Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SirRasor

    őstag

    Üdv mindenkinek!

    Külön üdv martonx :) JAVA-t kell tanulnom, mert a cég, amit kinéztem JAVA programozókat keres és ezért a közvetítőcégnél tesztet kell írni html+css+js-ből, azért foglalkozok most ezzel :W

    Van egy honlap és a loginjét szerettem volna átírni JS-es ellenőrzősre. Eddig csak PHP-val volt megvalósítva, úgyhogy bele is vágtam. Név és jelszóhelyességeket rendesen kiszűrni, majd amikor minden ok, akkor AJAX(nem Jquery-s!)-osan lekérem az adatbázisból, hogy jó-e a név és a jelszó. Ha nem, akkor az ajaxban elküldött php-vel kiíratom, hogy rossz név meg jelszó, de ha jó, akkor irányítson át a kezdőlapra.

    Nem megy az átirányítás :(

    1. megoldás: header("Location: cím"); a PHP fájlban(amit elküld az ajax), ami sajnos csak az aktuális DIV-be tölti az egész oldalt, ami no go. Saját honlapomnál ezt használom és a fő DIV-ben csinálom, majd belenyomok mindent. Nem a legjobb, de ott nem gond és működik. Ide nem jó :(

    2. megoldás: az elküldött PHP-n belül JS: window.location = "cím"; DE gondolom a feldolgozás miatt nem működik, mintha nem is értelmezné a JS->PHP->JS-t.

    X. megoldás: vagy ha jók az adatok, akkor ne irányítson a kezdőlapra, hanem van jobb megoldás is?

    Make Love not war!

Új hozzászólás Aktív témák