Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moleculez

    veterán

    válasz RetepNyaraB #31 üzenetére

    #24-es kommentem pont rád illik. Nem Te vagy ennek a celkozonksege. Kész, pont, itt a vége. Ettől függetlenül a cucc teljesen a helyén van, a piacán belül.

    Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

  • xsjado93

    senior tag

    válasz RetepNyaraB #31 üzenetére

    Nem érthetünk egyet abban, hogy a fenntarthatóságnak egy alapértelmezett gyártási elvnek kéne lennie? :F
    Én nem írtam azt, hogy ez egy világmegváltó cég, de az elv, amit képvisel az igen is üdvözölendő. Tisztában vagyok azzal, hogy vizipisztollyal nehéz erdőtüzet oltani. Ámbár, ha egyre több ember (cég) ragad vizipisztolyt, és erre neadjisten olyan törvényi előírások is születnek, hogy a fő károkozóknak kötelességük az általuk okozott kárt semlegesíteni (ennek elmulasztása esetén meg igensúlyos szankciókat kiszabni), akkor véleményem szerint még megelőzhető lenne az, hogy az emberi lét számára nélkülözhetetlen ökoszisztéma összeroppanjon. Bár őszintén szólva, jelen pillanatban erre nem sok esélyt látok, túl erős a kapitalista lobbi, ami sajnos felülírja a józan észt. De nem becsmérlem azokat, akik ezzel próbálkoznak.
    Az is baj, hogy a kisemberekben keltenek lelkiismeretfurdalást, a fenntartható gondolkodással meg új piacot is teremtenek, aminek lehet, hogy olyan cégek is haszonélvezői, amik nagyban hozzájárulnak az ipari szennyezéshez. Viszont ha az embereknek a gondolkodásmódja nem változik, akkor nem tud kialakulni egy kritikus tömeg, aminek már lenne nyomásgyakorló is.
    35 éves fejhallgatóim vannak (meg erősítő, CD, tuner és lemezjátszó) ez tök jó, jóval megbízhatóbb a működésük, mert amikor azokat gyártották, akkor még jobban törekedtek a minőségre, most meg ugye tervezett avulással árulják a cuccok jelentős részét, csak hogy meglegyen az áldott gazdasági növekedés.
    Tisztába vagyok azzal is, hogy Magyarország egy árérzékeny piac, ahol a környezetbarát, fair körülmények között előállított termékek elvi értéke nem igazán fér bele az ár/érték mutatóba, hiszen ugyanazért a pénzért kevesebbet kap(hat) tudásban. Igazából valid is az érv, mert nem tartom helyesnek, hogy mindig mindent a kisemberekkel akarnak megfizettetni, miközben a tőkés réteg meg röhög a markába.
    Sajnos nagyon hiányzik a megfelelő edukáció ezen a téren (is). Át kéne állítani az embereket arra, hogy ne úgy gondolkozzanak, hogy "de há' más se csinájja akkor én minek csinájjam" hanem hogy "ha a másik erre képes, akkor erre én is képes vagyok". Persze ehhez pozitív példával kéne elöl járni a legfelsőbb körökben. Tudom, bilibe lóg :B :(

    Your life is a lie.

  • mjani1172

    addikt

    válasz RetepNyaraB #31 üzenetére

    Amit írsz annak lényegével egyetértek, én is így gondolom.
    Csak rossz a végkövetkeztetés. :)

    Amíg a kőműves Jani a lacikonya olajjal üzemelő, 30 éves dízelpassattal jár, Lölö fillérekért megkapja a súlyosan szennyező Mátrai Hőerőművet, állami milliárdokból szépen feltuningolja, majd eladja a szlovákoknak és kiveszi belőle osztalékban az egykori vételár párezer százalékát - rohadtul nincs miről beszélni zöld fejhallgatók ügyében.
    -Szerintem meg pont az ember tegye meg amit tud (ahogy egyébként te is, :14 éves hybrid autóval járok, ....próbálok úgy választani, hogy tartós is legyen, 35 éves fejhallgatóim vannak (meg erősítő, CD, tuner és lemezjátszó), szerelhetők (jól kell céget választani) és remekül működnek ......ezek mind jó dolgok.)

    -ne másra mutogasson.: Lölö fillérekért megkapja.....
    Na én ebben nem látom az összefüggést, azért mert a Lölő ilyen vagy olyan, esetleg bárki más hülye, neked még nem kell annak lenni.Mi köze lölőnek a füleshez? :F
    Én például soha nem dobom el a szemetet, nem érdekel, hogy más eldobja. És bár ez kis dolog, hiszem hogy ettől is jobb lesz a világ. Ez a füles is ilyen, tényleg nem váltja meg a világot, de örülni kell, hogy van aki gondolkodik. Nem kell kell túldimenzionálni.

    [ Szerkesztve ]

  • emilll

    tag

    válasz RetepNyaraB #31 üzenetére

    Sosem értettem ezt a "minek odafigyelni a környezetvédelemre kicsiben" felfogást.
    A nagy cégek kinek termelnek? A fogyasztóknak. A "kicsiknek". Ha a fogyasztók elkezdenek környezetbarát(abb) termékeket venni, akkor a cégek alkalmazkodni fognak. Ha a fogyasztók büntetik a környezetszennyező, rabszolgamunkát használó cégeket, a cégek meg fognak változni, különben elveszítik a fogyasztóikat. Ha cégek azt látják, hogy a zemberek a környzetbarátabb, javítható, fair-trade termékeket kezdik el venni, akár az olcsóbb, de hamarabb elromló, nem javítható, stb. termékekkel szemben, akkor változtatni fognak.
    Ez az "én kicsi vagyok, nem tudok semmit tenni, a gonosz cégek a hibásak mindenért" felfogás csak kifogás.

    Ezt és a Faiphone-t nem csak Magyarországra gyártják, tehát nem értem miért is lényeges az, hogy Magyarországon mennyire fog fogyni.
    Abból, hogy neked "nem működnek" a Fair-termékek, még nem értem miért jutottál arra, hogy másoknak se fog? Te valami mérce vagy? Egyértelműen működnek, hiszen a cég már sok éve működik, újít, fejleszt, tehát van igény a telefonokra. Ahogyan 100%, hogy lesz igény a fejhallgatóra is, hiszen nem hülyék, látják, hogy a telefonok hogyan fogynak és biztosan csináltak piackutatást, stb. mielőtt előálltak egy új termékkel.

    A minőségre meg már leírtam, hogy nem a hasonló árúakkal kell összehasonlítani - ahogyan a telefonjukat sem. Igen, valószínűleg hangzásban elmarad a hasonló árkategóriájú termékektől, de nem is azokkal összehasonlítani, hanem az olcsóbbakkal. Akiknek van mondjuk 100ezer Ft-ja (az összeg hasraütés, nem emlékszem mennyibe kerül), és választhat, hogy vesz ennyiért egy távol-keleti fülest vagy ezt a javítható, fair fülest, azok közül lesznek, akik a távol-keletit választják és lesznek akik ezt - akkor is ha nem hiszed, mert te nem választanád. Ennyi.

    A Mátrai-erőmű meg nem tudom hogy jön ide...

Új hozzászólás Aktív témák