- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Változó design, tekerhető lünetta: megjött a Galaxy Watch8 és a Classic
- Honor Magic V3 - mágikus realizmus
- Yettel topik
- Motorola Edge 40 - jó bőr
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- iPhone topik
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Íme az új Android Auto!
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
Új hozzászólás Aktív témák
-
djnice
veterán
Miért van az, hogy az MPC-BE + madVR alatt ha készítek egy screenshot-ot, az teljesen más lesz színben, mintha a médialejátszók kimenetéről (YUV 444 / limited range) menteném le ugyanezt. Itt egy példa: [link]
-
djnice
veterán
válasz
MasterMark #711 üzenetére
Mi a baj az MVC build-el?
-
-
djnice
veterán
Írta, hogy mire akarja használni, ott meg TCP-n megy a cucc. Mivel a TCP 100%-ig hibamentes az ACK-nak és a csomagok újraküldésének köszönhetően, semmi értelme a kábelcserén gondolkozni. Persze mindenki arra költi a pénzét amire akarja, csak jó lenne megérteni, hogy hogy működnek a dolgok,
-
djnice
veterán
válasz
Mexildos #467 üzenetére
- T-Home IPTV-t HDMI capture eszközzel tudsz rögzíteni, de kell még hozzá egy splitter is a HDCP miatt.
- UPC műholdnál lehet csak kártyát is kérni, ami nincs párosítva, így könnyen tudod rögzíteni az adásokat egy beltérivel vagy akár PC-vel is, minőségveszteség nélkül (a stream-et mented le)
- Digi műholdnál és UPC kábelnél, egy CI+ szabványú enigma2-es beltérire lesz szükséged, hogy letudd menteni a stream-et, PC-vel egyelőre nem megoldható a CI+ miatt. Ha a szolgáltatótól kérsz beltérit, akkor itt is a T-Home-nál vázolt felállás jöhet csak szóba -
djnice
veterán
Nincs mit
Amúgy, látom jól leakasztottam a témát a fórumán, azóta sem született hozzászólás, biztos elment az emberek kedve az egésztől
Mondjuk nem értem, hogy sem a készítők, sem az emberek nem vették észre ezt a hibát, hiszen elég feltűnő és nem hiszem hogy ez csak az utóbbi buildek-ben jelentkezett csak, én az elejétől követem a projektet és már akkor furcsa volt valami a képpel. Most ha nem csinálok egy ilyen tesztet, akkor így marad?
Vagy pl. a VXP estetében is kiderült, hogy szar az SD upscaling, persze a sok hozzá nem értő mentegeti azt is, nem képesek elfogadni hogy egy "VXP lite" került a Sigma SoC-okba, persze a reklám pont nem erről szól: [link] -
djnice
veterán
Csak egy info, az új EGL-es Kodi-ról, mert mindenki áradozott a képminőségéről...
[link]
Szóval jelenleg a legrosszabb képminőséget a VAAPI dekóder adja, és a fejlesztők sem tudják miért.Közben meg is oldódott, a VAAPI renderelő előnyben részesítését ki kell kapcsolni.
-
djnice
veterán
válasz
bajnokpityu #106 üzenetére
Kár, remélem a Kodi-ban megoldják előbb-utóbb a native resolution-t, így ha az embernek van egy jó minőségű scalere, legyen az akár a TV is, nem kell majd ilyenekkel szórakozni.
Itt van egy kezdeményezés ez ügyben: [link] -
djnice
veterán
~80k környékén lehet-e építeni olyan HTPC-t aminek a képe, gondolok itt főleg a deinterlacing-re és az upscaling-re, hasonló vagy jobb minőségű mint pl egy Qdeo/VXP-vel szerelt lejátszó esetén?
Live TV-re is lenne használva azért fontosak ezek a tulajdonságok.Jó lenne vmi összahasonlító teszt is mint pl itt a deinterlacing terén: [link]
Vajon csak a Kodi + DSPlayer a jó megoldás, vagy egy Ubuntu szerver + Kodi is jó lehet tisztán csak a hardveres deinterlacing-et / upscaling-et használva? Ha az utóbbi is jó, linux esetében az AMD / Intel vagy az nVidia adja a legjobb minőséget?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Milyen videókártyát?
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Windows 10
- Változó design, tekerhető lünetta: megjött a Galaxy Watch8 és a Classic
- Windows 11
- Digitális Állampolgárság Program DÁP
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- További aktív témák...
- ÁRCSÖKKENTÉS Panasonic Viera 37" TH-37PV8P plazma TV eladó (2 HDMI)
- LENOVO ThinkSystem NVIDIA Quadro RTX 6000 24GB PCIe Passive GPU
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RX 7600 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÚJ HP EliteBook 840 G8 - 14"FHD IPS - i5-1145G7 - 32GB - 512GB SSD - Win10 - 6 hónap Garancia
- Új! Számla + 1-3ÉV Gari! Áfás! Gamer PC - Számítógép! I5 14400F / RTX 3080 / 32GB DDR5 / 1TB SSD M.2
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest