Hirdetés
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- One mobilszolgáltatások
- Nothing Phone (3a) és (3a) Pro - az ügyes meg sasszemű
- Samsung Galaxy Z Fold5 - toldozás-foldozás
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- A kameraszenzor és az aksi is nőtt a Nubia Z70S Ultrában
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- TCL 50 NxtPaper 5G - átgombolom magam monokrómiába
Aktív témák
-
Oldman2
Topikgazda
Kérdés: Több szempontból sem tetszik a gyári billentyűzet. Jó pár évvel le van maradva (nem is értem, hogy ezt így hogy gondolták...), ezért letöltöttem a Google Keyboardot. Be is állítottam Default-nak, működik is rendben alap billentyűzetnek, de amikor jelszót kell beírni, akkor viszont a gyári iOS billentyűzetet használja, de csak a jelszók beírásához. Ezt nem lehet átállítani, hogy akkor is a már feltelepített Google Keyboardot használja?
Válasz: Amióta az iPhone létezik, a billentyűzet mindig is így működött.
Pont ez a lényege, hogy ne legyen a billentyűzetnek kapcsolata a külvilággal, amikor jelszót gépelsz be, ergo ilyenkor csak az adott programmal tud kommunikálni (és nyilván ilyenkor a Dictionary stb. funkciókat is lehet tiltani, hogy Temporary se mentse), de közben a beépített funkciók, minthogy akármilyen nyelvet lehet swipe-olni, hogy egy hosszú gombnyomással előjönnek a speciális karakterek, mindeközben közben tudnak működni.
Amúgy meg, hogy a Custom Keyboard-nak milyen kommunikáció van megengedve, és mi nem, azt oprendszeri szinten lehet(ne) kezelni, csak akarni kell, és nem kifogás.
Valamiért egykor így döntöttek az iOS fejesek, hogy a jelszavakhoz ne férhessenek hozzá a 3rd party keyboardok. Ezt kétfelől lehet nézni:
- lehet bélyegezni leragadtnak, úgy hogy pusztán kényelmi szempontból vizsgálod
- vagy inkább, ami itt a valós: hülyebiztosra csinálták, és a tudta nélkül megvédik a hozzá nem értő felhasználót, aki töltögeti orrba-szájba a csillivili billentyűzeteket és fogalma nincs a jelszóvédelemről.Akit érdekel a téma kicsit részletesebben: Extension-ök és jogosultságok c. fejezet.
#keyboard #google #3rd
Aktív témák
- ÁÁÁ NE NÉZD MEG! A szórakozás, és a multitasking csúcsa, Lenovo Yoga 9i //3 OLED Modell Ajánló//
- UF Lenovo Yoga 9i x360 Érintős Hajtogatós Laptop Tab 14" -60% i7-1360P 16/1TB Iris Xe 2,8K OLED 90Hz
- Xbox Series X 1TB - 2 kontroller + 3 játék szabadon választható
- RYZEN 7 5700X / 32GB RAM / 1TB SSD / RX 6700 XT 12GB / 750W Gold Full Modular - AMD GAMER PC
- Gamer pc konfig
- Laptop felvásárlás , egy darab, több darab, új , használt ! Korrekt áron !
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B450 R5 3600 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1660Ti 6GB Zalman S2 TG Zalman 500W
- Fotó állvány eladó
- Dell USB-C, Thunderbolt 3, TB3, TB4 dokkolók (K20A) WD19TB/ WD19TBS/ WD22TB4, (K16A) TB16/ TB18DC
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B760M i5 14600KF 64GB DDR4 1TB SSD RTX 3080 10GB CM CMP 510 Seasonic 750W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest