Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • XPA

    csendes tag

    HI!

    Valahol már leírtam, hogy nekem mi mennyi, de azóta már munkanélküli vagyok, és most tapasztalom a saját bőrömön, hogy Budapesten mi pénzeket fizetnek a szakmabelieknek. Hát azt kell hogy mondjam, hogy vicc az egész. Amikor elkezdtem a főiskolát (5 éve) akkor mindenki az IT szakmának jósolta a legnagyobb béreket. Ehhez képest ma elképesztő hogy mi megy. Említek pár példát, talán másoknak is jól fog jönni az infó.(amit rólam tudni kell: műsz infet végeztem, és 3 évet már dolgoztam programozóként és +sokminden ami IT. Eddig részmunkaidőben kaptam 3 éve 70e nettót ami kb fél éve MÁR 80e lett, és végűl jan1-től 110nettó, egészen február 15-ig... :O ) na tehát: kaptam egy bérajánlatot Delphi PROGRAMOZÓ munkakör. a cég OCR (rendszám felismerés stb) rendszerekkel foglalkozik. Próbaidőre BRUTTÓ 130e ft, végleges brutto 180e ft. :((( :( nemtudom, hogy másnak mi a véleménye (talán ezért is írtam be ezt ide...) de elég ''érdekesnek'' találom ezt a bért. Ha elmegyek ide a közeli szupermarketbe sima eladónak akkor kb megkapom ezt a bért, (kis túlzással) és úgy, hogy a munka gyakorlatilag agytevékenységet és végzettséget nem igényel. :((
    Másik példa: IBM leánycég, user support tevékenység Bruttó 160e. egyelőre nem tudni, hogy kezdő vagy végleges bér. ha kezdő akkor talán elmegy.
    3. példa: 3 hónapos project munka, oprendszer buzerálás, telepítgetés, stb. Bruttó 180e/hó. Ez talán már elfogadható, de meggazdagodni, vagy ilyesmit ebből sem lehet (de még egy lakást venni sem 20 éven belül :( )
    4.: fél-rendszergazda+felhasználó pátyolgatás (''cd-írás a kolégáknak''-tól a ''SAP buzerálás''-ig mindenféle) munkakör. Bruttó 200e.

    Eddig az 1 hónap alatt ezekkel találkoztam. Hátha valakinek jóljön az infó... :)

    és egy kérdés:
    Szerintetek mennyi a reális bér, Help Desk/user support munkakörben manapság BP-n?

    köszi, üdv

Új hozzászólás Aktív témák