- Samsung Galaxy S21 és S21+ - húszra akartak lapot húzni
- Honor Magic7 Pro - kifinomult, költséges képalkotás
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Milyen okostelefont vegyek?
- Telekom mobilszolgáltatások
- Honor 400 Pro - gép a képben
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- India felől közelít egy 7550 mAh-s Redmi
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
-
Mobilarena
Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.
Új hozzászólás Aktív témák
-
ElektrikusDE
senior tag
válasz
gabor9991 #74294 üzenetére
Szia!
És mi az akadálya?
Hogyan veszi figyelembe a biztosító az elektromos készülékek védelmét vagy azok
hiányát a kárrendezés során?
A kárrendezés során nem kizáró ok a túlfeszültség elleni védelem hiánya, azonban a
nagyobb értékű károk megelőzése érdekében a megfelelő villámvédelem kialakítása
elengedhetetlen.
Milyen dokumentumok szükségesek a villámcsapás által okozott indukciós károk
rendezéséhez?
A kárrendezéshez szükséges, de nem elégséges dokumentumok az alábbiak: a készülék(ek)
károsodását igazoló, elektronikai eszközök bevizsgálására jogosult szakember által
kiállított szakvélemény; új készülék beszerzési számlája bizonylatok; javítási árajánlat, vagy
számla. A kárrendezéshez szükséges iratok mellett a káridőpontban az adott helyszínen
rögzített, villámtevékenységgel kapcsolatos időjárási adatok vizsgálatával ellenőrizzük a
biztosítási esemény bekövetkezését.
A kárrendezéshez szükséges szakvéleménynek mit kell tartalmaznia?
Az elektronikai eszközök bevizsgálására jogosult szakember által kiállított
szakvéleménynek az alábbi szükséges információkat kell tartalmaznia:
a kárszámot,
a készülék tulajdonosának nevét, címét
a készülék pontos gyártmányát, típusát,
a gyári számot,
számítógép esetén az eredeti konfigurációt,
a készülék gyártási évét,
mi okozta a meghibásodást,
a meghibásodott alkatrészeket,
a készülék javíthatóságát (javítható, nem javítható vagy javítása nem gazdaságos),
amennyiben javítható, a javítás várható költségét és
bankszámlaszámra történő kifizetés érdekében a károsult bankszámlaszámát.Ez csak egy példa az egyik biztosítótól, ha nekem lenne biztosításom, akkor kérnék szakvéleményt! (magamnak sajnos nem írhatok)
-
válasz
gabor9991 #74291 üzenetére
Az egy 1-2nF kapacitású kondenzátor,
összeköti kapacitíve a szekunder és a primer oldalt,
szerepe hogy a szekunder oldal statikusan vagy egyéb módon ne tudjon több kV-on lebegni valahol az univerzumban.
Ha a villám átütötte akkor természetesen megjelenik a szekunderen a fázis vagy egy része, ez nem egészséges. Ha van ilyen kondenzátorod, roncs laptoptöltőből, kapcsolóüzemű tápból kitermelhető akkor cseréld ki de nincs garancia hogy az impulzustrafó nem ütött át belül és nem fog pont rosszkor ismét átütni úgyhogy én hanyagolnám.A közvetett villámcsapás lényege hogy bever a szomszédba és ahol a villámúthoz közel mennek a vezetékek a falba, szabadba, a több 100-1000kA hatására irgalmatlan nagyságú mágneses tér keletkezik a villámcsatorna körül.
Namost ez a mágneses tér a közeli vezetőkben szintén irgalmatlan nagyságú, több 10-100kV feszültséget indukál és ez teszi tönkre a villámcsapás helyétől akár 100 méterekre lévő fogyasztókat is. -
Kernel
nagyúr
válasz
gabor9991 #60863 üzenetére
Elképzelhető, hogy a cellák belső ellenállása nagyobb a kelleténél, elvileg akkor is viselkedhet így. Egyrészt túl hamar letörik a feszültség, másrészt túl sok töltést kell bevinni, aminek egy részét elfűti a belső ellenálláson.
Kisebb árammal (ellenállással) terhelve valószínűleg ki lehet venni belőle a maradékot is, túlmeríteni a védelem miatt úgysem tudod. Más kérdés, hogy bizonyára attól sem lesz jobb.
-
Upo
addikt
válasz
gabor9991 #60863 üzenetére
Ezt inkább úgy szokták lemeríteni hogy biosba lépnek és úgy hagyják. Sőt, lehet hogy ott van is ilyen menüpont. A win csökkentett módban is figyeli.
De lehet hogy az egyik cella gyenge, vagy nem lett egyformára töltve összerakáskor. Esetleg szétkapva balance chargerrel rápróbálni. -
Kernel
nagyúr
válasz
gabor9991 #60858 üzenetére
Kalibrációs hibának tűnik, csak az nem egyértelmű, hogy a másolt kínai akku firmware-problémája, vagy nem.
Kalibráláshoz le kell meríteni az akkut, de úgy, hogy ne a Windows állítsa le a gépet, hanem az akku dobja le magáról azáltal, hogy a belső védelem érzékeli bármelyik cella 2,5 V alá esését, amitől azonnal megszakítja az áramkört.
Ehhez be szokták állítani (ideiglenesen), hogy a Windows "végkimerülésig" menjen. Vagy a Windows ne működjön egyáltalán, ne tudjon beavatkozni. Utána lehet ismét tölteni, esetleg ismét meríteni.
Egyes laptopokhoz lehetséges olyan program (gyártótól letölthető), ami pendrive-ról indítva, alkalmas az akku kalibrációjához is.
Azt viszont nem tudom, hogy mit értesz kikapcsoláson, az említett védelmi leállást, vagy a Windows szabályos leállását.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Sorozatok
- Ingatlanos topic!
- Melyik tápegységet vegyem?
- Samsung Galaxy S21 és S21+ - húszra akartak lapot húzni
- LEGO klub
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Horgász topik
- Kivégzi a Firewire-t az új macOS verzió?
- Vezetékes FEJhallgatók
- Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) / Counter-Strike 2 (CS2)
- További aktív témák...
- Lenovo Thunderbolt 3 kábel (4X90U90617)
- Csere-Beszámítás! Asus Tuf RTX 5070Ti 16GB GDDR7 Videokártya! Bemutató darab!
- ÚJ Lenovo ThinkPad X13 Gen 5 - 13.3" WUXGA IPS - Ultra 5 135U - 16GB - 512GB - Win11 - 2,5 év gari
- AKCIÓ! ASUS MAXIMUS VIII HERO Z170 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Game Pass Ultimate előfizetés azonnal, élettartam garanciával, problémamentesen! Immáron 8 éve!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged