Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fLeSs

    nagyúr

    Szasztok!

    Segítség kéne.
    Aki ismer tudja, hogy alapból malac voltam amikor elkezdtem ezzel az egésszel foglalkozni. Pont a napokban néztem utána és a 10 év alatt 5-ször volt olyan diétám, amiben min. 15 kg-t fogytam. :D :U Szóval jojóztam rendesen, mert követtem a különböző kalkulátorokat (tömegelésnél) és persze nekem az a mennyiségű kaja a halálom.
    De a lényeg: sosem sikerült 78 kg alá mennem (most járok itt hatodszor), illetve egyszer igen (75), de ott ment ECA, clen meg minden szar és ez most nincs.
    Most épp 78 kg vagyok és elhatároztam, hogy 70 kg-ig végre egyszer le akarok fogyni (zsírból persze). Április óta megy a diéta, 84,5-lel kezdtem, most megint ~3 hete 78-on állok.
    A következő számok talán sokkolni fognak egyeseket, de a diétám
    - pihi napon ~1200 kcal
    - edzés napon ~1400 kcal
    - a "munkám" és életvitelem olyan, hogy az edzéseken kívül nem mozgok semmit (szó szerint), ülőmeló
    - alapból kövér vagyok/voltam mindig is, qrvakönnyen hízok
    - napi fehérje ~120 gr
    - napi ch pihinapon ~30 gr, edzésnapon ~50 gr, ezt tartom az első naptól fogva
    - zsírbevitel minimális
    - 7-8 naponta csalónapozok. Ez kb. úgy néz ki, hogy rizsből megeszek 2 csomagot, megeszek egy mákos pitét, meg kisütök 2-3 fagyasztott panírozott csmellet + jóval több a zabp, szóval annyira nagyon nem vészes. Szal kb. ~350 gr-ra emelem a ch-t + több a zsír de valszeg kevesebb a fehérje, mint diétás napokon.

    Kérdés.
    1. Csökkentsem tovább a ch-t? Ha igen, akkor pótoljam fehérjével/zsírral vagy ne? Vagyis a napi kcal maradjon vagy ne?
    2- vagy épp az ellenkezője, tehát növeljem a kcal-t? Ha növeljem, akkor miből?

    Előre is köszi annak, aki végigolvasta! :D

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Új hozzászólás Aktív témák