- Telekom mobilszolgáltatások
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
- Fotók, videók mobillal
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Yettel topik
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Mobil flották
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
-
Mobilarena
Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<
Új hozzászólás Aktív témák
-
xxxjjjkkk
senior tag
válasz
choco01
#32910
üzenetére
Na így már könnyenn segíteni, ha jól látom ennek a végém van stekker, vagy kábelsaruval van csatlakoztatva.
Ha jól sejtem egy mikrokapcsolót nyom meg, a mikrokapcsoló t műszeren szakadásvizsgálattal ki lehet mérni.
De mindezek előtt az általad linkelt átlátszó műanyag szart kéne megnézni, hogy tudja e mozgatni rendesen a kapcsolót. Nem e vízköves, dzsuvás stb. Elsődlegesen ez szokott a gond lenni, ahogy látom. -
xxxjjjkkk
senior tag
válasz
choco01
#32897
üzenetére
Meg, tele a net az i20hibával.
Látatlanba nem tudjuk megmondani, hogy a te gépeden konkrétan mit kell csinálni. Alkatrészt alkatrészlistából meg lehet keresni, képpel, úgy be lehet határolni.
Ha mechanikai gondja van, akkor az viszonylag egyszerűen javítható pl takarítással, ha elektronikai pl mikrokapcsoló rossz, relé égett be, az annyira nem. -
-
peppe79
senior tag
válasz
choco01
#32069
üzenetére
Ilyen kis gépem nincs, van viszont egy nagy teljesítményű Saeco gőztisztítóm, aminek többek közt egy ablaklehúzó is a tartozéka. Mindössze egyszer próbáltam: működik, meg szépen, foltmentesen szárad az üveg, csak számomra felesleges macera vele dolgozni. A "hagyományos" ablaktisztító folyadék, meg egy ablaklehúzó nekem jobban bevált.
-
ribarszki
őstag
válasz
choco01
#32069
üzenetére
Nekem van ilyen ablaklehúzóm. Karcher. Jó móka volt kb 2x. Utána be is döglött az akksija, kicserélték az egészet. Az a gond vele, hogy a keret stb. letisztításához amúgy is elő kell készíteni a vizet és a rongyot. Ráadásul az ablaküveget is kívülről (mivel poros) át kell törölgetned vizes ronggyal, külnben a spricces flakon fehér törlője lesz 1 ablak után tiszta mocsok.
A lehúzás sem egyszerű. Mert ha 1x elemeled, akkor csúnya csíkot hagy az üvegen. Viszont a belső párkány miatt nehéz teljesen lehúzni, mert a gép alja beleütközik a párkányba.
Nem rossz elképzelés, de elég gyatra munkát végez. Ott lehet nagyon jó, ahol nagy üvegfelületet végig tudsz húzni tetejétől az aljáig, anélkül, hogy el kéne emelned az üvegről, mert akkor kezdheted előről.
Viszont időben alig spórol meg valamit. Mert az ablakkeret mosását így sem úszod meg. Az ablakpucolásban pedig magának az üvegnek a takarítása viszi el egyébként is a legkevesebb időt.
-
Dave™
nagyúr
válasz
choco01
#13443
üzenetére
Azért remélem megnézted a főzőlapod, hogy elég lesz-e hozzá. Van amelyikhez kell a 3,8-as. Amúgy jó ára van, meg nagyon jó gépek ezek. Még egy szempontból sokkal jobban jársz, mint a beépítettel: látod mennyi idő van hátra, nem csak egy kis pöttyöt a padlón, hogy még tart a program.
-
Dave™
nagyúr
válasz
choco01
#13439
üzenetére
Nem kell tekerni a lábat, az elől van, nekem picit hátrébb van alatta a munkalapdarab. Kb. a 80%-a fekszik fel, tökéletesen stabil. A 3,8cm-es munkalapdarabbal - ha fent hagyod a gép tetejét - hajszálpontosan be fog csúszni a munkalap alá, feltéve ha az ajánlott magasságban használod a konyhabútor lábakat (ahol a kis pöcök van, amit elsőre a legtöbben szépen eltörnek
) Ha 3,8-as a munkalapod, ami esélyes, akkor a mosogatónak kivágott részből simán tudsz tenni alá, max. kis vágás kell hozzá még, attól függ mekkora volt a mosogatód.Megjegyzem a gép így is teljesen stabil, nem húzom ki az ajtónyitással, és külön plusz pont szerintem, hogy ha gond van vele, így könnyen hozzáférhető a hátsó rész/a bekötés helye. Arra figyelj, hogy a vízvezetékek elég hosszúak, de a tápkábel lehet necces, célszerű azt először bedugni a konnektorba, a másik végét pedig utólag csatlakoztatni, amikor tolod be a gépet a helyére, az már pofonegyszerű úgy. Még bilincset is adnak a szennyvízbekötéshez, semmi sem kell hozzá pluszban.
-
Dave™
nagyúr
válasz
choco01
#13436
üzenetére
Akkor eléggé egyforma a konyhánk, mert nekem is inox a hűtő meg a tűzhely is
Szerintem ezekhez kiválóan passzol az inox mosogatógép, ne akard beépíteni, felesleges. 8cm láb + 80cm magas a bútor, én ezt úgy oldottam meg, hogy nem vettem le a mosogatógép tetejét (le lehet venni beépítéshez, de szerintem jobban néz ki ha fent hagyod), és tettem alá egy munkalap maradványt, pontosan odapasszolt magasságban és szélességben is (nem látszik, mert mélyebben van mint a mosogatógép eleje, magassága egyébként 3,8 cm. Így felül semmi hézag nincs, éppenhogy becsúszik a pult alá, egyedül alul nincs szintben a többi bútorral, picit lejjebb lóg, mint mondjuk a mellette lévő fiókos szekrény, de mivel utána még a lábazat jön, ami mélyebben fekszik (beljebb van a takaró), így ez sem zavaró. Kb. 4cm-rel van lejjebb az alja mint a szekrényeknek, de körben a lábazat miatt 8cm-es rés van, a gyakorlatban fel sem tűnik a 4cm eltérés. A dolog hátránya, hogy nem lehet lábazati takarót berakni alulra, mivel kb. fele magasságban kellene csak, illetve mélyebben lenne mint ami a mosogató miatt megoldható. Viszont ezt csak akkor látod, ha nagyon messziről rá tudsz tekinteni (sok méterről), vagy ha lefekszel a padlóra előtte.Ja ez a mosogatógép, 45cm széles, de a magassága szerintem ua.
-
Dave™
nagyúr
válasz
choco01
#13430
üzenetére
Már futottunk ezzel néhányan pár kört itt, ha rákeresel. Az előlapot alapból nem is kapni külön, csak egybecsomagolva az IKEA mosogatógépekkel, aztán kiderült, hogy a vevőszolgálaton beszerezhető, de bizony vágatni kell belőle, mert nyilván nem olyan a kialakítása, hogy jó legyen. Aztán mikor már megelégeltem a sok kavarást, betettem egy inox Bosch gépet a krémszínű konyhabútorhoz, abszolút nem rontja az összképpet, ezt is szépen be lehet integrálni, olcsóbb, és teljesen elegáns megjelenésű így is.
-
Acef
addikt
válasz
choco01
#13432
üzenetére
Állítható a beép. Bosch magassága, 81.5 - 87.5-ig tudod emelni.
Az Ikea bútor magassága is állítható, 82 - 90 között.
Arra figyelj, hogy milyen magas bútorlap ("ajtó") van az ikeás bútorhoz, mert nem mindegy, hogy külső, vagy rejtett (felső) kezelőpaneles mosogatót veszel. A rejtett paneleshez magasabb, a külsőshöz alacsonyabb "ajtó" kell.
Plusz a lábazatra is figyelj.
-
zoltan6
addikt
válasz
choco01
#12792
üzenetére
bosch-ról nekem nincsenek jó tapasztalataim,többet bosch-t soha.
tele van elektronikával ami sajnos elég sűrűn meg is hibásodik,és németországból rendelik horror drágán hozzá az alkatrészt.szervízhálózatuk kritikán aluli.a mostani whirpool 60 ezres mosógépünk ugyanannyi használattal már most tovább bírja 5 évesen.az előző bosch-nál 2 éves korában csapágycsere,3 évesen elektronika hiba cserealkatrész 60 ezer ft a 100 ezres géphez egy panel
,ment is a kukába.
Rokonnál mosogatógép garancia után elektronika hiba 40 ezer,hütőgép elektronika hiba 60 ezer,pestről jöttek a bosch szakemberei 20 ezres kiszállással,majd alkatrészcsere után ugyan az a hibajelenség,végül egy helyi szaki csinálta meg 5 ezerért kicserélt az ajtóban egy hőérzékelőt.úgyhogy én nem ajánlom.
-
-
Dave™
nagyúr
válasz
choco01
#12787
üzenetére
A Bosch az adatgyűjtésem után a listám első helyére került, szinte mindenhol ezt ajánlják a leginkább. A Siemens elvileg ugyanaz, mivel egy konzorcium a kettő háztartási nagygépek terén. Az IKEA gépei vagy Electrolux vagy Whirlpool gépek, az előbbi szerintem szintén jó, utóbbit már annyira nem tartom sokra. A 45cm-es Medelstor pl. elvileg Electrolux.
Én Boscht vettem, és újra is csak azt vennék, egyszerűen tökéletesen mosogat, 50C-on fél programon is.
Új hozzászólás Aktív témák
Háztartási kis- és nagygépek topikja!
● hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
● hirdetni a Hardveraprón lehet, a topikban nem!
● a javításra és jótállásra vonatkozó új szabályozást az összefoglalóban találod!
-----------------------------------------
> KÉSZÜLÉK TAPASZTALATOK <
-----------------------------------------
> ALKATRÉSZ BOLTOK <
-----------------------------------------
Kapcsolódó PH! fórum témák
● asztalos topik
● elektromos kéziszerszámok topik
● klíma topik
● kávé topik
● automata kávégépek
● lakásfelújító, szerelő topik
● led világítás a lakásban topik
● légtisztító topik
● mosógép topik
● okos otthon / smart home topik
● robotporszívók topik
Kapcsolódó blogbejegyzések
- Tudástár Vezeték nélküli porszívók - alapok
- Tudástár Amit a robotporszívókról tudni érdemes
- Tudástár Hogyan válasszunk porszívót?
- Tudástár Mi mennyi áramot fogyaszt?
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- Notebook hibák
- Interactive Brokers társalgó
- Xbox Series X|S
- Gyúrósok ide!
- Lexus, Toyota topik
- Iqos cigaretta
- Meggyi001: Eldugott helyek Párizsban, amiket jó eséllyel még nem láttál... 2. rész.
- Semmibe veszi a KRESZ-t a Tesla Mad Max módja
- További aktív témák...
- SIEMENS TQ513R01 Teljesen automata kávéfőző EQ500 Integral/Fekete Kivehető víztartály 15 bar
- Új Tefal EY9428E0 Easy Fry Dual XXL 11L 2 tartályos Air Fryer
- IMilab EC4 Spotlight Battery Camera Set (CMSXJ31A)
- Gyerek kerékpár 12 Kék színű, tanulókerékkel, kosárral (2 4 éves korosztálynak)
- Új WMF Espresso Machine wmf lumero kávéfőző
- Honor 200 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro 256GB Black Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3503
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Apple iPad Pro 13 2024 M4 16GB/2TB WiFi tablet garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő






Szerintem ezekhez kiválóan passzol az inox mosogatógép, ne akard beépíteni, felesleges. 8cm láb + 80cm magas a bútor, én ezt úgy oldottam meg, hogy nem vettem le a mosogatógép tetejét (le lehet venni beépítéshez, de szerintem jobban néz ki ha fent hagyod), és tettem alá egy munkalap maradványt, pontosan odapasszolt magasságban és szélességben is (nem látszik, mert mélyebben van mint a mosogatógép eleje, magassága egyébként 3,8 cm. Így felül semmi hézag nincs, éppenhogy becsúszik a pult alá, egyedül alul nincs szintben a többi bútorral, picit lejjebb lóg, mint mondjuk a mellette lévő fiókos szekrény, de mivel utána még a lábazat jön, ami mélyebben fekszik (beljebb van a takaró), így ez sem zavaró. Kb. 4cm-rel van lejjebb az alja mint a szekrényeknek, de körben a lábazat miatt 8cm-es rés van, a gyakorlatban fel sem tűnik a 4cm eltérés. A dolog hátránya, hogy nem lehet lábazati takarót berakni alulra, mivel kb. fele magasságban kellene csak, illetve mélyebben lenne mint ami a mosogató miatt megoldható. Viszont ezt csak akkor látod, ha nagyon messziről rá tudsz tekinteni (sok méterről), vagy ha lefekszel a padlóra előtte.
,ment is a kukába.


