Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • izisz

    senior tag

    Sziasztok,
    van 3 li-ion cellám (18650). Egyik 0.5V, 2 meg 1.5V (lenovo laptop akksiból bontottam, a többi jó, csak ez a 2 hulla; pirosak, írás nélküliek, szóval márkát nem tudok). Tudom, ezek már kukák úgy alapból, de...
    Kíváncsi vagyok (pusztán csak kísérlet céljából), hogy van-e mód az ilyen döglött cellák bikázására/valamennyi életet lehelni beléjük lehetséges-e?
    Egy xtar wp2 2 ágyas töltőm van, a 2 1.5V-ost beraktam, led alapján nem töltődnek természetesen...
    De kíváncsi volnék egy szaki véleményre is, hogy érdemes-e játszani (tényleg csak játszani) vagy felejtős és mehet a szelektívbe?!
    Van egy CC/CV táp modulom, ha esetleg vmi spéci fesz/áramkorlát kellene a kísérlethez.

  • izisz

    senior tag

    válasz Aryes #64212 üzenetére

    Nos közben meg lett a válasz. Ágyanként 1-1 led jelzi, hogy tölt (piros) vagy sem (zöld).
    Na a 2 1.5V-os akksi a tegnapi bejegyzésem után töltőben volt, zölden - mily meglepő.
    Ám éjjel valamikor átváltottak pirosra - remény :)
    És most vettem ki őket, 4.22V-osan - csak az egyik eléggé megmelegedett, ahogy hozzáértem jobbnak láttam bedobni az üres kádba, biztos ami biztos, ha lobban, hát ott tegye :D
    Vagyis ezek szerint valamit mókolt a töltő, alacsony árammal tölthet gondolom, míg el nem éri a rendes cella feszültséget, amit már töltéssel honorál.
    Most beraktam a 0.5V-os cellát, durva saccra 2 nap múlva lehet lesz belőle valami :D
    És van még egy li-po lapos telefon akksim, nem púpos, 0V, egy esélyt még annak is adok :Y
    (közben találtam ezt a cikket; így már tiszta, hogy "éleszteni" is tud. 2V alatt 0.5mA-el kínálja meg az akksit, aztán 2-3V között 80mA-el. És 3V-tól tolja rendesen a töltő ciklust. Fain :)
    (amúgy évek, úgy 2, de nem voltak eszközben csak fiókban; a 0V lipo viszont telefonban maradt úgy 3 éves, gondolom az szívta le teljesen)

    [ Szerkesztve ]

  • izisz

    senior tag

    Sziasztok, eddig csak read only-ban voltam, tanulgattam a hozzászólások alapján, viszont most segítséget kérnék.
    Adott: raspberry pi 3
    Jelenség: nem bootol be uSD kártyáról (csak a piros led világít fixen, zöld meg se nyekken)
    Amit próbáltam:
    - 3 különböző uSD kártya, sima raspbian és octopi OS-ekkel megpakolva
    - 3 különböző táp (kínai dugasz, amivel eddig működött, 1 kis "labortáp", ill ma már egy eredeti pi-hez adott, fehér dugasztápot is próbáltam)
    - per pill semmi sincs rádugva USB/HDMI-n (korábban USB egy arduino mega+RAMPS kombó volt, ill teszt jelleggel néha egy 7"-es kijielző is, USB-re meg be volt dugva a kijelző touch panelja és a tápot is onnan kapta a kijelző)
    - amikor kilehelte a lelkét, csak az arduino+ramps kombó volt rádugva, a raspi tápot kihúztam majd visszadugtam és azóta meg se nyikkan
    - [link] oldal alapján, PP10 mérőpontig jutottam, ahol is 1.8V-ot mérek, ami a mondat szerint nem frankó
    "PP10 Goes from 3V3 to 2V on brownout"

    Nem vagyok villanyász, nem tanultam a dolgokat, de van némi felszerelésem és akarat a tanulásra :)
    Kérdés: hogyan tovább? A táp PP ponton megvan a 4.95V, van 3.275V is, van 1.8 a PP9-en is.
    Miért mehet "brownout" állapotba?

    [ Szerkesztve ]

  • izisz

    senior tag

    válasz R̲e̲m̲ #64816 üzenetére

    Köszi, de lehet félre érthető voltam - nem forráskód kell, nem modulokat akarok pi-ről működtetni :)
    Ez per pill színtiszta elektronikai kérdés, szerintem.

    [ Szerkesztve ]

  • izisz

    senior tag

    válasz R̲e̲m̲ #64818 üzenetére

    Az MCU (bcm2837rifbg) sajnos egy lábatlan tokozású jószág - ott bizony én nem fogok tudni megmérni semmit.
    Raspi 3, model B, v1.2
    A feszeket ez álíltja elő (azt hiszem): [link] - ez is olyan aprócska, hogy a mérőzsinórommal tutira nem férek a lábaihoz.
    DE a fent linkelt cikkben felsorolt teszpontokon tudok méregetni, és az alapján megvannak a feszek 4.95V - 3.95V - 1.75V. Tehát - elméletem szerint - a tápellátás kezdeti szakasza rendben van.
    Csak van rajta vmi brownout detection (chip?/funkció), ami - a PP10 teszponton mért 1.8V érték szerint - azt hiszi, hogy nincs rendben a fesz.
    Az a sanda gyanúm, hogy ebben a formában kuka a board. Max ha valaki itt belefutott már pont ugyanilyen hibába és/vagy javított már raspit, annak talán lenne esélye javítani (némi anyagi javadalmazásért cserébe persze)

  • izisz

    senior tag

    Sziasztok,
    Egy elméleti kérdésem lenne.
    Adott egy tetszőleges - mondjuk pl. nema17 osztályú - léptető motor, 1.8°-os.
    Ez ugye egész lépésben hajtva 200 lépés/fordulat. Mondjuk 1/16 uStep-ben hajtva 3200 lépés/fordulat (elméletileg). 1/2 uStep 400 lépés.
    Na most, ha adott egy optikai enkóder, ami specifikáció szerint 400 pulzust tud/kör (és AB "2 fázis" - ez dunsztom sincs még mit jelent), akkor ez azt jelenti, hogy ha ezt az enkódert a motorra kötöm és a mocit 1/2 uStep-el hajtom, akkor minden motor lépés adni fog 1db pulzust az enkóderből is?
    Egész lépésben 2 pulzust / 1 motor lépés. DE ha mondjuk 1/16-ban van járatva a motor, ekkor elvesztem a fonalat, mit kezd az enkóder ilyen finom mozgással? Jól feltételezem, hogy 1/16 lépés esetén 8 lépésenként adna csak 1 jelet az enkóder? (már elkezdetem guglin is keresgélni, de ha van, aki tudja a választ instant, sok időt spórol meg nekem, amit köszönök! :) )

    [ Szerkesztve ]

  • izisz

    senior tag

    válasz Reggie0 #66189 üzenetére

    Nagyon köszi, pont azt valaszoltad, amire szüksegem volt :)
    Léptető+enkóder: tudom, tipikusan nem itt van használva. Ám 3d nyomtatózok és ott már akad létjogosultsága filament adagolás témakörben (ugye feedback lehetne pl h tenylegesen mennyi filamentet huzott be az extruder motor - itt ugye nem a mocit figyeli az enkoder hanem a mozgo szálat nade nem offolok tovább :) )
    Csak az elmélet és a pulse/rev teória volt ami szürke.

Új hozzászólás Aktív témák