Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobe

    veterán

    válasz cof #109 üzenetére

    Nem vitatkozaskepp, mert mindenkinek a velemenye a sajatja, de mibol gondolod hogy pont ez zuhan vissza 0ra?

    Ez alapvetoen nem is kripto, hanem egy jutalekos halozatuzemeltetes, annyival csavarva hogy a jutalekot nem eurban hanem kriptoban kapod. Es ez csak atmeneti allapot, amig el nem fogy a HNT. Utana is kapsz jutalekot, a halozaton mukodo cegek altal fizetett dijakbol, forgalomaranyosan.

    Funkciot illetoen: Az alap halozatra magara meg van igeny, az pl. a Heliumtol fuggetlenul is letezik/letezett.
    Idehaza ugyanezen a frekvencian / ugyanezt a halozatot tartja fent IoT fejlesztoknek az Antenna Hungaria es az NHH. Ok sem szivjosagbol csinaljak, hanem mert uzleti igeny van ra.
    Vannak most is uzleti felhasznaloi is. Pl az Uber autoit ezen a halozaton trackelik, az onvezeto flottajat plane ezen fogjak sztem. A Lime a rollereket szinten. A salesforce (top CRM fejleszto ceg) pl az ingatlan/swipecardok adatait ezen a halozaton frissiti
    A oneplanet pl a teljes oktatasi strukturajat ezen keresztul fogja boviteni.
    Ez a jelenlegi allapot

    Csak a kozeljovobe tekintve, siman lehet rajta barmilyen OTA frissitest keresztul tolni rajta akar egy teslahoz, onvezeto flottamenedzsment, letesitmenygazdalkodas stb megoldhato rajta.

    Nem meggyozeskepp, csak erdekel, hogy szerinted miert pl ez - komplex uzleti modellel mukodo blokklanc, a kriptotol teljesen fuggetlen technikai platformra alapozva - fog bedolni mondjuk egy chiahoz / dogehoz kepest, amelyiknel az elobbi annyit tud mint a bitcoin (buta) csak epp HDD-n lehet vele jatszani, vagy az utobbi aminel a keszito sajat bevallasa szerint nem rakott bele 3 oranal tobbet a fejlesztesbe es egy celtalan, vegtelen mennyisegben eloallithato viccpenznek szanta a kezdetektol?

    [ Szerkesztve ]

  • Kobe

    veterán

    válasz cof #111 üzenetére

    Egy eszköz sem ér annyit amennyiért most lehet venni őket, rablás kategória jelenleg.

    Jelenleg globális chiphiány van, szűkült a félvezető gyártók kapacitása, még senyvednek az ellátási láncok. A rablás kategóriát bármilyen terméknél előhúzhatjuk.
    VGA-t csak MSRP 5-6x osáért lehet venni, HDD-t nem is leet kapni (chia), nyers raspberry pi-t is csak kásve és nehézkesen / drágábban. Ez egy ilyen piac. H a a gyártó a megszokott 2-3 dolláros vackot 2 hét alatt leszálíltva most csak 15 dollárért kapja csak meg 6 hét alatt, vagy a 2 hetes szállításhoz másik, 30 dolláros alternatívát tlaál, akkor az beépül az árba. Cest la vie. De én nem kiáltanék rablást csak erre az eszközre.

    Szerintem rablás az is hogy magyar paprikát lassan 1200 forint alatt nem lehet kapni a boltban, és hogy a szezon elején 4-5000e HUF az eper kilója, vagy 2000 a fehérrépa ha épp nem szezon közepén vásárolsz belőle. De hát annak a rablásnak megint más okai vannak, az ellen si lehet hőbörögni csak épp ott sem lesz semmi hatása

    És ha beköszönt a kriptó tél, akkor bizony egyre értéktelenebb lesz ez a coin is mint minden más.
    Remélem az úgy alapkoncepcióban megvan hogy egy tartós kriptó tél beköszönte egy a 2008-2009es válsággal azonos értékű, ha nem súlyosabb világgazdasági krach lesz / lenne ? Persze ez nem azt jelenti hogy be is köszönt, de attól még a yosemite vulkánnak sem drukkol az ember hogy törjön ki ....

    De ahogy te is leírtad, a coinnak nincs semmi funkciója a jutalmazáson kívül, és nem is lesz a hálózaton betöltött hosszútávú szerepe. Majd idővel szépen elértéktelenedik.

    A coin jelen esetben még jutalmazásképp működik, hosszútávon pedig úgy fog viselkedni mint egy részvény, a hálózat mint "cég" hatékonyságának fokmérője lesz. Valószínű megvan az oka miért ezt az utat választotta a fejlesztőcsapat és nem egy IPO felé mozdult el hanem ICO lett belőle, manapság ez a divat. 100 évvel ezelőtt meg családi kft-t alapítani volt divat, előtte 100 évvel emg rabszolgát tartani. Változik a piac, igazodnak a szereplők, ennyi.

    Meg ami még zavar ebben az egészben, hogy miért nem építhetsz te is hozzá hardvert, és a Helium meg adná a szoftvert. Ez számomra olyan mint ha csak a Microsoft-tól lehetne venni Windows-os PC-ket.

    Egész egyszerűen azért, mert a szereplők első reakciója az volt, hogy a HNT jutalom reményében elkezdtek VPN-en keresztül hamis hotspotokat gyártani a hálózaton és lehúzták. Ezért született a döntés hogy csak dedikált eszközazonosítóval (licencelt gyártó cuccával) lehet a jövőben a hálózatra regisztrálni, garantálva hogy amögött tényleg egy fizikai hotspot vna és nem a román hacker egy fals címe.

    Amúgy bármihez képest eléggé "alulárazott". Eszközt lehet kapni 350-400 euróért. Ebben van egy raspberry pi, egy LoRa transzmitter, doboz, kötegelés, pi wifi modul, adapter, stb stb. A pi és a kiegészítő modulok és a LoRa transzmitter alsóhangon olyan 50-60 körül lehetnek anyagárban, 1-2 egyéb cucc, munkaóra, programozás, csomagolás, logisztika és helyben is vagy.
    Kb 2x árazásról beszélünk.
    VGA-nál meg MSRP x 3-4-nál tartunk.

    Szerintem túlgondolod egy kicsit, nem ennek kell lennie a következő bitcoinnak, de ha bezuhanás előtt az eszköz éértékén felül 10 ftot hoz a jelenlegi kamatkörnyezetben már az is egy igen pluszos befektetésnek számít.....nem kell ebből milliárdot összeszedni, elég egy stabil passzív income belőle

  • Kobe

    veterán

    válasz cof #113 üzenetére

    Ez igy ebben a formaban bocsi, de hulyeseg. Egymasnak onellentmondo fogalmakat hasznalsz bizonyos piaci ciklusokra.

    A piacok alapveto jellege a ciklikussag es a hosszutavon folyamatosan felfele haladas, ezt driveoljak szisztematikus kapitalista alapok a rendszerben. Inflacio, stb stb

    Ha ezt elfogadjuk mint igaz allitast, akkor meg 2018-2020 innen nezve mar minden volt, csak nem kriptopiaci tel, egy sima bemelegites, korrekcio a mostani arszintekre.
    Akkor a 2020 marc - 2020 majusi periodus meg tozsdepiaci tel volt, csak azota az is alltime hight dontott tobbszor is? :)

    A 2000-es evek elejen a dotcomlufi, na az igazi "tel" volt mert egy sima iparagi beomlassal tozsdekrach es piaci panik / csodhullam alakult ki egy korben.

    Ugyanez volt a subprime era is, attetes ugyletekre hasznalt loszar kategorias jelzalogkotvenyekrol derult ki hogy semmit nem ernek.

    Nalam ez a "tel" kategoriaja. Ha kriptora vetitem, akkor kb egy ilyen szituhoz az kellene hogy tobb vezeto nagy coin erteke egyszerre, egyidoben nulla kozelebe sullyedjen, vagy megint 80-90%ot ledobjon magarol, es a kinalat nagyresze eltunjon a piacrol, mint a dotcom cegek joresze

    Az vinne pl magaval a 2-3x tokeattetes ETH etfeket, vagy a RIOThoz hasonlo kriptobanyaszatban utazo tozsden bejegyzett cegeket, a tokekivetel a binance es tarsaihoz hasonlo global exchangeket stb stb, de meg par wallstreeti nagybank sem uszna meg mert ott is van exposure rendesen.

    Ezert mondom, hogy ovatosan a szavakkal mert jelentese ia van :) amig ezek a korulmenyek nem adottak, addig az szerintem maximum egy korrekcios ciklust jelent ami uj csucsnak agyaz meg, a rendszer alapmukodesebol fakadoan. Ezt majd az ido eldonti.

  • RealTedMosby

    tag

    válasz cof #113 üzenetére

    Úgy tudom, héliumban kell fizetni a szolgáltatásokért, tehát igenis használják a coinokat. (Pl. Bubi nyomkövetés, vízállásjelentés, hőmérsékletmérés stb.) Nyilván minél nagyobb a hálózat, annál több cég fog fejleszteni rá -> egyre nő az igény a héliumra.

  • kzkz

    őstag

    válasz cof #218 üzenetére

    Tudtommal nincs semmi.
    Már kb. 5 napja bedugtam, de az exploreren még offlinenak látszik, pedig a netet folyamatosan használja, küld és fogad is. Szerk: most sikerült BT-n lekérdezni a státuszát, 85%-on van a sync. Talán még van remény, hogy működni fog :)

    [ Szerkesztve ]

  • Janaboy

    veterán

    válasz cof #232 üzenetére

    Nekem csak az nem tetszik, hogy nem sokat adnak neked..azért 80%-ot lecsípnek, kicsit sok.

    Janaboy

  • gg07

    tag

    válasz cof #1100 üzenetére

    Én felületem a fomo vonatray mert jó lett volna idén egy kis passzív zseton.. és akkor még háború sem volt. De hát megvolt a kockázat...be is jött.

  • Attix82

    őstag

    válasz cof #1231 üzenetére

    3 db megy, teljes hónap még nincs 1 készüléknél (másik kettő lassan 2 hó) de már most 13 hnt gyűjtött a 3 db. Átlagosan napi 0,3 - 0,6 között ingadozik, nem rég volt egy 3-4 napos leállás. El van magába. Most is láttam egy FB hirdetést 50k / db áron 3 db-ot árul.

    Nem azt mondom, hogy most bomba üzlet, viszont én kíváncsi is voltam mindig erre....de akkor 500k- 1m került egy készülék. Annyiért nem akartam, most nagyon olcsó , áramot nem kér kiraktam ahova csak tudtam azt ennyi.

    Nem azt mondom, hogy 100 m vannak de a lehető legjobb helyen Scale 0,95-1

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák