelt bank, ahol felveszem a hitelt 4é után ezt belehet oda fizetni.. addig halasztást kérni a banktól, kb 3évet lehet kérni.1, Fundamenta lakás takarékosság, évi max 72e állami támogatás, ami fix, 1% kamat, ami semmire sem elég. Több névre is lehet 20e-t nyitni. 4évre a végén ~1,3-~1,5M (pontosat nem tudok) ad, amivel, majd az alapot lehet törleszteni.. de itt kérdés, hogy a bankok mennyire nézik kinél van az a megtakarítás?
2, Uniqa eszközalapok.. mindenféle van. 102e visszaigénylést ad, és a pénz is kamatozik. Viszont a törvényben benne van, hogy meddig lehet visszaigényelni, mivel suliba is járok, ami évi 300-400e ebből visszaigénylem az adót, de ha lenne egy ilyen eszközalap, akkor gondolom a 102e ennek uniója. tehát ez a max vissza igényelhető összeg. + csavar a dologban, hogy bizonyos jövedelem határ felett el is felejtheti az ember a visszaigénylést.
Na most kalkulátorokkal teszteltem azt a dolgot, hogy van egy ilyen 4éves "befektetésem" amit lejártakor betörlesztek. 10M esetén, ha nem kötök ilyet, 4év után kb 2-3e forinttal lesz kevesebb a törlesztés, amit ~21*12*3=756e forinttal kevesebb befizetést jelent, mintha hagytam volna a fenébe ezt a fajta megtakarítást és felvettem volna simán a hitelt. Igaz akkor lenne szerencsés helyzetben az ember, ha ezt a ~1,5M forintot egyből kezdőnek tudná betenni.
~21 évre +1 kockázati tényezőt bevinni közel 800e forint nyerésért nem tudom mennyire éri meg, de lehet hogy tévedek? Egy kis felvilágosítás kellene.
Köszönöm
Új hozzászólás Aktív témák
- SSD kibeszélő
- One mobilszolgáltatások
- World of Tanks - MMO
- Freemail
- Ringbe száll a Xiaomi a mobilchip piacon
- Pontosabb, erősebb zajszűrést hoz a Sony kényelmesebb formában
- Lenry: Melléképületblog - 4. rész - Kocsibeálló
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Hobby elektronika
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! Honor Magic6 Lite, Honor Magic6 Pro, Honor Magic7 Lite, Honor Magic7 Pro
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T490s - i5-8GEN I 16GB I 512SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Gari!
- Samsung Galaxy A14 5G 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Csúcsteljesítmény? Igen! Kattints és rendeld meg MOST! 0% THM-re is!
- AKCIÓ! Apple iPad Pro 11 2024 1TB WiFi + Cellular tablet garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest