Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • OPiiPO

    veterán

    válasz YAS-dude #82138 üzenetére

    "A lányom bekoja már újkorában is olyan hangos volt, hogy azt hittem valami baja van, de úgy tűnik, hogy ezek ennyiért ilyenek." - ez az amit eléggé sok ideje, sokan próbáltak magyarázni balojazz-nak, de nem érti, vagy csak trollkodik és nem akarja érteni - sose tudom eldönteni :)

    "Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

  • balojazz

    aktív tag

    válasz YAS-dude #82138 üzenetére

    De hát pont azt mondom, hogy pl egy LG nem hogy nem szar, hanem tudja ugyanazt olcsóbban. Olyan csendes, hogy a suttogás elnyomja. Ez is tisztára mos, nem roncsolja a textilt, és biztos van benne rövid program, csak azt még nem kellett használni, de ha nem volna, letöltenénk rá egyet. Ez is leméri a töltet tömegét, aztán eldönti, hogyan mos (idő, víz). Simán tudják ugyanazt még alap eco programon is, nem is rozsdásodik stb. És mivel könnyű, költözéskor ketten vittük az asszonnyal az emeletre, de noha könnyű, mégsem mászik egy millimétert sem arrébb a kövön. Stb. Egy vakteszten nem tudnál különbséget tenni 2 mosott adag közt. Egyedül az ár és (többnyire) az élettartam a különbség, no meg a saját tömeg, de én ezt mind hátránynak gondolom a Mielénél. Az energomat annak a kornak megfelelő volt (40 év), és nem volt más meg jobb 88-90-ig, azt a "választékot" ne hozzuk ide, mert már nem azok az idők járnak: tévét, autót, sőt lakást is pár évente cserélnek sokan. Nem egészen 20 év alatt 3 különböző méretű lakásom volt, és ez sem az utolsó, mert az életvégi kisebbe költözés még nagy sokára játszani fog biztosan. Ugyanennyi idő alatt 3 mosógépem volt, és egy sem romlott el, csak kinőttük, és most már kellene a negyedik, és majd kell(enek) a kisebb(ek) egyszer. Ahogy butaság lett volna 20 éve egy 10 kilós töltetű Miele szingliként, úgy 20 éve az 5 kg töltetű Mielét is ostobaság lett volna megvenni, és sokáig szenvedni vele, amikor a 8 kilós majdnem mindennap megy. Ha túl nagy a gép, akkor sok ruhát kell betárolni és minek a drága gép, ha alig használom. Ha meg túl kicsi, sok áram és víz fogy, és sok idő a mosás plusz szárítás, sok ki-be pakolással. Röviden: ezt a 20 évet végigszoptam volna egy Mielével, de inkább olcsóbban és optimálisabban mostam szumma kb ugyanannyi értékű géppel. És arra sincs azért garancia, hogy az a nem megfelelő Miele BIZTOSAN kibírt volna 20 évet.

    Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

Új hozzászólás Aktív témák