Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    Heló mindenki,

    Olyan kérdésem lenne, hogy pontosan hogy működik az, amikor Magyarországon élek, de "külföldön" végzek munkát ? Mostanában azt nézegetem, hogy milyen lehetőségeim lennének remote munkát vállalni ( IT , Cloud ) , de nem tudom és nem is nagyon találom meg, hogy itt hogy működik a munkabér kifizetés/adózás/társai.
    Például nagyon egyszerű példa. Megpályázok egy álláshirdetést, mondjuk teszem azt Amerikai cég (csak hogy ne maradjunk EU-n belül sem) , full remote, mondjuk az egyszerűség kedvéért 100.000 USD / év. Ha itt megköttetik egy ilyen szerződés, akkor nagyjából mit érdemes kalkulálni, mi lesz a "végeleges" munkabérem amit minden hónap X. napján elutalnak nekem ?
    Próbáltam Google-ben keresni ilyen "amerikai munkabér magyarországi kiutalás" és társait, de nagyjából nulla siker. A legjobb az lenne, ha valaki olyan válaszolni aki ebben a felállásban kapja a jövedelmét. Természetesen EU országokra szintúgy érdekel a dolog.

    Előre is köszi, ha valakinek van valami kézzelfogható tippje :R

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz kexksz #25656 üzenetére

    Értem, köszönöm a választ így már sokkal tisztább a kép. :R

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Resike #25662 üzenetére

    Mindenkinek köszönöm az infókat, de Neked külön köszönöm ezt a táblázatot, fantasztikus. :R :R :R

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Poultier #26138 üzenetére

    és nulla tapasztalattal. ezt is tegyük hozzá. mert nekem az első junior pozim szó szerint 0 tapasztalattal (csak erős infós vénával) is többet fizetett, mint 250 nettó. egyébként majdnem végzett épitőmérnök vagyok (csak az államvizsga nincs meg, de nem is lesz, mert infóban sokkal jobban keresek , sokkal kevesebbe munkával, sokkal kisebb felelősséggel, full homeoffice , kurvakényelmes, meg eddig is mindig gép előtt ültem amúgy is, csak most fizetnek érte..) úgyhogy nekem a nevem mellette akkor lesz majd architect, ha előtte ott van az is, hogy data vagy cloud.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz sweatyy #26140 üzenetére

    Junior pozinak szerintem elmegy. Nyilvan lehetne több, de azért 600- nagyon max 650k körül már szerintem van egy cap azokra a pozikra amikhez nem kell specifikus tudás, plusz ugye ez területváltás is, ugye ennek kb semmi köze az L1-hez (ezt arra írom, hogy ez full entry level innentől). Cafeteria, bonusz is van, szerintem ez oké. linux-unix-sql , főle az sql már gyakorlatilag akkor is kell ha árufeltöltő vagy. SQL/Python olyan mértékben lett essential skill, hogy én az utóbbi 2-3 hónapban nem láttam olyan álláshirdetést, ami nem kéri, szóval ez szerintem igazából nem is plusz, kb olyan minthogy legyen kezed a billentyűzeten írni. Én elfogadnám ezt az offert.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz grün #26208 üzenetére

    Nekem 50-60% kozott van. A tiszta munkam napi ~3-3,5-4 ora, csak az eloszlasa olyan, hogy 8 ora alatt barmikor lehet 5-10-20 percnyi task. Szerintem ez kb egeszseges is, egyhuzamba 8 ora munka szerintem eleg sok lenne. Amit emlitesz minden megvan (es meg is tartom), hogy munkaidobe elintezek ezt azt, mosast berakok , fozok peldaul, ilyenek. Elmenni otthonrol nem szoktam (hivatalosan ilyet nem lehet, mert ha kozbe elutnek a munkaltatod megy boribe) , de pl mikor koltoztem es az uj lakasba meg nem laktam a regibe meg mar csak aludtunk, volt hogy mittudomen szoltam 3kor hogy kiafkolok 45-50percet mert az uj lakasbol megyek at a regibe mert ott alszunk pl. Szoval ha nagyon kell akkor elmegyek munkaidobe persze, csak szolok rola, de eddig sose volt gond csak mindig megigertetik velem hogy nem uthet el a metro :D Cserebe fel vagyok szopva az osszes letezo helyen, emberek kozt, perf reviewban, mindenhol. Szoval azert amugy amit csinalok azt eleg jol. Nem igazan basztatnak, megvan ugymond a "szabadsagom".

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Jhonny06 #26231 üzenetére

    Nezd nem vagyok szakertoje a temanak, en ezt azert mondtam mert nekem a fonokom ezt mondta. Azt mondta, hogy a munkaido elso percetol a munkaido utolso perceig a munkaltato felelossege ha engem baleset er. Ha nem igy mukodik az tok jo, nekem ezt mondta es mivel valahol logikusnak is hangzott, nem gondolkodtam rajta hogy ez az allitas hamis lenne. :R

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Dinter #26419 üzenetére

    De akkor fullstackkent alapbol kerjel magasabb oradijat. En nem is ertem a kerdest, mintha mondjuk azt mondanad hogy minden nap az elso ora olcsobb, mert akkor olvasod el a tegnap esti email-eket, a maradek 7 meg dragabb mert akkor fejlesztesz.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz BorisAn #26424 üzenetére

    "ha persze feltesszük a képességeik összemérhetőek, ami nem látom miért ne állhatna fent)"

    Mert nem dolgozol indiaiakkal azért nem látod. Nem összemérhető, sőt, továbbmegyek , 99% hátráltatják a munkát, logika NULLA de úgy értsd , hogy nulla, hogy nulla. Ha egy frissítés után egy gomb balról a jobb oldalra kerül, akkor elakadnak mert nem ott van a gomb ahol kéne, és neked kell segíteni. Konkrét biorobotok, adsz nekik egy 13 pontból álló listát, ide kattints, ezt írd be, ez jön ki, ezt nyomd meg, ide küld el , betanulják és erre képesek. Ha egy frissítés miatt megváltozik a gomb helye, megáll a 6. pontnál a listában és ő hivatalosan elakadt.
    India olyan mértékben a legalja, hogy arra nincsenek szavak. Legalja. Egy forintot nem ér a munkájuk.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz harylmu #26565 üzenetére

    És melyik infláció ? A 7-8% (teljesen rosszul súlyozott), amit a kormány hazudik, a 11-12% (teljesen rosszul súlyozott) amit az MNB hazudik, a 18-20% (eléggé rosszul súlyozott) amit az akár még független/balos híroldalak is hazudnak, vagy a valódi, ami alsóhangon 20-25% infláció és 20% valutaromlás nem egész 3 hónap alatt ?
    Csakhogy értsük, aki kapott idén 15% emelést (!) az jelenleg pont annyival keres jobban, mint amennyivel szarabb maga a pénz amit keres. Ez a null. És akkor erre jön rá az infláció, mert azt nekem senki ne akarja megmagyarázni, hogy csak annyival drágább minden mint amennyivel szarabb a forint mert nem....

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Drizzt #26574 üzenetére

    En meg azt gondolom, hogy ameddig a munkáltatómat USD-ben fizetik ki, addig 20% emelés a deviza romlása miatt 0 különbség, csak kevesebb marad nekik zsebbe. Ugyanis főleg IT-ban egyértelműen az van, hogy az ügyfél USD-ben vagy EUR-ban fizet, nálunk egyetlen (!) magyar ügyfél sincs. Innentől pedig a "hirtelen akarata és lehetősége lesz" kettősből a "lehetőség" élből ki is esik, mert ha őt USD-ben fizetik, akkor a lehetőség értelemszerűen adott.
    Tehát a kérdés csupán annyi, mint a munkáltatónak "akarata" lesz e kifizetni. Arról meg addig ne beszéljünk, ameddig én termelem a pénzt , mert én termelem. Én most új pozícióba kerülök, úgy, hogy ez a második ajánlat , mert az első beajánlott pozícióra elegáns csak annyit mondtam, hogy szó sem lehet róla (pénzben). Lényegében (szerintem) megijedtek, hogy felmondok és most kvázi emiatt kaptam egy jobb pozíciót mint amit eredetileg ajánlottak. Szóval nem kell fordítva ülni a hintán, én termelek , nem a felettem néggyel random manager. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz bandus #26582 üzenetére

    en nem hiszem magam potolhatatlannak, nem tudom ezt miert mondod. ha kirugnak, nyilvan felvehetnek mast a helyemre. akkor majd o termeli a penzt.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Revolit #26640 üzenetére

    "Kicsit off topic, de MI A K**VA ÉLET VAN A FORINTTAL?"

    Mi lenne ? 3m fasszopó nyugdíjas , meg egy viktor. Kérdés ?

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz chew_bacca #26643 üzenetére

    Szerintem ez pozitívabb mint az, amikor nagyon a szakmai részre vannak ráállva. Ugyanis, hogy milyen ember vagy, az nagyon nagyban meg fogja határozni, hogy mennyire leszel jó az adott csapatba, a csapatnak mennyire lesz jó, hogy ott vagy. A szakmai tudás meg halál egyszerűen útközben felvehető. Ha nem tudsz valamit, azt meg lehet tanulni. Ha egy teljesen extrovertált emberekből álló csapatba keresnek, te meg extrém introvertált vagy, az meg nem lesz tanulható.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz chew_bacca #26646 üzenetére

    Mondom mégegyszer : a kódolási képességeid munka közben fejleszthetőek. Azt tesztelik, hogy olyan ember vagy e akit ha felvesznek akkor 1; érdemben kiképezhető a munkára amire felvesznek , 2; fogja magát annyira jól érezni ("fit" annyira a csapatba), hogy nem fog félúton skippelni
    Szerintem az már véget ért, hogy nettó tudás alapján castingolnak , mert annyira feszített a piac, hogy sokkal nagyobb kihívás valakit megtartani, és ezért inkább beleinvesztálják az időt/energiát hogy olyan szintre hozzák szakmailag, csak legyen megfelelő mert ha nem az, lehet hogy fél évig nem találnak a helyére mást.
    Hogy ne menjek messze az én csapatomban az emberek nagyobb része az, akit nem konkrétan szakmai kompetenciák alapján választottak ki. De ez nem volt gond, mert 2-3 hónap alatt a csapat seniorabb részével olyan szintre hozhatóak, hogy már önállóan is tudnak dolgozni , onnantól pedig annyi a lényeg hogy jól érezzék magukat és mi is őket és akkor csak idő kérdése a szakmai fejlődés.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Revolit #26807 üzenetére

    "Sokan savos adozast akarnak, mert a szemet ujgazdag 400+ bruttot keresok fizessenek meg tobbet"

    barcsak ertened mit jelent a savos ado.... :U

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Pfiucska #26985 üzenetére

    "Most pedig jöhet a savazás, hogy túl fiatal & tapasztalatlan vagyok"

    hulyeseg... pont hogy ilyen emberek kellenek donteshozo pozicioba, akik abban a valosagban elnek ami korulvesz minket. nekem a halalom az ilyen 50+os leadek, 5 ev vagy 20 ev tapasztalat lenyegeben teljesen ugyan az, infoban foleg semmi kulonbseg, 20 ev infoban az mi ? abbol az elso 10es elbol ignore, mert olyan technologiak meg szemlelet ami ma mar muzeumba sincs... ugyhogy nem , full nem vagy fiatal , inkabb legyen egy 23 eves leadem mint egy 52.... neked kell majd 1-2 ev es ha jo alapanyag vagy jo vezeto leszel, aki 52 annak meg olyan sok eltelt mar az eletebol, olyan nehezen tud evtizedek ota berogzult szokasokon valtoztatni, hogy felesleges is elkezdeni probalkozni. nem kell messze menni, nezd meg a politikat, netto ugyan ez, 50-60-80 eves emberek vitatkoznak rola, hogy hogy kell a faang cegeknek meg a vilagnak mukodni, azt kozbe nagyjabol ott tartanak, hogy kepeslapot kuldenek haza a nyaralsrol mert az mms az olyan furi, meg kpval fizet mert a bank ellopja a penzet...

    ugyhogy nem, nem vagy fiatal.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz bandus #27078 üzenetére

    Pont, ahogy sutszi mondja. En ugyan itt vagyok, munkaban minden (!) ugyfellel kizarolag angolul kommunikalok, de 99% irasban. Ez azt hozza magaval, hogy egyszeruen nincs napi hasznalatban az angol beszed es ez nekem is olyan problema, amit fejleszteni fognak az uj pozimban (most kerulok uj poziba majd). Egyszeruen naponta hasznalni kell ha valaki ezt szinten alarja tartani. En ugy beszelek docogosen angolul, hogy kozben napi 8 oraban amugy gyak csak angolul kommunikalok. De csak irasban. Itt a lenyeg, irasban.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz n00n #27088 üzenetére

    Hát az elég erős ajánlat ha igaz. Még az alja is. El kell kezdenem aws-t tanulni....

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz JoinR #27090 üzenetére

    De legit volt 3-3,8 bruttóért ?

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Resike #27093 üzenetére

    Okés de azt hol költi el ? Mert az nagyon nem mindegy , br 3,5 millióért dolgozol remote és élsz Budapesten , vagy Amerikába dolgozol 7 millióért , de ott is élsz, mondjuk akár SF-ben , ahol mondjuk ennek lehet a fele a lakhatásod ha épp úgy van.

    Amúgy nem tudom. Én még viszonylag ennek a pályának az elején vagyok (mmint a nagyvállalati infónak, előtte is infó volt csak KKV) , de nekem valahogy olyan hihetetlen ez a szám. 7 millió forint... / hó. De még a 3,5 is. Én azt beszéltem párommal, hogy ha összejönne egy ilyen br 1.8-2m közti pozi majd a jövőben, az már olyan lenne, hogy akkor teljesn biztonsággal lebabázhatnánk , ő maradhatna itthon ameddig akar és ennyi, mert br 2m az nettó 1.35M + bármi egyéb juttatás, részvény, prémium , autó , cafi , minden is, ez egyszerűen már elég egy teljesen jó élethez 3 emberre is. Valahogy olyan szürreális ez a 3,5-7 millió havonta. De ne értsd félre , elhiszem, csak annyira nem látom a jövőmben, hogy ide el tudnék jutni.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz emvy #27095 üzenetére

    Hat ja, oke, de akkor azert ez nem volt egy tul fair osszehasonlitas Resike reszerol. Megkockaztatom, hogy magasabb eletszinvonalat jelent Budapesten brutto 3M, mint svajcban 7M, de ha azt nem is, szamottevoen biztos nem marad el. Nagyon nem fele annyi a vasarolereje Budapesten 3M-nek, mint svajcban 7M-nek szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Tapsi #27234 üzenetére

    Hat nezd. Nekem parom big4-nal auditor, most vannak az utolso napjai. Megbeszeltuk, hogy ha komolyan tervezunk, akkor sem a kapcsolatunk nem fogja kibirni, se csaladalapitas nem johet szoba, illetve azt a penzt amit felre tudunk tenni nem fogjuk tudni, mert az megy pszichologusra (ahogy pl megy most is, havi 2-3x20e ).

    Hat annyire tuloras. Konkret szamok nelkul es ceg nelkul, de konkretan Mtk-val utkozik, peldaul az, hogy ha kedden reggel 8kor kezdtel, de egy 30 perces ebedszuntet es egy 2 oras delutani szuntet beiktatva ejjel 0030kor vegeztel, ami a szuneteket is levonva is 14 ora, akkor masnap reggel nehez az Mtk szerint megint 8kor kezdeni. Marpedig 8kor kezdett masnap. Ugyhogy nincs az a penz, mindegy mennyi millio, amivel ez racionalisan vallalhato. Fel is mondott, elotte egy 1,5honapoa betegszabadsaggal amikor konkretan itthon fekudt. Reszemrol az osszes big4 elmehet a kurva anyjaba.

    Csak egy apro funfact, van olyan ember a csapatukba akinek tobb a bere tulorabol, mint a normal 160h-s bere (!!!)
    Ezen sirunk kinunkba telen, hogy volt olyan honap amikor ugyan annyi lett a nettoja mint nekem ugy, hogy papir szerint majdnem 300ezerrel magasabb a bruttom mint neki...

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz dellfanboy #27238 üzenetére

    hogyne, csak nem onszantadbol, hanem az orvosod fogja kiirni azt a 2 honapot... mindegy, legallja. tul azon, hogy tipikusan mint minden finance pozicio, gyakorlatilag onmaga igazolasara letezik. az egesz egy kurvanagy faszsag, nulla hozaadott ertek, csak arra jo, hogy legyen ilyen. megindkolhatatlan konkretan az audit mint terulet letezese. nem baj, ha valamibe bele kell halni, hivatasba bele lehet. mondjuk rakkutatasba. de auditba bazmeg... egy vicc.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz sakal83 #27240 üzenetére

    Persze hogy zero, nem is értem félre. Épp erről szól a 27239.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Tapsi #27241 üzenetére

    Szerintem inkább te nem vágod, hogy hogy néz ki az audit valójában. Kezdve azzal, hogy a legtöbb kérdés nem eldöntendő, hanem az auditor dönt valahogy. Tehát pl azt, hogy az amortizáció valamin lehet e évente 50% , mert a könyvben ez van írva, ezt dönthet úgy hogy lehet, és dönthet úgy, hogy nem. Az, hogy egy 1 milliárdos cégből mondjuk nincs meg 10-20 millió, az határ alatti, nem számolják. Ez százalékos, tehát egy 10milliárdos cégből hiányozhat 100-200 millió, határérték alatti.(nem biztos, hogy ennyi a határ, de szemléltetésként) Van erre egy %os határ , ha alatta van mindegy. Ez az egész egy rossz vicc.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Tapsi #27246 üzenetére

    "A gazdasági társaságok működése túl bonyolult ahhoz, hogy algoritmizálható legyen, és redukálható igen/nem válaszokra."

    Tiszta. Csak ez nem azzal egyenértékű, hogy akkor kell 10.000 auditor, hanem azzal, hogy rossz a koncepció... Az auditor létezése egy tüneti kezelése annak, hogy rosszul van felépítve az egész rendszer amiről beszélünk.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Tapsi #27250 üzenetére

    +1

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz licetlagin #27507 üzenetére

    Hogyne mehetnel oda, ez a munka mellett interjuzas lenyege. En is valaszolok majdnem minden linkedin megkeresesre es aktivan keresek is munkat emiatt, eszem agaban sincs valtani, csak le akarok rakni a jelenlegi munkahelyem ele egy sokkal jobb ajanlatot, nem azert hogy felmondjak, hanem hogy felulvizsgaljak a fizetesem. Mashogy cegen belul nem lehet feljebblepni, evi 5-10% az kegyetlen lofasz.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz licetlagin #27514 üzenetére

    Szerintem ez mindenhol más, és nyilvan nem jatszhatod el 2 havonta, ha kapsz egy offert ahol 40k-val többet ajánlanak ne menj oda a főnöködhöz vele. De az egy teljes valid viselkedés, ha 800 bruttón vagy és van egy aláirásra váró, konkrét offered 1,4millióról , ugyan olyan / nagyon hasonló munkakörbe , akkor azzal bebattyogsz a főnidhez hogy figyi én nem akarok elmenni, de itt egy komplett fizetésnyi difi van. Az szinte kizárt, hogy ilyenkor megadják azt, amit a másik cég kinál, függ attól is mekkorák a sávok, sok az összetevő. Ismerek olyat akinek mondtak, hogy nem tudnak többet adni a sávon ahol van, sávot emelni sem tudnak rajta, de adnak egy ceges autot. Szóval itt ne egzakt számokra számits, hanem arra, hgoy el tud indulni egy alkudozás. Én pl ha kapnek egy ajanlatot mashol , mondjuk 4-500-al magasabbat ugyan olyan munkakörre , akkor ha erre a jelenlegi munkaltatom 250-300 emelest ajanlana, ami utan meg mindig sokkal tobb a masik ceg ajanlata, akkor azt elfogadnam , mert részéröl korrekt ajanlat lenne és nekem is korrekt lenne elfogadni.
    Azt mondtad nagyon nem ott keresel ahol kellene, ugy konyebb , mert nagyobb lesz a gap. Azon belul meg hogy meddig hogy lehet mozogni, rengeteg dologtol fugg.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz sakal83 #27520 üzenetére

    Simán benne van, ezért nem akkor kell odamenni amikor rádirtak linkedin-en, hogy " after viewing your profile i believe this can be a good fit for you" , hanem akkor, amikor van nálad egy szerződés amire azt mondták, 72 órád van elfogadni.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Stanlee #27531 üzenetére

    Hat no offense, de ha SSC-nel olyan poziban, ahol mar br 1M-rol beszelunk es ez napi 5h workload, akkor valamit rosszul csinalsz. Nekem kozeli rokon van ezen a szinten, nincs napi workload. Ha nem keres maganak munkat, akkor tulkepp nem dolgozik. Felujitottak az elmult 3-4 honapban egy konplett 2 emeletes csaladi hazat, munkaidoben.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz bilimbalam #27547 üzenetére

    Ceget nem mondok ha nem gond, globalis telko. 5 fos team leadje, az a dolga, hogy jol teljesitsen a team. Ha jol teljesit, akar munkaval akar csak magatol mert jol lett osszevalogatva, a munka el van vegezve.
    Lehet itt hitetlenkedni, mindenkinek szive joga, en voltam ezzel az emberrel hetkoznap delelott az ikeaba butort vasarolni, kint cigiztunk es addig megbeszeltuk, hogy lassan mar neki kellemetlen, hogy mennyire nincsen dolga.
    Nyilvan a hetkoznapokba keresi a munkat, nem fasztverni jar be. De mint mondtam, ujjaepitettek egy komplett csaladi hazat home officeba azzal, es most idezem " telefon van nalam, teamsen tud irni a csapat ha van valami". De szo nelkul beult a kocsiba es elment munkaidobe akarhova festekert/csempeert/butorert, volt mikor mentem vele, megvettuk, hazavittuk, baszki megse jo , akkor vissza a boltba. Gepnek a kozelebe nem volt. Management, ennyi a titok. Egy csapatot vezet, meg van mondva hogy mi a cel, mit kell elerni, megvannak a benchmarkok. Ameddig tartja a csapattal a benchmarkokat, addig a loteri kutyat nem erdekli, hogy ezt hogy sikerul kivitelezni, 11 orat gep elott rohad, vagy mar pentek van de hetfo ota offline.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz -Skylake- #27548 üzenetére

    kiestem szerkbol : osszegezve egyszeruen annyi a lenyeg, hogy neki az a munkaja, hogy a csapata hozza azokat a szamokat amiket kell. O meg nagyon jol osszevalogatta ezt a csapatot, igy a csapat hozza a szamokat. El van vegezve a munkaja. Csak okos volt es nem hetfotol pentekig vegzi el a munkajat, hanem 5 interjun vegezte el, elore. Nem latom at mi a nagy kerdojel, minden ppl manager-nek az a munkaja, hogy jo csapatot epitsen. Megis mi mast kellene csinalni ?

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz bilimbalam #27550 üzenetére

    Azert nem ebbe a poziba kezdett, sulyos evek ota itt van, az a csapat amit most vezet olyan folyamatot visz amit konkretan ez az ember epitett meg from scratch.
    Egyebkent ha nalatok is ugyan ez van, akkor vegkepp nem ertem, hogy mi ez a nagy csodalkozas a topikban.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Alexios #27576 üzenetére

    Ez olyan mint amikor aprilisba vettunk ki uj lakast, tulaj szerette volna EUR-ban a lakbert megallpitani. Mondtam neki, hogy talan nem 2022 aprilis a legjobb idopont egy EUR bérleti szerzodesre, amire azt mondta "hogy persze, ha felmegy az arfolyam dragabb lesz, de ha lemegy mi jarunk jobban". Megbeszeltuk hogy azzal fogunk mi jol jarni, ha HUF lesz a szerzodes, mert a forinterősödésnek az eselye pont akkora, mint annak, hogy alairok egy EUR berleti szerzodest...

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz JayZ #27610 üzenetére

    "Az a baj, hogy menő élni-halni a munkahelyedért."

    Az a baj, hogy nem. Az a baj, hogy itt ebben a beszélgetésben jelenleg sakal83 az egyetlen, aki megfogalmazta az egyik legfontosabb gondolatot, ami az ember munkavégzése során előjöhet : ELÉG JÓ. Ezt a kifejezést kellene sokaknak megérteni, hogy elég jó.
    Annak, hogy 20-65 éves korodig az életed felét (mert ugye 16 órád van egy nap, nem 24) beáldozod valaki más céljai szerint, annak igenis kurvára az a határa, hogy elég jó. Ha felvettek egy adott munkára, akkor a cél azt a munkát elvégezni úgy, hogy az eredmény már elég jó legyen. Ennyi. Nem tökéletesen kell dolgozni, nem úgy, hogy az égvilágon mindenki felszopjon , mert erre az életed felét áldozod rá élből, ezt az arányt csak borítani lehet, javitani rajta nemnagyon. Meg kéne érteni, hogy a munka lehet elég jó.
    Ha a párkapcsolatban kész vagy kompromisszumra, ha a ruházkodásban kész vagy kompromisszumra, ha az étkezésedben kész vagy kompromisszumra akkor munkában miért nem ? Miért nem elég ? Vannak 150-200-300ezer forintos pulóverek. 30-40ezerért már kiváló pulóvereket lehet venni, ami MÁR ELÉG JÓ. Akkor a munka miért nem lehet ELÉG JÓ ?

    Soha nem fogok többet dolgozni annál, hogy elég jó. Mert azzal már 100%-osan teljesítem az elvártat. Egy hete volt 1on1-om, szó szerint annyit mondtak , nem tudnak belekötni a munkámba és nem is akarnak. Pedig egyetlen másodpercel sem dolgozok többet mint amennyit muszaj, egyetlen szóval nem irok le többet mint amit muszaj, egyetlen emberrel sem beszelek többet mint amit muszaj. A munkam kifogasolhatatlan , mert már ELÉG JÓ. Vannak taskok amiket máshogy csinálok meg mint bárki a csapatunkban , mert vannak elemei amik szerintem feleslegesek, így en kevesebbe effortal oldom meg, de nem degradálódik a lényeg , épp azert, mert a hasznos információ átadása megtörténik , csak a haszontalan információé nem. ELÉG JÓ az, ahogy dolgozok. Ha ezért is felszopnak (mert egyébként kegyetlenül felszopnak, életemben nem volt még olyan 1on1-om, review-m, bármim a jelenlegi helyemen, ahol nem dicsért szét MINDENKI, aki a callban ült), miért dolgoznék többet ?

    "Ha 8 órás munkát 3-4 óra alatt valaki teljesít, jó neki, ő egy nagyszerű dolgozó."

    Pontosan. Ez nem arról szól, hogy rossz a design és kétszer annyi munkát kell adni. Van egy óóóóriási cég, rengeteg ember ül bent akinek az a feladata, hogy kitalálja, mit mennyi idő megcsinálni MAXIMUM. Mennyit időt kell adni egy taskra MAXIMUM, hogy az, aki kevésbé hatékony, az is beleférjen. Nem azokra tervezik a folyamatokat, taskokat, akik a leggyorsabbak a teamben, hanem azokra akik a leglassabbak. Az, hogy én napi 2-3 órát dolgozok összesen annyit jelent, hogy 5-6 órával hatékonyabb vagyok, mint a design. Ezért nem plusz taskot kell adni, hanem dicséretet. És nem plusz taskot kapok, hanem dicséretet...

    Mindenki azt csinál amit akar, én nem azért élek, hogy a főnököm boldog legyen, nem azért dolgozok, mert nincs jobb dolgom. Azért ülök gép előtt napi 6 órát a 8 órás munkaidőmből és dolgozok 3-at, hogy legyen pénzem azokra a dolgokra amiket valóban szeretek csinálni. Páromra, később családomra, esti grilezős/beszélgetős sessionokre barátaimmal/családommal , kirándulni, ilyenek. Nekem is van munkatársam aki 30 közeli, se gyerek , se barátnő, egyedül él, introvertált, nem jár bulizni , egész nap semmi dolga ezért 10/9-szer OFF napon is látom, hogy ment ki tőle mail / callban van , mittudomén. Nyugodtan, ha nincs jobb dolga. Nekem van jobb dolgom, mint dolgozni.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz #41635072 #27612 üzenetére

    "Azt remélem tudod, hogy 1on1-on mindig mindenkit dícsérnek? Gondolom még zöldfülű vagy a multis világban."

    Hát, erre csapaton belül is tudnék ellenpéldát mondani.

    "Aztán én is 8000-res fordulaton pörögtem mindig, hogy ne üssek el tőle nagyon"

    Ez abszolut nem szükséges szerintem. Én egyáltalán nem próbálok ezzel a sráccal versenyezni, megvan a saját életem, nem fogok azért lemondani róla, mert ő le tud, hisz neki "kvázi" nincs miről. Ennek én jelenleg nem erzekelem semmi negativumat, engem elő akartak léptetni nemrég egy masik poziba, mondtam hogy kösz de kösz nem (nem olyan offert adtak ami tetszett volna) , 2-3 hetre ra megkerestek egy masik pozival, egy sokkal jobbal. Azt egyébként elfogadtam.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz D1Rect #27613 üzenetére

    "Rettenetesen el van lustulva a nyugati világban a szellemi munkavállaló."

    Én ezt nagyon nem így gondolom. Én úgy gondolom, hogy többek közt pont ott "fizetődik" ki az, hogy sokkal többet kellett befektetnem egy pl árufeltöltővel szemben ( mert mondjuk az árufeltöltő és a Business Analyst belépési küszöbe nagyon nem ugyan ott van ), hogy utána nem grindelnem kell. Az IT pont azért tud egy sokkal kényelmesebb munka lenni, mint mondjuk a raktárazás, mert a munka ELŐTT sokkal nagyobb volt az effort. Én 30 közeli vagyok, 6 éves koromtól gép előtt éltem. Szóval én bármiféle szégyen nélkül tekintek erre úgy, hogy amikor most 2-3 órát dolgozok egy nap, annak első körben volt egy olyan ára, hogy éveket ültem gép előtt és tanultam ingyen, mert fizetni senki nem fizetett érte mikor 14 évesen kódolni tanultam (most nem kódolok egyébként, csak példaként hozom).

    Szerintem az informatikával véget ért már az, hogy a munkának muszáj kényelmetlennek lennie és muszáj az egész életed arra áldozni. Az nem elkényelmesedés, hogy rövidebb idő alatt is képes valaki megteremteni a szükséges értéket, hanem fejlődés. Ugyan így pl én tudatosan keresem a lehetőségét a 4 napos munkahétnek. Mert kurvára nincs kedvem 5 napot dolgozni és ami még fontosabb : nem is kell. Mert a 4 napos munkahét működik.

    Amikor elkezdett nőni a net sebessége, akkor mi volt ? Eddig 1 óra volt letölteni X dolgot, most 5 perc akkor legyen 12x akkora, hogy továbbra is 1 óra legyen ? Nem , végre elértük, hogy gyorsabb legyen. Mikor elkezdett gyorsulni az informatikai munka és ami eddig órákba telt, az már sokkal gyorsabb akkor mi történt ? Mindenki gyorsabban végzett ? Lófaszt, az történt, hogy elkezdtek sokkal többet elvárni. PARADOXON, hogy ma még egyáltalán létezik informatikában 8 órás munkanap és 5 napos munkahét.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz #41635072 #27616 üzenetére

    Az árufeltöltő az, ahova semmi szaktudás nem kell. Olyan munkához nem kell szaktudás, amire bármelyik, az utcán veled szembe közlekedő ember képes. Aki nem mozgásban korlátozott, azt beviszed egy Aldiba és képes lesz a raklapról a polcra kirakni a szotyit. Ez az, ahova nem kell szaktudás. Én is látok olyan BA-kat (én egyébként nem az vagyok) akik jesszus hogy került ide, de egyébként nem a szaktudásról beszéltem, hanem a belépési küszöbről. Én nagyon nem hasonlítanám a két feljebb részletezett pozíció belépési küszöbét, mert nem hiszek benne, hogy bárki aki az utcán szembe jön, ha kézen fogom és beviszem egy gép elé, akkor el tudja látni egy BA napi taskjait. Ez nem lesz igaz. Az más kérdés, hogy 2 hónap aktív betanulással már igen, de utána is lehet rossz munkaerő , hiába képes rá fizikailag, elbocsátják és kész, mert nem mindegy hogy "fizikailag képes megoldani" , vagy "már elég jó".

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz D1Rect #27618 üzenetére

    Szerintem egyáltalán nem az. Szerintem a munka egy szükség, hogy a havi 143 ( a 6,5-el számolva) óra időtöltéseddel fedezni tudd a maradék 577 órádat. Én azt gondolom hogy ez maximum akkor kényelmes, ha a munka hivatás. Hivatás lehet mondjuk az, amikor valaki művész (de nem a betanított grafikus és társai) , hivatás lehet ha valaki orvos, hivatás lehet ha valaki éjjel nappal azért kűzd, hogy szegény afrikai országokban élő emberek életét jobbá tegye. Akkor nem sok 6,5 óra. Az, hogy multinál data engineer vagy, az nem hivatás. Az munka. Abból pedig értelemszerűen a minél kevesebb a kényelmesebb, mert nem úgy fogod kinyitni a lapost reggel, hogy véééégre végre már kezdődik az új nap, hanem úgy, hogy ki kell. Nagyon nem ugyan az.
    Én szeretem amit csinálok, de muszájból csinálom, pénzért csinálom, hogy amikor épp nem dolgozok, akkor több lehetőségem legyen a pénz által amit keresek.
    Szerintem nagyon sok ember nagyon sok nagyon nagy dolgot érhetne el, ha nem lenne ilyen mesterséges keretek közé szorítva és az lenne a világ célja, hogy kibontakozzanak és teret nyerjen a kreativitás. Ez olyan de olyan hihetetlen messze van a napi 8 óra / heti 40 szerződés alapján vállalt kódolástól, hogy arra nincsenek eléggé kifejező magyar szavak. Napi 6.5 óra munka akkor kényelmes, ha 8 óra helyett 6,5. Ha 6 helyett 6,5 , akkor már nem. Ez egy muszáj, nem pedig egy kitörni vágyó érzés, hogy csinálni akarom. Nagyjából senki nem úgy DA , hogy bárcsak holnap lenne, hogy ismét csinálhassam és várja hogy elteljen az éjszaka, mert annyival is közelebb van a kövi nap.

    Azaz de, van egy kivétel , a csütörtök éjszaka. Tehát van az a szituáció, amikor alig várod a következő napodat : a csütörtök este, mert akkor a következő napod a péntek és akkor már egészen közel vagy ahhoz, hogy szembe jöjjön 64 olyan óra, amikor tényleg azt csinálod ami boldoggá tesz és amiért "érdemes élned" .

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz D1Rect #27624 üzenetére

    Nekem is volt (nem ennyire hosszu , kb 1-1,5 év) , borzalmas volt nekem is. Nem is mondom azt, hogy nem kell dolgozni, én csak annyit mondok, hogy heti 40 fix óra szerintem erre sok. Én néhány éve akármikor ezen gondolkodok, számolgatom , mindig oda jutok, hogy valahol heti 24-30h ami ideális lehet. Ezt mondjuk úgy, hogy heti 3 nap, 2x10h , 1x8h. Az 28 óra, de csak 3 nap , 4x8 kicsit ezen túl van, de azt is már sokkal közelebb érzem a sweetspothoz mint az 5x8-at , a 3x8-at meg egy ilyen alsó határnak gondolom, az alá már én sem mennék le. Nem a munka nélküli életet propagálom, egyszerűen csak azt gondolom, hogy 7 napból 5 napot fixen erre fordítani túlzás. Ez nem egészséges balansz, ha egy heted fele kötelezettség és egy másik fele szabad, akkor ott pont annyit kapsz mint amennyit adsz , az egy "egészséges" balance. Márpedig ez 3,5 munkanapot és 3,5 szabadnapot jelentene, nem pedig 5 munkanapot és 2 szabadnapot.
    De egyébként nem vagyok telhetetlen, szerintem már a 4 napos munkahét is egy rendkívül minőségi váltás lesz (mert szerintem ugyan ugy ahogy a home office is visszavonhatatlanul beépült a világba, a 4 napos hét is be fog).

    Persze itt nem a kamu "mi aztán hudeprogresszivek vagyunk" 4x10 órára gondolok mint amit néhány nyomorék cég kitalált... :U

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz gygabor88 #27628 üzenetére

    Hogyne tudnátok felvenni több embert. Ki kellene őket fizetni, azt nem akarja a céged. Munkaerőhiány valóban van, de a mértéke nem akkora, mint amit itt előadnak. Csak fizetés nem nagyon van. Mit gondolsz, én miért nem fogadtam el az offert , amit pár hsz-el feljebb irtam ? Most ott is be lehetne közölni a csapatnak, hogy "bocsi, nem találunk embert" , de nem erről van szó, találtak embert, engem, csak nem akarták kifizetni. Majd akkor, ha a nettó ugyan olyan munkámért amit egy német végez, megkapom nettó ugyan azt a bért ÉS akkor nem találnak embert, akkor majd lehet hivatkozni a munkaerő hiányra. Addig csak röhögni lehet ezen.
    Az IT-nak van egy nagyon speciális tulajdonsága a többi munkához képest : lokációfüggetlen. Tehát az valid érv, hogy egy magyar pénztáros nem keres annyit mint egy dán pénztáros, mert a dán pénztárosnak ott kell lennie dániában. Arra meg nincs valid érv, hogy egy magyar fejlesztő, otthon ülve a kanapén, aki egy amcsi cég rendszerén dolgozik miért kap 1/3 akkora bért ugyan azért a munkáért, amit egy dán (aki simán lehet, hogy a csapatában egy másik ember - ahogy nekem is van a csapatbomban külföldi - ) fejlesztő, otthon a kanapén ülve végez annak az amcsi cégnek, ami ugyan úgy nem abban az országban van, ahogy magyarországon sem.

    Na majd ha ez fel van oldva, akkor lehet sírni hogy van e ember vagy nincs. Addig meg ez teljesen tárgytalan. Hidd el, amint kiirnak egy pozíciót egy olyan bérrel amit 100% ugyan azért a munkáért kapnak azok, akik szerencsésebb helyre születtek, le fog halni a telekom hálózata annyi hívást fogtok kapni, ölni fogják egymást a munkavállalók azért a pozícióért... Érdekes, akkor nem lesz munkaerőhiány lolka...

    Ezek mind csak kifogások. Vannak nálunk munkahelyek, ahol ez már elindult/elindul. Akkor most
    a, : az összes ember véletlenül pont ott dolgozik és ezért őket nem érinti a munkaerőhiány,
    b, : be akarják vezetni a 4 napos munkahetet, így megteremtik a feltételeit.

    Na be lehet tippelni, hogy melyik a jó válasz..................

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz -Skylake- #27629 üzenetére

    Iszonyatos mennyiségű IT ember van, csak felszívják őket azok a cégek akik hajlandóak többet fizetni és full leszarják, hogy magyarországon élsz, mert a munkát innen is el tudod végezni. Ez a topik is folyamatosan tele van 70-80-100ezer EUROS contractoros ajánlatokkal, ahol ugyan ugy maradhatsz a picsádon Budakeszin, csak épp dupla pénzért...

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Drizzt #27630 üzenetére

    Ez konyhanyelven kb annyit jelent, hogy drágábban állítod elő a szoftveredet mondjuk, mint amennyiért az a piacon értékesíthető. ergo akkor azt minek is fejleszted tulajdonképp ?

    Azért vicces, itt nem arról beszélünk jelenleg, hogy az eddig 1M burttós informatikus fizetése legyen holnaptól 15 millió... Arról beszélünk, hogy te egy fejlesztő cégként ugyan azon az áron vásárold meg a piacról a fejlesztőt, amennyiért megvásárolja a másik fejlesztő cég. Ha ez nem fér bele, akkor ott komoly a gond.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz #41635072 #27862 üzenetére

    az valsag amikor egy ketszamjegyu emelessel azt ered el, hogy ugyan akkora tud maradni a vasarloerod...
    de egyebkent szivbol orulok ha neked nem tunt fel az elmult 5 honap.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz n00n #28070 üzenetére

    ennyi, ilyen a jo munkaero. a raszabott feladatot idoben elvegzi, szabadidejeben meg azon tul hogy penzt keres (ergo valoszinutlenebb, hogy a penz miatt otthagyja a ceget), meg szakmailag is fejlodik, mert munkaidon kivul is a szakmajan belul dolgozik. szerintem ez hibatlan kombo, mert igy mindenki elegedett tud lenni.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Madwe #28220 üzenetére

    az a baj MINDIG ezekkel a perkekkel, hogy nem a fizetes melle, hanem a fizetes helyett akarjak adni. es ezert iszonyu cringe amikor ezzel reklamoznak. nekem az orok kedvencem a gyumolcsnap. szerintem siman csak adjanak olyan fizetest ami VALOBAN vonzo es mindenki elhiheti, abbol siman tudok venni magamnak mandarint meg malnat.
    ceges csocso... gratulalok.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz adalbert1 #28224 üzenetére

    "Szerintem ezek a dolgok jók tudnak lenni, ha mellé van egy olyan alapbéred, amivel elégedett vagy."

    persze, csak en pont azt veszem eszre, hogy ezeken a useless dolgokon akkor van hangsuly, ha "el akarjak terelni" a figyelmet. ahol br 2millio a felajanlott munkaber ott is siman lehet gyumolcsnap, csak ez egy sidenote lesz a munkaszerzodes aljan, vagy max annyivel elontezi a hr hogy "ha bejosz amugy akkor lesz bent gyumolcs is fyi". nem ugyan az

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz emvy #28248 üzenetére

    az azért elég sok. mármint érted, a "bónusz" mint szó jelentése kb "Jutalom; váratlan többlet vagy előny"

    amit meg te mondasz ott meg a bónusz konkrétan egy sokkal magasabb érték, mint mint maga a fizetés. ilyen formában ez nem is igazán értelmezhető bónusznak szerintem, 200% bónusz azt jelenti, hogy 1 havi fizetésed igazából 3 havi munkabér.
    ezt egyébként én valahogy elképzelni sem tudom, mert ha a munkabéred alacsony, akkor igazából a vaságban simán csak "nagyon nem alacsony" , ha a munkabéred magas akkor meg ez borzasztó magas fizetés végeredményben. szóval érted, gondolom nem havi br 400k-lrt fejlesztő, de ha siman csak 1m-el számolsz havonta, akkor az ember aki 665ezer forintért dolgozik, év végén erre kap "ajándékként" 15 millió forintot ? elég erős, de persze grat. milyen szektorban létezik ilyen ha ezt szabad tudni ? finance ?

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák