Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sickboy91

    csendes tag

    Sziasztok!

    Birtokomban van egy Toshiba L300-as laptop, jelszóval védett Seagate vinyóval. A jelszót nem tudom, de a B500-as pontok csavarhúzóval való összeérintésével, és az Ultimate Boot CD közös erejével már be tudtam lépni a rendszerbe. Sajnos eléggé körülményes megoldás, ezért a jelszót kellene mindenképp kiütni - ha szükséges. Mondom is a kérdésem: Egy új vinyó esetén is kérné a HDD jelszót vagy a jelszó csak az ahhoz a HDD-hez kell, ami épp a laposban volt a beállítás idején? A szükséges adatokat már lementettem, így akár egy teljes reset is játszik, a lényeg, hogy lehessen használni a gépet. Tud erre valaki valami használható megoldást?

    A félreértések elkerülése végett az alábbi ablakot dobja ki indítás után után: "please enter built-in hdd user password", ide kéne beírnom a jelszót. Másik HDD-val is kérné vagy ez egy teljes rendszerszintű védelem? Sajnos nincs senki olyan a környezetemben akiével ki tudnám próbálni.

    Mielőtt valaki azt gondolná, hogy esetleg lopott a gép, az téved, sajnos egy elhunyt rokon gépe került hozzám nemrég, két évig másnál volt. Az eredeti tulajdonosa alatt még csak sima felhasználói fiókos jelszó volt, a hozzá nem annyira értő ismerősök vitték el próbálgatni, úgyhogy fogalmam sincs hogyan került rá a HDD jelszavas védelem, de az a vicc, hogy ők sem tudnak semmit róla. Mindenképp manuális beállítást igényel a jelszó beállítása vagy valamilyen anomália esetén "létrejöhet egy kód" a HDD-n?

    Xiaomi buzi

  • sickboy91

    csendes tag

    válasz Doky586 #48085 üzenetére

    De ku*rva vicces voltál, most aztán verheted a mellkasodat a fórum előtt. :C

    Xiaomi buzi

Új hozzászólás Aktív témák